No items

Wreszcie!

W poprzednim sezonie MKS Korsze dopiero w ostatnim meczu wyjazdowym rundy jesiennej zdołał wygrać na wyjezdzie pokonując Znicza Biała Piska 2-1. W obecnych rozgrywkach historia się powtórzyła i dopiero w ósmy spotkaniu na wyjezdzie zdołaliśmy ugrać trzy oczka pokonując KS Wasilków 2-1.

Przed spotkaniem największe obawy mieliśmy odnośnie pracy sędziego głównego i już początek spotkania pokazał, że nasze obawy były uzasadnione. Trzy kartki w ciągu 15 minut, dodam że dwie z nich zupełnie niesłuszne wprowadziły lekki niepokój w naszą grę. W pierwszej połowie obie drużyny bez klarownych sytuacji bramkowych, chociaż to gospodarze raz trafili do bramki, która słusznie nie została uznana gdyż faulowany był Branicki. W 35 minucie wymuszona zmiana w naszej drużynie , ponieważ z urazem boisko opuszcza Gabrusewicz, a na koniec mała kontrowersja, sędzia nie pozwolił nam rozegrać rzutu rożnego kończąc pierwszą połowę spotkania. Na drugą część meczu wychodzimy zmotywowani widząc szansę na wywiezienie nie tylko jednego punktu, a trzech. W naszych akcjach brakuje jednak ostatniego podania. Jednak z pomocą przyszedł nam obrońca Wasilkowa, który po rzucie rożnym umieszcza piłkę we własnej bramce(spora zasługa Obidowskiego). Z prowadzenia jednak nie cieszymy się zbyt długo bo zaledwie 5 minut. Piłkę w bocznym sektorze boiska wygrywa pomocnik Wasilkowa po czym zagrywa do Romaniuka, a ten będąc w sytuacji sam na sam doprowadza do wyrównania. W 80 minucie z rzutu wolnego z około 22 metrów strzela Kozłowski minimalnie chybiąc. W 85 minucie jak się pózniej okazało dwójkowa akcja Kozłowski- Sawicki zakończona pięknym strzałem pod poprzeczkę tego drugiego. Bramkę drużyna zadedykowała nowo narodzonej córce Piotrka Kozłowskiego robiąc "kołyskę".

Tak więc drużyna potwierdziła tym zwycięstwem dobrą grę w ostatnich meczach, co lekko widoczne jest również w tabeli. Przed nami teraz trzy bardzo ciężkie pojedynki z Drwęcą, Sokołem oraz Łomżą.

• KS Wasilków - MKS Korsze 1:2 (0:0)

0:1 - Naliwajko (71' sam), 1:1 -Romaniuk (75'), 1:2 - Sawicki (85'),

MKS Korsze - Zięba - Solecki(70' Gąsiorowski M.), Branicki, Fedczak, Wozniak -Gabrusewicz(35' Piwiszkis), Obidowski (86'Jędrzejewski), Cyliński (72' Miłek), Kozłowski, Krajewski - Sawicki