MKS Korsze

Następny mecz

Datum sobota, 24 sierpień 2019 - Beginn 17:00
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
-:- MKS Korsze
MKS Korsze

Ostatni mecz

Datum sobota, 24 sierpień 2019 - Beginn 17:00
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
-:- MKS Korsze
MKS Korsze

Tabela

# Zespół M Z R P Pkt
1 GKS Wikielec 3 3 0 0 9
2 Stomil II Olsztyn 3 2 0 1 6
3 Mrągowia Mrągowo 3 2 0 1 6
4 Polonia LW 3 2 0 1 6
5 Granica Kętrzyn 3 1 2 0 5
6 Mazur Ełk 2 1 1 0 4
7 Mamry Giżycko 3 1 1 1 4
8 Zatoka Braniewo 3 1 1 1 4
9 Błękitni Orneta 3 1 1 1 4
10 MKS Korsze 3 0 3 0 3
11 Warmia Olsztyn 3 1 0 2 3
12 Motor Lubawa 3 0 2 1 2
13 Jeziorak Iława 2 0 1 1 1
14 Pisa Barczewo 1 0 0 1 0
15 Olimpia II Elbląg 2 0 0 2 0
16 Tęcza Biskupiec 2 0 0 2 0

Ostatnia kolejka

Statystyki

Podsumowanie 19. kolejki!

W ostatniej kolejce do największej niespodzianki doszło w Elblągu, gdzie "druga" Olimpia podejmowała trzeci zespół forBET IV Ligi, GKS Wikielec. Olimpijczycy objęli prowadzenie już w 8 minucie za sprawą Michała Kiełtyki. Młody zespół Olimpii, wsparty trzema zawodnikami z pierwszej drużyny formalności dopełnił w 70 minucie. Na listę strzelców wpisał się Dawid Wierzba i jak się okazało był to ostatni gol w tym spotkaniu. Było to drugie zwycięstwo Olimpii w tym roku (przed tygodniem ograli na wyjeździe Romintę Gołdap 4:1) i zespół powoli pnie się w górę tabeli.
Również ciekawe widowisko sprawiły kibicom zespoły Drwęcy i Czarnych Olecko. Zawodnicy z Nowego Miasta Lubawskiego mimo iż grali w Olecku byli gospodarzem tego spotkania. Lepiej w mecz weszli "goście" z Olecka wychodząc na prowadzenie już w 9 minucie. Na odpowiedź Drwęcy nie było trzeba długo czekać i dziesięć minut później znów mieliśmy remis. W 30 minucie Czarni drugi raz w tym spotkaniu wyszli na prowadzenie, jednak po kolejnych 10 minutach Drwęca doprowadziła do remisu. Na drugą połowę Czarni wyszli jak "po swoje" umieszczając w 61 i 72 minucie futbolówkę w bramce zespołu z Nowego Miasta Lubawskiego. Przyjezdni zdołali odpowiedzieć tylko bramką Dawida Radomskiego i to zespół z Olecka mógł po końcowym gwizdku przypisać sobie pierwsze punkty w tym roku.
Prawdziwą strzelaninę w Miłomłynie urządził wicelider z Lubawy. Lubawianie bez większych problemów ograli Tęczę na ich własnym obiekcie aż 9:0! Do czterech bramek przed przerwą Motor dorzucił pięć w drugiej odsłonie spotkania, "upokarzając" tym samym miłomłynian. W tym roku kalendarzowym Tęcza (nie przypisując tej "zasługi"tylko bramkarzowi) już piętnastokrotnie wyciągała piłkę ze swojej siatki.
Z kolejnym kompletem punktów w tym sezonie wrócił do Elbląga zespół Concordii. Elblążanie zwyciężyli w Gołdapi 3:1 chociaż zwycięstwo nie przyszło im tak "gładko" jak w innych spotkaniach. Już w 3 minucie Adam Duda wyprowadził lidera na prowadzenie. W 22 minucie wynik na 2:0 podwyższył Radosław Lenart jednak gołdapianie złapali "kontakt" w 33 minucie i końcowy wynik nadal był sprawą otwartą. Niepokój Concordii w 57 minucie zmniejszył strzelec pierwszej bramki, Adam Duda, wyprowadzając "pomarańczowych" na dwubramkowe prowadzenie. Do końcowego gwizdka więcej bramek nie padło i Concordia mogła świętować swoje dziesiąte wyjazdowe zwycięstwo na wyjeździe w tym sezonie.
O pozytywny końcowy rezultat niepokoili się również kibice w Iławie. Jeziorak wyszedł na prowadzenie już w 10 minucie, jednak na kolejną bramkę musiał czekać aż do 86 minuty. Do bramki Zatoki trafił Arkadiusz Kuciński i było jasne, że trzy punkty zostaną w Iławie. Zatokę w trzeciej minucie doliczonego czasu gry "dobił" Wojciech Figurski ustalając końcowy wynik na 3:0.
W Giżycku gdzie miejscowe Mamry dwa razy wychodziły na prowadzenie w meczu z Unią Susz, z końcowego wyniku niewątpliwie bardziej byli zadowoleni goście z Susza. Remis 2:2 "wyrwany" na trudnym terenie w Giżycku jest niewątpliwie zadowalający. Unia zdobyła już wiosną cztery punkty, dając jasny sygnał, że w każdym meczu będzie walczyć o utrzymanie na czwartoligowym poziomie.
Nadal bez punktów na wiosnę jest Tęcza Biskupiec. Do Biskupca zawitała Mrągowia, która po zeszłotygodniowym remisie z Jeziorakiem dążyła po komplet punktów. I tak do przerwy prowadziła 1:0 po bramce Rafała Kudlaka. Chwilę po rozpoczęciu drugiej "odsłony" bramkę na 2:0 zdobył Patryk Rosoliński. Tego dnia Tęczę było jedynie stać na jedną bramkę. Bardzo silnym strzałem z dystansu popisał się najlepszy snajper z Biskupca, Bartłomiej Bogdaniuk. Jednak jego bramka z 83 minuty nie wystarczyła, aby Tęcza nie zeszła z boiska pokonana.

Facebook

Sponsorzy

Kontakt

Miejski Klub Sportowy w Korszach

ul. Wojska Polskiego 39

11-430 Korsze

tel. 89 754 33 50