1 Vęgoria Węgorzewo 12 9 2 1 29
15 Mazur Pisz 12 1 0 11 3
16 Żagiel Piecki 12 0 1 11 1

20.07.2022r. - 18:00 - Korsze
MKS Korsze - Orlęta Reszel 3:0 (1:0)
Patryk Harasim, Piotr Trafarski x2

23.07.2022r. - 11:00 - Kętrzyn
MKS Korsze - Mamry Giżycko 0:5 (0:1)
MKS Korsze - NAKI Olsztyn 1:3 (0:3)
Patryk Harasim

27.07.2022r. - 18:00 - Bartoszyce
Victoria Bartoszyce - MKS Korsze 3:3 (3:1)
Patryk Harasim, Paweł Sawicki x2

MKS Korsze pokonał Vęgorię Węgorzewo 3:1 w drugim meczu kontrolnym w zimowym okresie przygotowawczym. Bramki dla naszego zespołu zdobywali Patryk Harasim, Piotr Trafarski oraz Zawodnik testowany 2.

MKS: Kamil Kotkowski - Marcin Filipowicz, Paweł Branicki, Patryk Jędrzejewski, Jakub Opałka - Zawodnik testowany 1, Mateusz Cyliński, Piotr Kozłowski, Zawodnik testowany 2, Kacper Czepanko - Patryk Harasim

Zagrali również: Adam Skomorok, Piotr Trafarski, Jakub Kaczmarek, Bartosz Stec, Jacek Olewnik

Piotr Kozłowski: "Wynik cieszy, bo każdy mecz kontrolny chcemy wygrywać. Fajnie, że pomimo słabszej gry w pierwszej połowie, w drugiej potrafiliśmy zagrać zdecydowanie lepiej i zdobyć trzy bramki. Do ligi będziemy musieli być lepiej przygotowani i skoncentrowani, bo obok dobrych momentów, mieliśmy za dużo takich chwil, w których to rywal nas zaskoczył".

Zawodnicy MKS'u są już po pierwszym zimowym test meczu. W sobotnie popołudnie rozegraliśmy spotkanie przeciwko kętrzyńskiej Granicy, które ostatecznie zakończyło się naszą porażką. Gospodarze zagrali o wiele lepiej, stąd zasłużenie wygrali 3:1.

Piotr Kozłowski po meczu: "To był bardzo wartościowy sparing. Przeciwnik postawił nam trudne warunki, był dobrze zorganizowany w obronie, co sprawiało nam problemy z płynną grą na ich połowie. W naszej grze było sporo mankamentów. Widać, że niektórzy potrzebują trochę czasu żeby pokazać pełnię swoich umiejętności. Wierzę jednak, że każdy trening i mecz będzie ich wzmacniał i dodawał pewności siebie."

Bramki dla Granicy strzelali: Marcin Spirydon, Marcin Swacha-Sock oraz Paweł Turczyn. Dla Korsz natomiast trafił Paweł Sawicki.

MKS: Kamil Kotkowski - Jakub Opałka, Adrian Stadnyk, Paweł Sawicki, Patryk Jędrzejewski - Cyprian Frączek, Paweł Branicki, Zawodnik testowany, Mateusz Cyliński, Patryk Harasim - Kacper Czepanko

Rezerwowi: Bartosz Stec, Dominik Kułakowski, Jakub Kaczmarek, Jacek Olewnik, Piotr Kozłowski

Seniorzy MKS-u Korsze rozpoczęli przygotowania do rundy rewanżowej. We wtorek spotkali się na zajęciach wprowadzających. Na pierwszym treningu stawiło się 19 zawodników.
Piotr Kozłowski: "Każdy chyba chciał wrócić i spotkać się na zajęciach. Mamy za sobą całkiem udaną rundę i chcemy kontynuować to, co osiągnęliśmy jesienią. Wiele wskazuje na to, że utrzymamy kadrę z poprzedniej rundy, którą dodatkowo wzmocnimy doświadczonymi zawodnikami. Będą to oczywiście nasi wychowankowie, którzy z różnych powodów nie grali ostatnio u nas. Konsekwentnie realizujemy nasz plan i stawiamy na swoich chłopaków. Mamy aktualnie drużynę złożoną w 100% z wychowanków klubu".

We wtorek 17 stycznia MKS Korsze rozpocznie przygotowania do rundy wiosennej. Zespół będzie trenował na własnych obiektach. W planie jest pięć meczów sparingowych i dwa turnieje, dobrze obsadzony halowy w Bartoszycach oraz tradycyjny zimowy w Sępopolu. Inaugurację wiosennej części rozgrywek zaplanowano na weekend 11-12 marca i wtedy też zmierzymy się na własnym stadionie z Mazurem Pisz.
Harmonogram przygotowań MKS do rundy wiosennej:
17 stycznia (wtorek), godz. 18:30 - wznowienie treningów (orlik)
28 stycznia (sobota), godz. 11:00 - Granica Kętrzyn (Kętrzyn)
4 lutego (sobota), godz. 14:30 - CWKS Vęgoria Węgorzewo (Mrągowo)
11 lutego (sobota), godz. 14:30 - Błękitni Jurand Pasym (Mrągowo)
17 lutego (piątek), godz. 18:00 - Orlęta Reszel (Mrągowo)
19 lutego (niedziela), godz. 11:00 - turniej w Bartoszycach
24 lutego (piątek), godz. 18:00 - Jurand Barciany (Mrągowo)
4 marca (sobota), godz 10:00 - turniej w Sępopolu

Jak przekazać 1% podatku? To bardzo proste! Wystarczy, że na rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-28, 36, 37, 38 lub 39) wpiszesz numer KRS Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej 0000086043 oraz nazwę swojego MKS Korsze. Gotowe! Nic więcej nie musisz robić.

W ubiegłym roku Polski Związek Piłki Nożnej wyróżnił MKS Korsze "Zielonym certyfikatem", który przyznawany jest klubom prowadzonym według wysokich standardów organizacyjnych i szkoleniowych rekomendowanych przez piłkarską federację. Nadanie certyfikatu przez PZPN to znak, że szkółka spełnia szereg niezwykle istotnych kryteriów związanych z jej funkcjonowaniem. "Gwiazdka" jest m.in. potwierdzeniem wysokich kwalifikacji trenerów zatrudnianych w klubie oraz spełniania określonych standardów w zakresie szkolenia dzieci. Certyfikowane kluby są stale monitorowane przez PZPN pod kątem organizacyjnym i finansowym. Mogą także liczyć na wsparcie krajowej federacji pozwalające na ich systematyczny rozwój i tworzenie przyjaznego środowiska dla młodych sportowców.
Certyfikacją została objęta grupa prowadzona przez trenera Pawła Sawickiego.

Od marca do listopada Miejski Klub Sportowy w Korszach uczestniczył w Rządowym Programie „Klub” - edycja 2022. Program autorstwa Ministerstwa Sportu i Turystyki został stworzony z myślą o małych klubach sportowych, które w największym stopniu przyczyniają się do poprawy sprawności fizycznej dzieci i młodzieży. W ramach Programu, Miejski Klub Sportowy w Korszach otrzymał dofinansowanie na zakup sprzętu sportowego. Otrzymała go grupa trenująca na co dzień pod okiem trenera Piotra Trafarskiego.

Dwóch naszych zawodników wzięło udział w Gali Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Nominowani w kategoriach Postaci Roku Klasy Okręgowej (Paweł Sawicki) oraz Młodzieżowca Roku (Patryk Harasim) otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Nasz klub, oprócz samych zawodników, reprezentowali także członkowie Zarządu Miejskiego Klubu Sportowego w Korszach.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim nominowanym.
Do zobaczenia za rok!