Zapowiedź XVII kolejki forBET IV Ligi!

Mrągowia Mrągowo – Błękitni Pasym

Mrągowia przygotowując się do rundy wiosennej zdecydowaną większość meczów sparingowych rozgrywała na własnym obiekcie, co w kontekście rywalizacji z Błękitnymi może okazać się kluczowe. W obu zespołach doszło również do roszad kadrowych. W żółto-czarnych barwach wiosną ujrzymy m.in. Macieja Jarguza, który w przerwie zimowej opuścił MKS Korsze. Natomiast do Pasymia powrócił swego czasu bardzo bramkostrzelny napastnik - Marcin Łukaszewski, który ma pomóc w utrzymaniu w forBET IV Lidze. Faworytem meczu oczywiście jest Mrągowia.

Błękitni Orneta – Concordia Elbląg

Błękitni rozpoczynając długą drogę ku utrzymaniu w forBET IV Lidze podejmą lidera rozgrywek. Wydaje się, że o jakiekolwiek punkty będzie niesłychanie ciężko, ponieważ Concordia bardzo się wzmocniła. W Elblągu zakontraktowano dwóch Brazylijczyków i Ukraińca. João Criciúma ma za sobą występy na szczeblu drugoligowym, natomiast Edil de Souza Barros to doskonale znany kibicom Concordii obrońca. Oprócz nich dostępu do bramki bronić będzie Volodymyr Melnychenko, który pozytywnie wypadł podczas zimowych przygotowań. Concordia wydaje się być murowanym faworytem do awansu i w tym meczu powinna zgarnąć komplet oczek.

Zatoka Braniewo – Granica Kętrzyn

Trenerowi Danielowi Kogutowi zależało, by podczas przerwy między rundami zmierzyć się zarówno z drużynami z Warmii i Mazur, jak i rywalami z Pomorza. To zróżnicowanie pozwoliło zaprezentować się na tle mniej lub bardziej wymagających rywali, a same przygotowania ‘Smoki’ kończyły z 4 zwycięstwami na koncie, 3 porażkami i remisem. Do rundy rewanżowej sumiennie przygotowywano się także w Kętrzynie, gdzie do drużyny dołączył m.in. Kamil Zawalich z Pisy Barczewo, co będzie wartością dodaną jeśli chodzi o ofensywne zapędy piątej siły forBET IV Ligi. Na początku marca umowę z kętrzyńską Granicą przedłużył Adam Fedoruk, co również świadczy o dobrze wykonywanej pracy w stolicy Powiatu Kętrzyńskiego. Sam mecz zapowiada się niezwykle ciekawie, gdyż wydaje się, że rywalizować będą dwa dobrze przygotowane do rundy wiosennej zespoły.

Pisa Barczewo – Mazur Ełk

Zarówno w Barczewie jak i Ełku nie mogą spać spokojnie. Przewaga nad strefą spadkową obu klubów nie jest powalająca, a wręcz zmusza do walki o ligowy byt do ostatniej kolejki. W Barczewie względem rundy jesiennej ubyło dwóch kluczowych zawodników, bowiem Kamil Zawalich wzmocnił Granicę Kętrzyn, natomiast Hubert Leszczenko postanowił zasilić szeregi Jezioraka Iława. W Ełku póki co ruchy kadrowe również ‘in minus’, ponieważ Paweł Sobolewski nie dość, że nie poprowadzi już drużyny z ławki rezerwowej, to dodatkowo nie ujrzymy go w żadnym wiosennym spotkaniu. Jego miejsce zajął Andrzej Dadura – do niedawna trener grup młodzieżowych Mazura. Dla obu drużyn poważna gra o utrzymanie rozpoczyna się już w najbliższą sobotę, a wynik może mieć kluczowe  znaczenie pod koniec czerwca, gdy będą ważyć się losy pozostania w forBET IV Lidze.

Motor Lubawa – Huragan Morąg

Lubawski Motor w przerwie zimowej opuścił Miłosz Olejniczak i Denis Demishev. Jak twierdzi trener Krzysztof Malinowski brak obu zawodników będzie odczuwalny podczas nadchodzącej rundy. Więcej powodów do zadowolenia mają w Morągu. Andrzej Malesa w rundzie rewanżowej będzie mógł skorzystać z usług m.in. doświadczonego Karola Stysia, który przez większość swojej kariery związany był z Olimpią Elbląg. Olimpijski akcent dotyczy również kolejnego transferu. W tym przypadku mowa o Oskarze Kordykiewiczu, który także postanowił wzmocnić Morąg. Czy transfery pozwolą włączyć się do rywalizacji o awans do III Ligi? Pierwsze spotkania z pewnością pokażą na co będzie stać zespół Andrzeja Malesy.

DKS Dobre Miasto – ITS Jeziorak Iława

Obie drużyny są już po pierwszych meczach o stawkę. Dobromieszczanie w ramach 1/8 Wojewódzkiego Pucharu Polski pokonali Omulew Wielbark, dzięki czemu zameldowali się w kolejnej fazie rozgrywek. Z kolei iławski Jeziorak rozgrywał zaległe spotkanie 16 kolejki forBET IV Ligi, w którym mierzył się z Błękitnymi Pasym. Drużyna Wojciecha Tarnowskiego pokonała rywala 2:1 i wskoczyła na pozycję wicelidera rozgrywek. Jesienią iławianie byli lepsi od DKS’u zaledwie o bramkę. Wiosną taki sam wynik pozwoli Jeziorakowi doskoczyć do liderującej Concordii na punkt.

Polonia Iłowo – Polonia Lidzbark Warmiński

W 17 serii gier dojdzie do starcia dwóch Polonii. W zdecydowanie lepszej sytuacji jest ta z Lidzbarka Warmińskiego, co nie znaczy, że mecz w Mławie, gdzie swoje spotkania rozgrywają iłowianie, będzie łatwy dla drużyny Czesława Żukowskiego. Z klubem bowiem pożegnał się kluczowy obrońca Michał Skarbek. Do gry natomiast powrócili Sebastian Zajączkowski i Daniel Wierzbowski, którzy będą decydować o boiskowych poczynaniach lidzbarczan. Pierwszy z nich udokumentował już swój udział w WPP golem w meczu z Jonkowem. Do ruchów kadrowych doszło również w Iłowie. Tam barwy klubowe zmienił Maciej Komorowski, który teraz będzie rywalizował o awans do wyższej klasy rozgrywkowej z Mławianką Mława. W ramach wymiany z drużyny z województwa Mazowieckiego do Polonii trafili Wiktor Ogrodowczyk i Dawid Rosocha. Pewni możemy być jednego, zarówno jedni jak i drudzy nogi nie odstawią, a konkretnego wyniku nie odważymy się typować.

Spotkania 17. kolejki forBET IV Ligi
19 marca 2022r.       1 X 2