Venue: Stadion Miejski w Korszach, ul. Wojska Polskiego 39 Datum sobota, 09 marzec 2024 - Beginn 14:00
-:- Vęgoria Węgorzewo
Vęgoria Węgorzewo

Trzynaście i dość!

Po trzynastu spotkaniach ligowych w których MKS Korsze nie odniósł zwycięstwa, dopiero dziś nasi zawodnicy w końcu zeszli z boiska jako ZWYCIĘZCY pokonując w dobrym stylu spadkowicza z III ligi Motor Lubawa 4:2.

Tak tak ciężko w to uwierzyć ale ostanie spotkanie wygraliśmy 1 kwietnia (nie jest to żart prima aprilis) pokonując wówczas Zatokę Braniewo. Od tego momentu głównie byliśmy dostarczycielem punktów, aż do dziś.

Chyba mało kto spodziewał się naszego zwycięstwa i tu należy dodać zwycięstwa jak najbardziej zasłużonego. Dyspozycja zawodników MKS-u z każdym dniem jest coraz lepsza i dziś w końcu były tego efekty. Do 60 minuty prowadziliśmy już 4:0 a mogło być o wiele wyżej. Jednak po raz kolejny proste indywidualne błędy spowodowały, że zamiast wygrać różnicą  6-7 bramek wygrywamy dwiema. Utrata tych dwóch bramek jest na duży minus, jednak w spotkaniu z Motorem było wiele plusów, które pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Dzisiejszym rywalem IV ligowego Motoru Lubawa była  ostatnia drużyna tabeli MKS Korsze,która zdobyła zaledwie jeden punkt na inauguracją sezonu IV ligi remisując na wyjeździe z Mrągowią Mrągowo.Motor jak dotychczas był  drużyną niepokonaną w rozgrywkach IV ligi. Po bardzo słabej  grze Motor Lubawa uległ na stadionie Łazienkowskim  MKS Korsze 2: 4

Od początku spotkania  ton grze nadawali goście.Tworzyli  groźnie akcje, rozgrywali piłkę dokładnie i prezentowali się znacznie korzystniej od  gospodarzy. Pierwsza bramka  dla gości padła w 36  minucie  po strzale Krzysztofa Piwiszkisa.  Uskrzydleni  zdobyta bramką  w  44  minucie po błędzie   gospodarzy, goście   zdobywają  drugą bramkę po  strzale Pawła Sawickiego. Ku zdziwieniu wszystkich kibiców do przerwy  goście  prowadzili  0 : 2 z drużyną  gospodarzy.

W  drugiej połowie   wszyscy liczyli  na zmianę niekorzystnego wyniku, ale też na  lepszą  grę  swoich piłkarzy. Niestety w  54 minucie Paweł Sawicki zdobywa  swoją  druga bramkę na 0 : 3. Kilka minut później  za faul bramkarza Kasprzyckiego  na napastniku gości, sędzia dyktuje rzut karny  i na bramkę zamienia Krzysztof   Łokietek, goście prowadzą  0 : 4.

Po dokonaniu  kilku zmian  z połowy  boiska na śliskiej murawie  i po błędzie bramkarza  gości  bramkę  zdobywa Paweł Ewertowski w  61 minucie. Goście   po zdobyciu czterech bramek zadowoleni z wyniku w końcowych minutach dobrze  się bronili . W 74  minucie Arkadiusz  Konicz zdobywa  drugą bramkę dla  Motoru Lubawa.

Mimo, że w końcowych minutach  gospodarze mieli przewagę , niestety  więcej  bramek nie padło  i  mecz zakończył się  pierwszą porażką w tym sezonie  2: 4  z ostatnią  drużyną  IV ligi MKS Korsze.

Gościom należą się  słowa uznania za walkę , ambicję i piękne  bramki. Niestety piłkarze z Lubawy  w mojej oceni  zagrali najgorszy  mecz w tej  edycji na własnym  boisku. W drużynie Motoru zadebiutował w drugiej połowie Denis Demishev były piłkarz  Constractu Lubawa.  Mam nadzieję, że  to  tylko jeden mały "wypadek przy pracy"  piłkarzy Motoru spowodowany  absencją kilku zawodników.

MKS Korsze:

Jaworski - P. Jędrzejewski, P. Branicki, P. Bociej, R. Solecki, M. Filipowicz (59 min. M. Cyliński), K. Piwiszkis, K. Łokietek (89 min. D. Fedczak), M. Gąsiorowski, P. Sawicki, P. Trafarski

Motor Lubawa - MKS Korsze 2:4 (0:2)

0:1 - Piwiszkis (34 min), 0:2 - Sawicki (44 min as. Trafarski), 0:3 - Łokietek (54 min karny as. Trafarski) 0:4 - Sawicki (58 min as. Trafarski) 1:4 - (62 min) 2:4 - (75 min)