Sprawiedliwy remis
sobota, 30 kwietnia 2016 23:07

Przetrzebiony kontuzjami oraz chorobami MKS Korsze zremisował z GKS Wikielec 1-1. Bramkę dla naszej drużyny po akcji Pawła Sawickiego zdobył Daniel Fedczak.

Pisząc zapowiedz meczu napisaliśmy o dużych problemach kadrowych naszej drużyny. Rzeczywistość okazała się jeszcze bardziej brutalna gdyż przed spotkanie dwóch naszych zawodników dopadł jeszcze wirus i tak graliśmy bez Piwiszkisa, Trafarskiego, Kozłowskiego, A. Gąsiorowskiego, Gabrusewicza a ponadto mocno osłabiony zagrał Krajewski a Solecki wszedł na ostatnie 15 minut. Mimo tylu osłabień nasza drużyna zagrała niezły mecz, przede wszystkim mecz walki, walki której brakowało w dwóch poprzednich spotkaniach(duży plus dla chłopaków).

Samo spotkanie było przeciętnym widowiskiem w którym było dużo wspomnianej wcześniej walki a mniej grania w piłkę. Pierwsza połowa podobnie jak cały mecz toczyła się na zasadzie 10 minut Wikielca, 10 minut Korsz i tak na przemian. W pierwszych 45 minutach sytuacji było jak na lekarstwo, gdyż jedyną bramkową stworzyli goście(zawodnik Wikielca przestrzelił). Drugie 45 minut było lepsze z naszej strony przede wszystkim ze względu na grę do przodu. Zaczęliśmy stwarzać sytuacje bramkowe(gównie za sprawą dobrze dysponowanego Sawickiego) w których po strzałach Gąsiorowskiego oraz Sawickiego do szczęści zabrakło niewiele. W końcu przyszła 66 minuta i składna akcja całej drużyny po której Fedczak strzałem z 8 metrów pokonuje Elżanowskiego. Z prowadzenia jednak nie cieszymy się zbyt długo bo zaledwie 6 minut gdyż dzięki naszej murawie goście wyrównują (piłka przed bramkarzem mocno się odbiła od kępy). W końcówce goście mają jeszcze setkę której nie wykorzystują (piękna parada Zięby) i sprawiedliwym remisem kończy się to spotkanie. Warto jeszcze odnotować kolejny debiut w naszej drużynie, tym razem 17 letniego Mateusza Filipowicza, oraz powrót pierwszy mecz wiosną powracającego po kontuzji Mateusza Cylińskiego

MKS Korsze – GKS Wikielec 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 - Fedczak (66 minuta), 1:1 - Piceluk (72 minuta)

MKS Korsze: Zięba - Gąsiorowski M. (86' Filipowicz), Obidowski , Woźniak, Bociej (72' Solecki), Branicki, Fedczak , Sawicki, Kowalewski (90' Jędrzejewski), Krajewski, Miłek(74' Cylińśki)

 
Pokazać tę lepszą twarz!
sobota, 30 kwietnia 2016 00:12

Już dziś kolejne spotkanie w którym podejmiemy gości z Wikielca. Po dobrym początku ligi ostatnio przytrafiły nam się dwie porażki, czas wrócić na swoje tory.

Ciężkie spotkanie czeka naszą drużynę nie tylko ze względu na przeciwnika ale na wciąż kiepską sytuację kadrową. Wciąż trener Marczuk do swojej dyspozycji nie ma Piwiszkisa, Trafarskiego, Cylińskiego a pod dużym znakiem zapytania stoi występ Soleckiego, Gąsiorowskiego A., Kowalewskiego oraz Gabrusewicza. Pomimo tylu osłabień szansę dostaną głownie młodzi zawodnicy, którzy będą stanowili o sile naszej drużyny w IV lidze dlatego ten spotkania to czas dla nich na ogrywanie się, zbieranie cennych doświadczeń.

Początek spotkania o godzinie 17

 
Zmiana terminu Walnego
środa, 27 kwietnia 2016 14:21

Zarząd Miejskiego Klubu Sportowego w Korszach niniejszym zawiadamia, że zostaje zmieniony termin sprawozdawczego WALNGO ZEBRANIA stowarzyszenia. Zebranie zwołana na dzień 12 maja 2016 r. ( czwartek ) o godz. 1900 w budynku na stadionie miejskim przy ul. Wojska Polskiego 39 w Korszach. Zapraszamy członków stowarzyszenia i sympatyków klubu.W przypadku braku kworum drugi termin jak wyżej o godz. 19 15 .

 
Kondolencje
wtorek, 26 kwietnia 2016 09:45

Panu  Ryszardowi Ostrowskiemu

Burmistrzowi Korsz

wyrazy szczerego współczucia

z powodu śmierci

Matki

składają

wszyscy działacze, trenerzy, zawodnicy,sympatycy Miejskiego Klubu Sportowego w Korszach

 
Przegrane derby
niedziela, 24 kwietnia 2016 00:01

Po najsłabszym meczu tej wiosny MKS Korsze przegrał w dziś prestiżowe derby powiatu z Granicą Kętrzyn. Porażka tym bardziej bolesna, że bramkę straciliśmy w 92 minucie, a strzelcem jej był nasz wychowanek Paweł Miłoszewski.

Już od samego początku gra nam się nie kleiła. Nie potrafiliśmy przez dłuższy czas utrzymać się przy piłce, popełnialiśmy bardzo proste błędy w wyprowadzeniu jej. Natomiast młody zespół gospodarzy postawił na ambicję, determinację co w ostatecznym rozrachunku było kluczowe. Tak na dobrą sprawę jedyne niebezpieczeństwo groziło nam ze strony Tomka Bobrowskiego (asysta przy bramce). W pierwszych 45 minutach żadna z drużyn nie stworzyła sobie dogodnych sytuacji. Po przerwie trener Marczuk decyduje się na wpuszczenie Jacka Miłka (dobra zmiana), co lekko rozruszało naszą grę. Powoli zarysowywała się nasza przewaga, jednak narażaliśmy się tym samym na kontry. I na dobrą sprawę w 70 minucie gospodarze powinni objąć prowadzenie jednak jeden z zawodników zamiast podawać zdecydował się na strzał, który wybronił Dawid Zięba. Kiedy wydawało się że spotkanie zakończy się sprawiedliwym bezbramkowym remisem przypadkowa akcja gospodarzy dała im upragnione zwycięstwo.

Kolejne spotkanie rozegramy "dopiero" za sześć dni i w tym czasie jeżeli myślimy o jakiś punktach z Wikielcem koniecznie musimy się zregenerować, bo zmęczenie jest aż nadto widoczne.

Granica Kętrzyn – MKS Korsze 1:0 (0:0)

Bramki: 1:0 - Miłoszewski (92 minuta),

MKS Korsze: Zięba - Gąsiorowski A. (46' Miłek), Obidowski (77'Bociej), Woźniak, Gabrusewicz (75' Solecki), Branicki, Fedczak (85' Jędrzejewski), Sawicki, Kowalewski, Krajewski, Kozłowski

 
Bez ciśnienia
piątek, 22 kwietnia 2016 23:33

Przed nami zapewne ostatnie na długie lata derby na poziomie III ligi. Nasza drużyna udaje się na ciężki dla nas teren do Kętrzyna aby zmierzyć się z zamykającą tabelę Granicą.

Gdybyśmy do spotkania podeszli w pełnym, zdrowym składzie osobowym o wyniki pewnie bylibyśmy spokojni, gdyż na dzień dzisiejszy mamy po prostu lepszą drużynę. To jednak nie ma w tej chwili  znaczenia i nie ma co gdybać. Jeszcze dwa dni temu wiele wskazywało na to że kadrowo będzie zle, jednak niekoniecznie. Chodzi tu przede wszystkim o Piotrka Trafarskiego, który znalazł się w kadrze meczowej na jutrzejszy mecz, a ile znaczy Piotrek dla naszej ekipy nikogo nie trzeba przekonywać. Do zdrowia powrócił również Jacek Gabrusewicz, Adam Gąsiorowski, Rafał Solecki, Patryk Obidowski oraz Jacek Miłek i to pomimo tego że ostatnio nie trenowali jest bardzo dobrą informacją. Trener Marczuk nie będzie mógł skorzystać jedynie z Krzyśka Piwiszkisa, oraz Mateusza Cylińskiego.

Początek spotkania o godzinie 17.00

 
Walne zebranie
środa, 20 kwietnia 2016 23:43

Zarząd Miejskiego Klubu Sportowego w Korszach niniejszym zawiadamia, że zwołuje sprawozdawcze WALNE ZEBRANIE stowarzyszenia w dniu 28 kwietnia 2016 r. ( czwartek ) o godz. 19.00 w budynku na stadionie miejskim przy ul. Wojska Polskiego 39 w Korszach. Zapraszamy członków stowarzyszenia i sympatyków klubu. W przypadku braku kworum drugi termin jak wyżej o godz. 19 15

 
Bez siły ognia
środa, 20 kwietnia 2016 23:19

Tak jak można było się spodziewać MKS Korsze uległ MKS Ełk 3:0, a wynik został ustalony już do przerwy.

Spotkanie bez większej historii, prowadzone pod dyktando przyjezdnych, którzy szybko ustawili sobie mecz i przez pełne 90 minut mieli go pod kontrolą. Wpływ na to miało zmęczeniem, które było widoczne u naszych zawodników, a także urazy które są naszą zmorą. W spotkaniu nie wystąpili nasi podstawowi zawodnicy Piwiszkis, Gabrusewicz, Solecki, Cyliński oraz Miłek, Obidowski. Dodatkowo po 10 minutach z urazem mięśnia dwugłowego, który eliminuje go ze spotkania z Granicą Ketrzyn boisko opuścił Trafarski. Jakby tego było mało z dziurą w nodze w przerwie zszedł Adam Gąsiorowski, a tylko 45 minut ugrał Kozłowski, który grał z chorobą. Tak więc osoby którym zależało tak bardzo na rozegraniu w tym terminie tego spotkania mogą czuć satysfakcje. Jedynym pozytywem tego spotkania jest fakt debiutu 16 letniego Marcina Kisielińskiego.

MKS Korsze - Mazur Ełk 0:3 (0:3)

0:1- Ciuńczyk (4')  0:2 - Gondek  (25' 44' - rzut karny)

MKS Korsze: Zięba - A. Gąsiorowski (46' Jędrzejewski), Branicki (kpt), M. Gąsiorowski (85' Kisieliński), Woźniak - Sawicki, Bociej, Kozłowski (46' Rentkowski), Krajewski - Kowalewski, Trafarski (10' Fedczak)

MKS Ełk: Muzyk - Darda, Zalewski, Gryko, Ciuńczyk (61' Jagłowski ), Furman, Kuriata, Butkiewicz (4' Sklarzewski), Orpik (61' Rosoliński), Gondek, Tuttas (85' Kraska)


 
Odrabiamy zaległości
wtorek, 19 kwietnia 2016 23:03

Już jutro czeka nas zaległe spotkanie ligowe z faworyzowaną ekipą z Ełku. Jest to szósty mecz w ciągu ostatnich osiemnastu dni. Jak nie trudno wyliczyć nasza drużyna gra co trzy dni czyli najczęściej w województwie! Nic by nie było w tym dziwnego gdyby nie fakt iż ten termin bez konsultacji z naszym klubem narzucił nam związek. Pytanie brzmi: dlaczego zaległości nie nadrabia np. drużyna z Kętrzyna skoro ich spotkanie ligowe z Wissa Szczuczyn również nie odbyło się w tym samym terminie co nasze. Czy to zagrywka przed zbliżającymi się derbami wiceprezesa związku?!

Zostawiamy już pozaboiskowe sprawy i skupmy się na najbliższym meczu, który z kilku powodów będzie dla nas piekielnie ciężki. Po pierwsze w naszej drużynie plaga kontuzji Solecki, Gabrusewicz,Piwiszkis, Cyliński, Miłek, do tego za kartki pauzuje Obidowski, a pod znakiem zapytania stoi występ Krajewskiego oraz Trafarskiego. Po drugie goście to drużyna mierząca w II ligę którą w tym spotkaniu po raz pierwszy poprowadzi nowy trener Damian Łukasik(wiadomo jak działa zawsze nowa miotła). A po trzecie nasi zawodnicy mają za sobą dużo grania, mało odpoczynku a co za tym idzie sumują się pozostałości po zmęczeniu. Aby zredukować to zmęczenie należało by skorzystać z odnowy biologicznej, a takowej nie posiadamy.

Jednak piłka wiele rzeczy widziała i pomimo wielu przeciwności wierzymy że stać nas na sprawienie niespodzianki!

Początek spotkania godzina 17.

 
MKS nie zwalnia tępa!
niedziela, 17 kwietnia 2016 11:13

Po szalonym meczu nasza drużyna pokonała Warmię Grajewo 4:2. W rundzie jesiennej w 18 spotkaniach zdobyliśmy jedenaście punktów, wiosną w 6 aż trzynaście!

Tak na dobrą sprawę spotkanie już w pierwszej połowie mogliśmy zamknąć odskakując przeciwnikowi na dwie-trzy bramki, a ku temu były dogodne sytuacje. Tego nie zrobiliśmy i to Warmia po wyrównującej bramce osiągnęła przewagę będąc bardzo blisko wyjścia na prowadzenie. Jednak końcówka w wykonaniu naszej drużyny była znakomita dzięki czemu zdołaliśmy zdobyć jeszcze dwie bramki dające nam nie tylko trzy punkty ale także awans w ligowej tabeli.

MKS Korsze - WARMIA Grajewo  4:2 (2:1)

Bramki: 1:0 Paweł Kowalewski 4', 2:- Paweł Sawicki 17, 2:1 Tomasz Dzierzgowski 18', 2:2 Tomasz Dzierzgowski 58', 3:2 Piotr Kozłowski 85' (rzut karny), 4:2 Paweł Kowalewski 87'

MKS: 1.Zięba - 9.A.Gąsiorowski, 3.Branicki (Kpt), 7.Solecki (21' 6.M.Gąsiorowski, 82' 42.Rentkowski), 17.Woźniak - 11.Sawicki, 22.Bociej (68' 91.Obidowski), 8.Kozłowski, 29.Krajewski - 77.Kowalewski, 21.Trafarski (78' 5.Fedczak)

REZERWA: 85.Żywicki - 91.Obidowski, 13.Jędrzejewski, 5.Fedczak, 6.M.Gąsiorowski, 42.Rentkowski, 23.Filipowicz

WARMIA 1.Gieniusz - 4.Mikucki, 17.Arciszewski (Kpt), 3.Domurat (46' 5.Randzio), 6.Stankiewicz - 15.Lekenta (50' 10.Kozikowski), 20.Matysiewicz (46' 19.Cybulski), 11.Strzeliński, 14.Mirva, 16.Sypytkowski -  7.Dzierzgowski

REZERWA: 52.Sobolewski - 13.Staniszewski, 5.Randzio, 19.Cybulski, 10.Kozikowski,

Sędzia:  Andrzej Patrejko (W-M.Z.P.N. Olsztyn)

Żółte kartki: Bociej, A.Gąsiorowski, Obidowski (dwie), M.Gąsiorowski, Sawicki, Kowalewski (MKS), Stankiewicz, Lekenta, Domurat (WARMIA)

Czerwona kartka: Patryk Obidowski 90' (w konsekwencji drugiej żółtej)

Tu można przeczytać relację LIVE http://kswarmiagrajewo.blox.pl/html

 
Kontynuować dobrą passę
sobota, 16 kwietnia 2016 12:30

Dziś o godzinie 16 rozegramy kolejne spotkanie ligowe. Tym razem do Korsz zawita kolejny reprezentant województwa podlaskiego Warmia Grajewo.

Jak wiadomo forma naszej drużyny z meczu na mecz wydaje się coraz wyższa co potwierdzają chociażby dwa ostatnie spotkania z czołowymi drużynami ligi. Dziesięć punktów w pięciu spotkaniach wiosennych to dobry rezultat tym bardziej, że w porównaniu do jesienni poprawiliśmy grę w obronie (za wyjątkiem spotkania z Concordią). Jednak dziś wystąpimy bez naszego kluczowego obrońcy Jacka Gabrusewicza(kartki), Jacka Miłka (choroba), a także Krzysztofa Piwiszkisa(złamany palec u nogi), tyle po stronie strat. Do drużyny wracają natomiast Adam Krajewski, Piotr Trafarski, Paweł Sawicki, Daniel Fedczak co zwiększa trenerowi pole manewru, jednak trzeba pamiętać, że prócz Sawickiego pozostali zawodni wracają po kontuzji.

Drużyna gości to przede wszystkim Dzierzgowski, Mirva oraz grający trener Strzeliński. Szczególnie ten pierwszy, który biega w maratonach zawsze sprawiał nam wiele problemów. Ewentualne dzisiejsze zwycięstwo naszej drużyny pozwoli nam przeskoczyć Warmię.

Początek spotkania o godzinie 16

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 118

Reklama

Reklama

Tabela

  Dom  PełnaWyjazd
   MWRPZ/SP
GKS Wikielec GKS Wikielec1091037:1028
Znicz Biała Piska Znicz Biała Piska1174034:1225
Granica Kętrzyn Granica Kętrzyn971121:722
Błękitni Orneta Błękitni Orneta1171322:1522
Rominta Gołdap Rominta Gołdap1070332:1021
Unia Susz Unia Susz1163217:1021
7  MKS Korsze MKS Korsze1062223:1320
Zatoka Braniewo Zatoka Braniewo1153323:1918
Tęcza Biskupiec Tęcza Biskupiec1152418:1417
10  Stomil II Olsztyn Stomil II Olsztyn1050520:1615
11  Mrągowia Mrągowo Mrągowia Mrągowo1043313:1015
12  GSZS Rybno GSZS Rybno1042420:2214
13  Mamry Giżycko Mamry Giżycko1041529:2213
14  Orlęta Reszel Orlęta Reszel1032510:1711
15  Omulew Wielbark Omulew Wielbark1123613:299
16  Warmiak Łukta Warmiak Łukta1111913:354
Pełna tabela
   MWRPZ/SP
GKS Wikielec GKS Wikielec21154262:2849
Znicz Biała Piska Znicz Biała Piska21124551:2940
3  MKS Korsze MKS Korsze21124543:2740
Rominta Gołdap Rominta Gołdap21121855:2437
Unia Susz Unia Susz21114640:2837
Granica Kętrzyn Granica Kętrzyn20102839:2932
Zatoka Braniewo Zatoka Braniewo2095640:3332
Błękitni Orneta Błękitni Orneta2193934:3530
Mamry Giżycko Mamry Giżycko2083946:3627
10  Tęcza Biskupiec Tęcza Biskupiec21831033:3627
11  Stomil II Olsztyn Stomil II Olsztyn21831036:4327
12  Mrągowia Mrągowo Mrągowia Mrągowo2075826:2926
13  GSZS Rybno GSZS Rybno21651033:5223
14  Orlęta Reszel Orlęta Reszel21641128:4422
15  Omulew Wielbark Omulew Wielbark21261319:5812
16  Warmiak Łukta Warmiak Łukta21221721:758
Pełna tabela
   MWRPZ/SP
GKS Wikielec GKS Wikielec1163225:1821
2  MKS Korsze MKS Korsze1162320:1420
Rominta Gołdap Rominta Gołdap1151523:1416
Unia Susz Unia Susz1051423:1816
Znicz Biała Piska Znicz Biała Piska1050517:1715
Mamry Giżycko Mamry Giżycko1042417:1414
Zatoka Braniewo Zatoka Braniewo942317:1414
Stomil II Olsztyn Stomil II Olsztyn1133516:2712
Mrągowia Mrągowo Mrągowia Mrągowo1032513:1911
10  Orlęta Reszel Orlęta Reszel1132618:2711
11  Granica Kętrzyn Granica Kętrzyn1131718:2210
12  Tęcza Biskupiec Tęcza Biskupiec1031615:2210
13  GSZS Rybno GSZS Rybno1123613:309
14  Błękitni Orneta Błękitni Orneta1022612:208
15  Warmiak Łukta Warmiak Łukta101188:404
16  Omulew Wielbark Omulew Wielbark100376:293
Pełna tabela

Ostatnia kolejka

Mamry GiżyckoMAM : WIEOmulew Wielbark
Warmiak ŁuktaWAR : MRAMrągowia Mrągowo
Zatoka BraniewoZAT : USUUnia Susz
Tęcza BiskupiecBIS : ZBPZnicz Biała Piska
Błękitni OrnetaORN : WIKGKS Wikielec
Stomil II OlsztynSTO : GOŁRominta Gołdap
GSZS RybnoRYB : KORMKS Korsze
Orlęta ReszelORL : KETGranica Kętrzyn
Widok rozszerzony

Kolejki spotkań

29.
Kolejka
30.
Kolejka
Granica Kętrzyn - Mamry Giżycko -:-
MKS Korsze - Orlęta Reszel -:-
Rominta Gołdap - GSZS Rybno -:-
GKS Wikielec - Stomil II Olsztyn -:-
Znicz Biała Piska - Błękitni Orneta -:-
Unia Susz - Tęcza Biskupiec -:-
Mrągowia Mrągowo - Zatoka Braniewo -:-
Omulew Wielbark - Warmiak Łukta -:-
Mamry Giżycko - Omulew Wielbark -:-
Warmiak Łukta - Mrągowia Mrągowo -:-
Zatoka Braniewo - Unia Susz -:-
Tęcza Biskupiec - Znicz Biała Piska -:-
Błękitni Orneta - GKS Wikielec -:-
Stomil II Olsztyn - Rominta Gołdap -:-
GSZS Rybno - MKS Korsze -:-
Orlęta Reszel - Granica Kętrzyn -:-

Ostatnie mecze

232Omulew  2-2  Korsze
229Korsze  3-2  Tęcza
230Zatoka  1-3  Korsze
231Korsze  3-0  Warmiak
241Rybno  -  Korsze