No items

Ważne zwycięstwo

W ostatnim spotkaniu rundy jesiennej MKS Korsze po dobrym meczu pokonał Tęczę Miłomłyn 2:1.

Ze względu na fatalny stan naszego boiska po raz drugi w roli gospodarza występowaliśmy w Kętrzynie. Do samego spotkania przystąpiliśmy ze sporymi zmianami. Mianowicie uszkodzenia torebki stawowej doznał będący ostatnio w wysokiej formie Paweł Sawicki, za kartki pauzował Rafał Solecki, a dwa tygodnie bez treningów był Piotr Trafarski. Wobec tego wszystkiego trener Niedziółka postanowił postawić na trenującego od tygodnia Konrada Szerszenia (powrót po trzech miesiącach), a także do kadry meczowej wziąć Piotra Sawickiego(powrót po ponad rocznej przerwie).

Początek spotkania rozpoczął się już tradycyjnie. Nasza drużyna stworzyła dwie 100% sytuacje(Juraniec, Trafarski) jednak znowu ze skutecznością byliśmy na bakier. Na domiar złego w 20 minucie urazu doznaje młodzieżowiec Juraniec. Goście grali dosyć ambitnie jednak bez sytuacji bramkowych. W 33 minucie po serii błędów jeden z zawodników przyjezdnych popisuje się ładnym strzałem i przegrywamy dosyć niespodziewanie. W pierwszej połowie warto jeszcze odnotować strzał Szerszenia z ponad 35 metrów który wylądował na poprzeczce.

Na drugą połowę wyszliśmy z mocnym postanowienie odrobienia strat i poza pierwszymi pięcioma minutami nasza dominacja nie podlegała dyskusji. Ciągłe ataki przyniosły efekt już w 57 minucie gdzie faulowany w polu karnym jest Filipowicz(faul był na tyle poważny, że Marcin już nie wrócił na boisko) jednak sędzia puścił przywilej korzyści z czego skorzystał Łokietek doprowadzając do wyrównania. Z każdą następną minutą pachniało bramką dla naszej drużyny. Aż w końcu w zamieszaniu w polu karnym najlepiej znalazł się Szerszeń zdobywając bramkę na wagę trzech oczek. W końcówce ten sam zawodnik po minięciu bramkarza mając przed sobą pustą bramkę trafił w słupek.

Tak więc jak najbardziej słusznie ale ciężko wywalczone trzy punkty mogliśmy zapisać na swoje konto.

MKS KORSZE - Tęcza Miłomłyn 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 33 min. zawodnik gości , 1:1 57 min. K. Łokietek (as. P. Trafarski),2:1 85 min. K.Szerszeń ( as. M.Gąsiorowski)

K.Jaworski, P. Jędrzejewski, P.Branicki, D.Fedczak, A.Krajewski, K. Piwiszkis, K.Łokietek, K. Juraniec (20 min. M.Filipowicz, 59 min. D Gwizdek)), P. Trafarski (85 min. P.Sawicki), M. Gąsiorowski,K. Szerszeń.