MKS Korsze

Następny mecz

Venue: Stadion Łazienkowski w Lubawie, ul. Łąkowa 8 Datum sobota, 23 październik 2021 - Beginn 17:00
Motor Lubawa
Motor Lubawa
-:- MKS Korsze
MKS Korsze

Ostatni mecz

Venue: Stadion Miejski w Korszach, ul. Wojska Polskiego 39 Datum sobota, 16 październik 2021 - Beginn 17:00
MKS Korsze
MKS Korsze
-:- DKS Dobre Miasto
DKS Dobre Miasto

Tabela

# Zespół M Z R P Pkt
1 Jeziorak Iława 9 8 0 1 24
2 Concordia Elbląg 9 7 1 1 22
3 Granica Kętrzyn 9 6 1 2 19
4 Huragan Morąg 9 4 3 2 15
5 Mrągowia Mrągowo 9 5 0 4 15
6 Polonia LW 9 4 2 3 14
7 Pisa Barczewo 9 4 2 3 14
8 Motor Lubawa 9 4 2 3 14
9 Mazur Ełk 9 4 0 5 12
10 Olimpia II Elbląg 9 3 2 4 11
11 Polonia Iłowo 9 2 4 3 10
12 DKS Dobre Miasto 9 2 2 5 8
13 Zatoka Braniewo 9 2 2 5 8
14 MKS Korsze 9 2 1 6 7
15 Błękitni Orneta 9 2 1 6 7
16 Błękitni Pasym 9 1 1 7 4

Ostatnia kolejka

Zapowiedź VI kolejki forBET IV Ligi!

Mazur Ełk – Olimpia II Elbląg

W V kolejce Mazur z dalekiej wyprawy do Ornety wrócił bez punktów. Wynik może dziwić, bo to właśnie zawodnicy Pawła Sobolewskiego byli stawiani w roli faworytów. Tym razem będą mieli okazję do rehabilitacji, ponieważ na własnym podwórku ugoszczą Olimpię. Warto dodać, że do tej pory grając w Ełku zainkasowali komplet 6 punktów i stracili zaledwie jednego gola. Dodatkowym handicap’em dla gospodarzy będzie postawa elblążan na wyjazdach, która pozostawia wiele do życzenia. Czy Mazur przedłuży serię zwycięstw u siebie? Jesteśmy przekonani, że tak się właśnie stanie.

ITS Jeziorak Iława – Zatoka Braniewo

Jeziorak wobec świętowania obchodów 75-lecia klubu nie mógł rozegrać meczu przeciwko Polonii Iłowo. W Iławie jednak z tego powodu jak najbardziej się cieszą, gdyż zawodnicy mieli okazję skonfrontować się z ekstraklasową Lechią Gdańsk. Czas jednak wrócić na ligowe podwórko, a tu czeka już Zatoka. Braniewianie, podobnie jak gospodarze sobotniego meczu, są świeżo po zmianie trenera. Zespołowi znad Pasłęki słabo wiedzie się w tegorocznych rozgrywkach. Wobec meczu w delegacji warto nadmienić, że oba dotychczas rozegrane wyjazdowe spotkania kończyły się porażkami. Czy Daniel Kogut będzie potrafił wpłynąć na swoich podopiecznych i zaszczepić w nich motywację na nowo? W Iławie będzie o to niesłuchanie ciężko. Stawiamy na gospodarzy. 

DKS Dobre Miasto – Polonia Iłowo

Istne zderzenie z czwartoligową rzeczywistością przeżywają piłkarze z Dobrego Miasta. Z pewnością nie tak wyobrażano sobie początek rozgrywek w szeregach beniaminka. 4 spotkania i zdobyty zaledwie 1 punkt nie napawa optymizmem przed kolejnymi spotkaniami. Przed Maciejem Szostkiem rywal, który pomimo początkowego falstartu, z czasem zaczął punktować i odbijać się od dna. Polonia od trzech spotkań pozostaje niepokonana, a warto zauważyć, że w ostatniej kolejce pauzowała, co również może mieć wpływ na postawę iłowian. Goście z pewnością będą chcieli przedłużyć serię bez porażki. 

Motor Lubawa – Pisa Barczewo

Motor w V serii gier uciekł spod topora wygrywając rzutem na taśmę z Błękitnymi Pasym. W następnej kolejce lubawian czeka spotkanie z trzecim zespołem ligi – Pisą Barczewo. Gościom dość nieoczekiwanie dobrze wiedzie się w tym roku w rozgrywkach forBET IV Ligi. Za nimi 5 meczów i już 10 punktów na koncie, co daje bardzo dobry wynik i wysokie miejsce w tabeli. Do tego Pisa notuje trzy spotkania bez porażki i z nadzieją na korzystny rezultat wybiera się do Lubawy.

Błękitni Pasym – Concordia Elbląg

Spotkanie Dawida z Goliatem. Niewiele brakowało, by Błękitni przed tygodniem dopisali sobie kolejny cenny punkcik, jednak koncentracji nie starczyło do końca spotkania i musieli wrócić do Pasymia z niczym. Przed nimi zadanie jeszcze trudniejsze niż ostatnio, bo podopieczni Radosława Rogowskiego gościć będą lidera rozgrywek. Concordia do tej pory oddała zaledwie 2 punkty po remisie w derbach Elbląga. Pozostałe spotkania wygrała i do ‘Czerwonej latarni’ wybiera się po kolejny komplet. Przypuszczamy, że gospodarze planów tych nie pokrzyżują. Pewna 2.  

Huragan Morąg – Błękitni Orneta

Zaledwie dwie drużyny spośród wszystkich w forBET IV Lidze nie odniosły jeszcze żadnej porażki. Wśród tych ekip jest Morąg, który nie do końca spełnia przedsezonowe oczekiwania i traci już 4 punkty do lidera z Elbląga. Szansa na podreperowanie wyniku przydarzy się już w najbliższą sobotę, ponieważ do Morąga przyjedzie Orneta. Błękitni wbrew opinii wielu obserwatorów w tym sezonie pozytywnie zaskakuje i z 6 oczkami na koncie zajmuje miejsce w środku tabeli. Niestety bilans meczów wyjazdowych w ich przypadku jest niekorzystny i coś nam mówi, że po rywalizacji z byłym trzecioligowcem wcale się nie poprawi. 

Polonia Lidzbark Warmiński – Mrągowia Mrągowo

Meczem zamykającym VI kolejkę forBET IV Ligi będzie spotkanie w Lidzbarku Warmiński. Przy sztucznym oświetleniu zmierzą się dwa czołowe zespoły poprzedniego sezonu. Do tego okazję do rywalizacji będą mieli najskuteczniejsi zawodnicy poprzednich rozgrywek – Sergey Gurov i Mahamadou Bah. Ten drugi swój kunszt strzelecki pokazał przed tygodniem aplikując Granicy Kętrzyn hattricka, natomiast na popisy snajpera Polonii musimy jeszcze poczekać. Liczymy na otwarty, obfitujący w bramki mecz.

  Spotkania 6. kolejki forBET IV Ligi                                       
11 września 2021r.       1 X 2
Huragan Morąg
 - Błękitni Orneta 14:00 1.25 5.75 6.85
DKS Dobre Miasto - Polonia Iłowo 16:00 1.90 3.95 2.95
Granica Kętrzyn - MKS Korsze 16:00 1.35 4.70 6.00
ITS Jeziorak Iława - Zatoka Braniewo 16:00 1.22 5.75 7.90
Mazur Ełk - Olimpia II Elbląg 16:00 1.90 4.00 2.91
Motor Lubawa - Pisa Barczewo 16:00 2.20 3.80 2.50
Błękitni Pasym - Concordia Elbląg 16:30 8.30 6.00 1.20
Polonia LW - Mrągowia Mrągowo 18:00 2.80 3.80 2.00

 

 

 

 

 

 

 

Facebook

Sponsorzy

Kontakt

Miejski Klub Sportowy w Korszach

ul. Wojska Polskiego 39

11-430 Korsze

tel. 89 754 33 50