No items

Derbowa porażka

W 6 kolejce spotkań MKS mierzył się w meczu derbowym z Granicą Kętrzyn. Przez wzgląd, że o wiele lepiej sezon 2021/2022 zaczęli gospodarze, to właśnie oni byli upatrywani w roli faworytów, i jak się okazało, potwierdzili dobrą formę ogrywając MKS. Nasz zespół kolejny raz miał problem z właściwym wejściem w mecz. Przez to początek zdecydowanie należał do Granicy, która co rusz atakowała na bramkę Kamila Kotkowskiego. Gospodarze swoją przewagę udokumentowali w 19 minucie meczu, kiedy to sytuacji "sam na sam" nie zmarnował Marcin Dwulat. Nasi zawodnicy do głosu doszli ok. 25 minuty, wówczas stuprocentowej okazji nie wykorzystał Patryk Jędrzejewski. Po zmianie stron gra niewiele się zmieniła, a szybko strzelona bramka przez Tomasza Bobrowskiego podcięła skrzydła gościom. Kętrzynianie z każdą minutą coraz śmielej poczynali sobie na boisku, czego efektem było trzecie trafienie, a drugie w tym spotkaniu Marcina Dwulata. Po tej bramce to goście doszli do głosu szukając okazji do zdobycia honorowej bramki. Udało się to w 87 minucie, a piłkę do bramki Mateusza Paplińskiego skierował Patryk Harasim. To jednak tylko podrażniło zawodników Adama Fedoruka, którzy wykorzystując kontrę zdołali podwyższyć rezultat na 4:1.

Granica Kętrzyn
4:1 (1:0)
19' Marcin Dwulat

49' Tomasz Bobrowski
57' Marcin Dwulat
    87' Patryk Harasim
90'+1' Tomasz Bobrowski

MKS: Kamil Kotkowski - Aleksander Lipowski, Paweł Branicki (57'), Adam Krajewski (86'), Mariusz Gąsiorowski -
Krzysztof Piwiszkis (66'), Paweł Sawicki (K), Maciej Jarguz (46'), Patryk Harasim, Patryk Jędrzejewski (46') - Adam Gąsiorowski (46')

Rezerwowi: Ignacy Bukowski (86'), Bartosz Rzeźnik (66'), Piotr Trafarski (57'), Piotr Sawicki (46'), Tomasz Ożga (46'),