No items

Dobry prognostyk przed derbami

W 1/32 WPP MKS Korsze pokonał w Bartoszycach miejscową Victorię 5-2, tym samym lekko poprawił sobie humory przed zbliżającymi się derbami z Kętrzyńska Granicą.

Tak jak przewidywaliśmy spotkanie rozpoczęliśmy niemalże ligowym składem, jedyna zmiana nastąpiła w bramce gdzie debiut w drużynie zaliczył pozyskany z Tytana Łankiejmy, a zarazem nasz wychowanek Marcin Żywicki. Już w 5 minucie debiutant za sprawą Zawadzkiego musiał wyciągać piłkę z siatki po szybkiej kontrze Victorii(bramka została zdobyta po 2 metrowym spalonym). Radość miejscowych trwała zaledwie minutę gdzie po rzucie rożnym za sprawą Szymona Rentkowskiego wyrównujemy. Od tego momentu osiągamy spora przewagę, której nie potrafimy udokumentować bramką - najbliżej zdobycia był Piotrek Kozłowski oraz Daniel Fedczak, którzy przegrali pojedynki oko w oko z bramkarzem gospodarzy. Tak więc po 45 minutach pachniało niespodzianką.

Na drugą połowę trener Marczuk postanawia wprowadzić kolejnego debiutanta 16 letniego Marcina Filipowicza(6 dni temu skończył 16 lat, który upoważnił go do gry w seniorach). W 52 minucie otwierającym podaniem Paweł Sawicki obsługuje Kozłowski, który tym razem mocnym strzałem wyprowadza nas na prowadzenie. Tylko 3 minuty prowadziliśmy, ponieważ Tucholski po rykoszecie wyrównał stan meczu. Po stracie tej bramki MKS w końcu wziął się do roboty i od tego momentu istniała tylko jedna drużyna. W 58 minucie po bardzo ładnym strzale z ok.20 minut po raz drugi Kozłowski wyprowadza nas na prowadzenie. W 65 minucie ten sam zawodnik zagrywa do Filipowicza, a ten w debiucie mijając bramkarza zdobywa swoja pierwszą bramkę. Osiem minut pózniej jest już po zawodach gdyż Filipowicz asystuje a Krzysiek Piwiszkis zdobywa piata bramkę strzałem z ok 10 metrów. Do końca spotkania stworzyliśmy jeszcze 3-4 sytuacje bramkowe jednak wynik już nie uległ zmianie i następnej rundzie zagramy z Łyna Sępopol.

Warto dodać, iż oprócz Filipowicza i Żywickiego w naszej drużynie w drugiej połowie zobaczyliśmy po 4 latach Rafała Jakubczaka, po półrocznej przerwie zagrał Paweł Branicki, a po dwóch tygodniach Adam Krajewski.

Victoria Bartoszyce - MKS Korsze 2:5 (1:1)

1:0 - Zawadzki (5'), 1:1 - Rentkowski (6'), 1:2 - Kozłowski (52'), 2:2 - Tucholski (55'), 2:3 - Kozłowski (58'), 2:4 - Filipowicz (65'), 2:5 - Piwiszkis (73')

MKS Korsze: Żywicki - Solecki (65' Branicki), Sawicki, Wozniak, Gąsiorowski A., Piwiszkis, Fedczak,Gąsiorowski M., Cyliśńki (46' Filipowicz), Rentkowski (60' Krajewski), Kozłowski (80' Jakubczak)