MKS Korsze

Następny mecz

Ostatni mecz

Venue: Stadion Miejski w Korszach, ul. Wojska Polskiego 39 Datum sobota, 15 czerwiec 2019 - Beginn 17:00
MKS Korsze
MKS Korsze
4:2 GKS Wikielec
GKS Wikielec

Tabela

# Zespół M Z R P Pkt
1 Concordia Elbląg 30 27 2 1 83
2 Motor Lubawa 30 21 3 6 66
3 Jeziorak Iława 30 21 2 7 65
4 GKS Wikielec 30 19 5 6 62
5 Mrągowia Mrągowo 30 17 4 9 55
6 Mamry Giżycko 30 14 7 9 49
7 MKS Korsze 30 14 6 10 48
8 Olimpia II Elbląg 30 13 3 14 42
9 Tęcza Biskupiec 30 12 3 15 39
10 Granica Kętrzyn 30 11 5 14 38
11 Zatoka Braniewo 30 9 7 14 34
12 Unia Susz 30 7 6 17 27
13 Rominta Gołdap 30 8 3 19 27
14 Czarni Olecko 30 5 8 17 23
15 Drwęca NML 30 4 4 22 16
16 Tęcza Miłomłyn 30 3 2 25 11

Ostatnia kolejka

Zapowiedż 20. kolejki!

Przed nami już 20 ligowa kolejka, a w niej dwa arcyciekawe spotkania na szczycie. Zapraszamy do lektury!
    Zapowiedź zaczynamy od meczu naszego MKS’u, który w ostatni weekend uległ Granicy Kętrzyn 0:1. Naszemu zespołowi tym razem przyjdzie zmierzyć się z niżej notowaną Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie. Gospodarze sobotniego spotkania wiosną polegli trzykrotnie. Kolejno z Motorem Lubawa, Concordią Elbląg i ostatnio Czarnymi Olecko. Jak widać jest to najlepszy moment na zgarnięcie kompletu punktów przez korszenian. Zadanie będzie o tyle utrudnione, że ze składu wypadł Piotr Trafarski (kartki) i trener Niedziółka będzie musiał poszukać nowych ofensywnych rozwiązań.
    Kibice Rominty Gołdap nie mogą uznać początku rundy wiosennej za udaną. Ich pupile dwukrotnie mierzyli się z zespołami z Elbląga i za każdym razem musieli uznać wyższość swoich rywali. Tym razem na ich stadion zawita Unia Susz, która całkiem nieźle zaczęła rundę rewanżową inkasując do tej pory 4 punkty. Bezpośrednie spotkanie będzie o tyle ważne dla obydwu zespołów, że wygrana może decydować w ostatecznym rozrachunku o pozostaniu w gronie czwartoligowców, bądź udziale w barażach.
    W kolejnym starciu dojdzie do pojedynku pomiędzy Mamrami Giżycko, a Zatoką Braniewo. Oba zespoły do tej pory w rundzie wiosennej zapisały na swoim koncie po 1 punkcie. Mimo to, zdecydowanym faworytem sobotniego meczu wydają się być podopieczni Karola Lemechy. W meczu przeciwko Unii zespół znad Niegocina był o niebo lepszą drużyną i jak to sami określili: „Zremisowali wygrany mecz”. Wiele wskazuje na to, że w nadchodzącym starciu nie popełnią podobnego błędu i zainkasują komplet oczek. Jest to tym bardziej realne zważywszy na fakt, iż Zatoka na wyjazdach prezentuje się blado. Zaledwie jeden wygrany i jeden zremisowany mecz na 10 wyjazdowych spotkań nie napawa optymizmem przed starciem z Mamrami Giżycko.
    Kolejny mecz to rywalizacja zespołów, które na wiosnę radzą sobie zupełnie odmiennie. Tęcza Biskupiec podejmie na własnym stadionie Granicę Kętrzyn. Ci pierwsi, do tej pory przegrali dwa spotkania, natomiast kętrzynianie dwukrotnie schodzili z boiska z kompletem oczek. Wygrana gospodarzy pozwoli im na przeskoczenie sąsiadującego z nią w tabeli rywala. Natomiast piłkarze z miasta Wojciecha Kętrzyńskiego stają przed szansą utrzymania dobrej dyspozycji i jednocześnie odskoczenia od zespołu z Biskupca na 4 punkty. Dobrą skutecznością również dysponuje Paweł Kowalewski, który wiosną trafiał już czterokrotnie do bramki rywali. Czy w sobotę poprawi swój dorobek?
    Niesamowicie interesująco zapowiada się spotkanie w Iławie, gdzie na stadion przy ulicy Sienkiewicza 1, przyjedzie znakomicie radzący sobie Motor Lubawa. Dość wspomnieć, że wiosenny bilans bramkowy zespołu Krzysztofa Malinowskiego to 13:2, a ostatnie ligowe zwycięstwo to rekordowe 0:9 na terenie Tęczy Miłomłyn. Jesienią podopieczni Wojciecha Figurskiego nieznacznie ulegli Motorowi 2:1. Nic więc dziwnego, że liczą na zrewanżowanie się na własnym obiekcie i w efekcie wskoczenie na 3 miejsce podium. Przynajmniej do niedzielnego meczu GKS’u Wikielec.
    Czarni Olecko przed tygodniem w dosyć ważnym dla nich meczu nieznacznie ograli Drwęcę NML (3:4). Co ciekawe, potyczka toczyła się na stadionie Czarnych, jednak to Artur Bober i jego podopieczni byli gospodarzami rozgrywek. Tym samym uniknęli dalekiej podróży na zachód województwa. Jednak, jak to mawiają: „Co się odwlecze, to nie uciecze” i już w najbliższy weekend wybiorą się w eskapadę do Miłomłyna. Cel jest jeden – zgarnąć kolejne 3 punkty z niżej notowanym rywalem, który po ostatniej wysokiej porażce z Motorem Lubawa, będzie miał problemy z nastawieniem. Ewentualna przegrana Tęczy znacznie skomplikuje ich, i tak już beznadziejną, sytuację w tabeli. Natomiast udana wyprawa Czarnych, może zbudować zespół Adama Wyszyńskiego  mentalnie i zmotywować przed nadchodzącymi spotkaniami ze znacznie silniejszymi zespołami forBET IV Ligi.  
    W niedzielę 14 kwietnia rozegrane zostaną dwa spotkania. Jako pierwsi na murawę wybiegną zawodnicy Olimpii II Elbląg i Mrągowii Mrągowo. Oba zespoły naprawdę dobrze zaczęły wiosenne zmagania. Gospodarze nadchodzącego meczu zdołali zgarnąć wszystkie 6 punktów, w tym m.in. z mającym aspiracje trzecioligowe GKS’em Wikielec. Tym razem elbląska młodzież spróbuje powalczyć z doświadczonym zespołem Tomasza Aziewicza. Zapowiada się zatem interesujące spotkanie pełne zaangażowania z obydwu stron.
    W zamykającym 20 kolejkę spotkań meczu zmierzą się drużyny, które już przed rundą jesienną otwarcie mówiły o swoich trzecioligowych marzeniach. Czas pokazał jednak, że Concordia Elbląg jest poza zasięgiem pozostałych klubów forBET IV Ligi, a GKS Wikielec najprawdopodobniej pozostanie na tym szczeblu rozgrywek przynajmniej do następnego sezonu. Jeśli goście jeszcze myślą o podjęciu walki o awans w tym roku, to muszą nadchodzące spotkanie wygrać i w przyszłości liczyć na szereg potknięć elblążan, co z przebiegu całego sezonu wydaje się być nierealne. Niemniej jednak jest to spotkanie hitowe jak na warunki naszej ligi i powinno przynieść wiele emocji.  

Pary 20 kolejki forBET IV Ligi Warmińsko-Mazurskiej:

13 kwietnia 2019r.

Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – MKS Korsze, 16:00
Rominta Gołdap – Unia Susz, 16:00
Mamry Giżycko – Zatoka Braniewo, 16:00
Tęcza Biskupiec – Granica Kętrzyn, 16:00
ITS Jeziorak Iława – Motor Lubawa, 16:00
Tęcza Miłomłyn – Czarni Olecko, 16:00

14 kwietnia 2019r.

Olimpia II Elbląg – Mrągowia Mrągowo, 14:00
GKS Wikielec – Concordia Elbląg, 17:00

Facebook

Sponsorzy

Patron medialny:

 

Kontakt

Miejski Klub Sportowy w Korszach

ul. Wojska Polskiego 39

11-430 Korsze

tel. 89 754 33 50