22.07.2023r. - 17:00 - Reszel
Orlęta Reszel - MKS Korsze 4:4 (1:0)
Piotr Kozłowski, Wiktor Przygoda, Kamil Kotkowski, zawodnik testowany

Komplet punktów w Elblągu!

Świetnie rozpoczęła się runda wiosenna dla zawodników Miejskiego Klubu Sportowego. Podopieczni Mariusza Narela pokonali Olimpię II Elbląg i wrócili do Korsz z kompletem oczek. Naszą grę cechowała cierpliwość, konsekwencja i skuteczność co pozwoliło kontrolować mecz. Oczywiście, posiadanie piłki i kultura gry była po stronie gospodarzy, jednak nasi zawodnicy nie pozwalali rywalom rozwinąć skrzydeł, a oni sami nie mieli pomysłu jak przedostać się pod bramkę Kamila Kotkowskiego. Samego spotkania nie rozpoczęliśmy najlepiej, a pierwszą dobrą i od razu wykorzystaną okazję mieliśmy dopiero w 24 minucie gry. Wówczas wobec naszego pressingu problemy z opanowaniem piłki miał golkiper elblążan. Błąd ten wykorzystał Bartosz Rzeźnik, który najpierw położył Ariela Szymonowicza na murawie, by za chwilę skierować piłkę do pustej bramki. Dziesięć minut później ten sam zawodnik uderzył sprzed pola karnego, a strzał w jego wykonaniu był na tyle precyzyjny, że bramkarz kolejny raz skapitulował. Gra młodego golkipera nie przypadła do gustu trenerowi zespołu, który nie pozwolił mu wybiec na kolejną część spotkania. W drugiej odsłonie przebieg meczu praktycznie nie uległ zmianie. Korszanie dzielnie bronili dostępu na własnej bramki, a rywale konsekwentnie 'bili głową w mur' co rusz domagając się przewinień. W 61 minucie gry podwyższyliśmy wynik spotkania na 3:0 za sprawą trafienia Adama Krajewskiego, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zgraniu piłki przez Pawła Branickiego, umieścił futbolówkę w siatce Jana Lechowida. Rywale odpowiedzieli dopiero w 79 minucie, gdy centra z bocznej strefy boiska trafiła wprost na głowę... Mariusza Gąsiorowskiego, który niefortunnie pokonał dobrze spisującego się do tej pory Kamila Kotkowskiego. Olimpijczycy próbowali jeszcze odmienić losy spotkania, jednak to nasz zespół wyszedł z tego pojedynku zwycięsko zasłużenie wygrywając 3:1.

Olimpia II Elbląg

1:3
(0:2)

MKS Korsze

24' Bartosz Rzeźnik
    34' Bartosz Rzeźnik

61' Adam Krajewski
79' Mariusz Gąsiorowski (sam.)