Venue: Stadion Miejski w Korszach, ul. Wojska Polskiego 39 Datum sobota, 23 marzec 2024 - Beginn 17:00
-:- Victoria Bartoszyce
Victoria Bartoszyce

Venue: Stadion Miejski w Korszach, ul. Wojska Polskiego 39 Datum sobota, 09 marzec 2024 - Beginn 14:00
-:- Vęgoria Węgorzewo
Vęgoria Węgorzewo

MKS Korsze bardzo udanie rozpoczął rozgrywki rundy wiosennej w Klasie Okręgowej, pokonując Vęgorię Węgorzewo 2:1. To szósty ligowy mecz bez porażki dla zielono-biało-czerwonych, a zarazem piąta wygrana z rzędu. W zdecydowanie gorszych nastrojach są gracze z Olsztyna, którzy na start zaserwowali kibicom gorycz porażki, na własnym terenie ulegając Błękitnym Pasym 0:3.
Oba zespoły w lidze dzieli dziewięć punktów. MKS po 16. kolejkach zajmuje trzecią pozycję, a na siódmym sklasyfikowani są olsztynianie.

Początek meczu w sobotę o godz. 15 na olsztyńskich Dajtkach.

MKS Korsze pokonał Vęgorię Węgorzewo 2:1 (0:0) na inaugurację rundy wiosennej. Goście wyszli na prowadzenie po pięknym trafieniu Daniela Maliszewskiego. Do wyrównania doprowadził Oskar Predko, a gola dającego zwycięstwo zdobył z rzutu karnego kapitan Paweł Sawicki.

Piotr Kozłowski:Cieszę się z tego zwycięstwa, bo mecze inauguracyjne są zawsze pewną niewiadomą. Dodatkowo mieliśmy problemy kadrowe, ponieważ z różnych powodów nie mogli zagrać Paweł Branicki, Mateusz Cyliński i Bartosz Rzeźnik. Mecz ułożył się jednak po naszej myśli. Żałuję, że nie zdobyliśmy gola w pierwszej połowie, a mieliśmy ku temu kilka okazji. Fajnie, że zespół pokazał charakter po straconej bramce. Potrafiliśmy odpowiednio zareagować i szybko doprowadzić do wyrównania. Ten gol podziałał na nas bardzo pozytywnie, ruszyliśmy do przodu, bo nie zadawalał nas remis. Osiągnęliśmy swój cel i to jest najważniejsze. Dziękuję zawodnikom za ich postawę i zaangażowanie”.

(0:0)

CWKS Vęgoria Węgorzewo

68' Oskar Predko
  55' Daniel Maliszewski
82' Paweł Sawicki (k)

MKS: Kamil Kotkowski - Mariusz Solecki, Paweł Sawicki (K), Adrian Stadnyk, Patryk Jędrzejewski - Wiktor Przygoda (62’), Andrzej Piróg, Daniel Fedczak, Piotr Kozłowski (80'), Oskar Predko - Kacper Czepanko

Rezerwowi: Szymon Żywicki, Konrad Jóźwiak, Bartosz Stec, Dawid Sochacki, Jacek Olewnik, Jakub Kaczmarek (80'), Jakub Opałka (62')

Kartki: Oskar Predko (90'+2')

Rzadko zdarza się, żeby jakikolwiek klub, niezależnie od poziomu rozgrywkowego, do gry desygnował wyłącznie swoich wychowanków. Z uwagi na pauzę Bartosza Rzeźnika, taka sytuacja będzie miała miejsce podczas sobotniego spotkania pomiędzy MKS Korsze i Vęgorią Węgorzewo. W naszej kadrze znajdą się zawodnicy, którzy pierwsze piłkarskie kroki stawiali w zielono-biało-czerwonych barwach. Dodatkowo aż połowa z nich to młodzieżowcy, wśród których znajdują się zawodnicy urodzeni w 2008 roku.

Na półmetku rozgrywek nasz zespół zajmuje wysokie trzecie miejsce z 29 punktami na koncie. Vęgoria z 23 oczkami jest siódma. W jesiennym starciu w Węgorzewie padł wynik 3:2 na korzyść gospodarzy. W styczniowym sparingu ponownie górą byli nasi najbliżsi rywale, wygrywając 4:3.

Sobotnie spotkanie odbędzie się na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Kazimierza Wielkiego w Kętrzynie. Początek o godz. 14.
Zapraszamy serdecznie!

MKS Korsze przegrał z Błękitnymi Pasym 4:5 (2:2) w ostatnim meczu sparingowym przed inauguracją ligi. Do bramki rywali trafiali: Piotr Kozłowski, Bartosz Rzeźnik, Paweł Branicki i Kacper Czepanko.

MKS: Kamil Kotkowski (65’ Szymon Żywicki) - Mariusz Solecki (80’ Nikodem Dzierlatka), Paweł Branicki, Daniel Fedczak, Patryk Jędrzejewski - Jakub Kaczmarek (46’ Jakub Opałka), Piotr Kozłowski (30’ Oskar Predko), Mateusz Cyliński, Bartosz Rzeźnik (82’ Dawid Sochacki), Wiktor Przygoda (70’ Bartosz Stec) - Kacper Czepanko

MKS Korsze rozegra w piątek mecz sparingowy z Błękitnymi Pasym. Będzie to ostatni sprawdzian przed wznowieniem rundy wiosennej. Już dziś wiemy, że pierwszy mecz o ligowe punkty odbędzie się w sobotę, 9 marca o godz. 14 na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Kętrzynie.

MKS Korsze pokonał Łynę Sępopol 7:2 (1:1) w przedostatnim meczu kontrolnym przed startem rozgrywek. Do bramki rywali trafiali: trzykrotnie Paweł Sawicki oraz Paweł Branicki, Mariusz Solecki, Wiktor Przygoda i Patryk Jędrzejewski. W pierwszej połowie Paweł Sawicki nie wykorzystał rzutu karnego (bramkarz Łyny obronił).

MKS: Radosław Zasztowt - Mariusz Solecki, Paweł Branicki, Kamil Padoł, Patryk Jędrzejewski - Jakub Kaczmarek, Andrzej Piróg, Daniel Fedczak, Paweł Sawicki, Jakub Opałka - Wiktor Przygoda

Zagrali również: Kamil Kotkowski, Konrad Jóźwiak, Dawid Sochacki, Jacek Olewnik i Piotr Kozłowski

W swoim czwartym, zimowym meczu kontrolnym MKS Korsze przegrał z ligowym rywalem, Orlętami Reszel 2:4 (0:0). Do remisu doprowadzali kolejno, Paweł Sawicki na 1:1, natomiast Patryk Jędrzejewski na 2:2. W końcówce spotkania Orlęta zadały dwa ciosy i ostatecznie wygrały różnicą dwóch goli.

Kamil Kotkowski (46’ Radosław Zasztowt, 76’ Szymon Żywicki) - Konrad Jóźwiak (46’ Bartosz Stec), Paweł Sawicki, Paweł Branicki, Mariusz Solecki - Patryk Jędrzejewski, Daniel Fedczak, Jakub Kaczmarek (76’ Jacek Olewnik), Mateusz Cyliński, Wiktor Przygoda (60’ Kacper Prusinowski) - Piotr Kozłowski

W kolejnym meczu MKS zmierzy się w Bartoszycach z Łyną Sępopol. Początek w sobotę o godz. 10.

MKS Korsze zagrał dziś sparing z drużyną U19 Stomilu Olsztyn. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu z Olsztyna 5:1 (2:1). Jedyne trafienie zanotował Wiktor Przygoda.

Kamil Kotkowski - Mariusz Solecki, Paweł Branicki, Kamil Padoł, Patryk Jędrzejewski - Kacper Czepanko, Piotr Kozłowski, Daniel Fedczak, Mateusz Cyliński, Wiktor Przygoda - Bartosz Rzeźnik

Rezerwa: Szymon Żywicki, Konrad Jóźwiak, Dawid Sochacki, Kacper Prusinowski, Jacek Olewnik