No items

Pierwsze derby nie nasze!

W pierwszym w tym sezonie pojedynku derbowym MKS Korsze uległ w Reszlu Orlętom 2:0.

Jest to już kolejny mecz w którym zamiast wrócić do domu z punktami wracamy z niczym. Tracimy głupie bramki, a sami nie potrafimy wykorzystać swoich okazji, ale po kolei. Pierwsze 20 minut wyrównane, obie drużyny bały się bardziej zaatakować. W 20 minucie po kontrze Romańczuk wyprowadza gospodarzy na prowadzenie. Dopiero utrata bramki spowodowała, że nasi zawodnicy zaczęli grać odważniej, a co ważniejsze zaczęliśmy stwarzać sytuacje. Najlepszą w tej części spotkania miał Łokietek, którego strzał z rzutu karnego wybronił bramkarz Orląt. Ostatnie 10 minut to już gra tylko i wyłącznie na połowie miejscowych, a w tym czasie na listę strzelców powinien wpisać się Sawicki i Piwiszkis.

Druga połowa do utraty bramki to przygniatająca przewaga MKS-u jednak bez efektu bramkowego (doskonałe sytuacje Gąsiorowskiego M. oraz Jurańca) i który to już raz sprawdziło się piłkarskie porzekadło że niewykorzystane sytuacje się mszczą (kolejna kontra i bramka Nawrockiego). Po tej bramce lekko uszło z nas powietrze, do końca posiadaliśmy przewagę z której nic nie wynikało.

Za tydzień kolejne derby a tam już nie ma żadnego marginesu błędu!