Zapowiedź dziewiątej kolejki forBET IV Ligi!

Wszystkie mecze 9 kolejki forBET IV Ligi odbędą się w najbliższą sobotę. Najciekawiej zapowiadają się rywalizacje Granicy Kętrzyn z Mrągowią oraz wyjazdowy mecz lidera z Motorem w Lubawie. Również pozostałe spotkania bez wątpienia dostarczą nam sporą dawkę emocji.

Granica Kętrzyn – Mrągowia Mrągowo

Jedno z ciekawiej zapowiadających się spotkań 9 kolejki. Rywalizacja tych dwóch drużyn od lat dostarcza wielu zwrotów akcji i emocji. Nie inaczej może być i tym razem. Kętrzynianie po ostatniej wysokiej porażce ze Stomilem II Olsztyn będą chcieli zmazać plamę i pokazać charakter w spotkaniu z odwiecznym rywalem. Mariusz Niedziółka i jego zawodnicy przerwali złą passę i po 3 porażkach z rzędu wyszarpali komplet punktów z ełckim Mazurem. Wynik meczu jest otwarty i żadne rozstrzygnięcie nie będzie niespodzianką.

Olimpia II Elbląg – Stomil II Olsztyn

Kolejny mecz to spotkanie rezerw. Obie drużyny znajdują się na zupełnie przeciwstawnych biegunach i zdecydowanym faworytem spotkania będą goście z Olsztyna. Stomil II jest niepokonany od czterech spotkań i nic nie zapowiada, by mieli zanotować trzecią porażkę w dotychczasowych rozgrywkach. Olimpia gra w kratkę i choć ostatnio dość pewnie rozprawiła się z Tęczą Biskupiec, to w meczu przeciwko takim zawodnikom jak Mateusz Cetnarski powinna być bezbronna. Stawiamy na pewną wygraną przyjezdnych.

ITS Jeziorak Iława – Warmia Olsztyn

Jeziorowcy swoją postawą w ostatni weekend zaskoczyli całą Warmię i Mazury. Tym razem negatywnie ze względu na nieoczekiwaną porażkę w Ornecie. Chyba nikt nie przypuszczał, że Wojciech Figurski i spółka stracą jakiekolwiek punkty w rywalizacji z Błękitnymi. Futbol jednak kolejny raz pokazuje, że jest sportem nieobliczalnym. Ze względu na przyzwoitą grę na własnym stadionie w meczu z Warmią znowu faworytem będą iławianie. Beniaminek dopiero przed tygodniem zdołał ugrać pierwsze wyjazdowe punkty, do tej pory notując aż 5 porażek. Jesteśmy przekonani, że Jeziorak po tym spotkaniu dopisze do swojej puli 3 oczka.

Motor Lubawa – GKS Wikielec

Niezwykle ciekawie zapowiadające się spotkanie Powiatu Iławskiego. Po początkowych perturbacjach Motor wrócił na właściwe tory i zaczął punktować. Ostatnie pięć meczów to porażka i cztery zwycięstwa sugerujące, że lubawianie dopiero rozpoczęli walkę o czołówkę tabeli. Ich przeciwnikiem będzie dotąd niepokonany GKS Wikielec. Za faworyta spotkania można uznać gości, ale jeśli przyjrzymy się poczynaniom graczy Motoru na własnym obiekcie, to zwycięstwo Wojciecha Tarnowskiego wcale nie jest takie oczywiste. Być może będziemy świadkami pierwszej straty punktów przez Wikielec w tegorocznych rozgrywkach.

Mazur Ełk – Pisa Barczewo

Były trzecioligowiec z pewnością inaczej wyobrażał sobie poziom czwartoligowej piłki. Zwycięstwo w pierwszej kolejce w Giżycku i remis z Granicą Kętrzyn na osiem ligowych spotkań nie wystawia najlepszego świadectwa drużynie, która do niedawna mierzyła się z o wiele silniejszymi zespołami. Do Ełku zawita Pisa, która obok Mamr jest najlepiej punktującą drużyną grającą na wyjazdach spośród całej stawki zespołów forBET IV Ligi. Wystarczy nadmienić, że wszystkie 10 punktów, które odniósł zespół z Barczewa pochodzą z delegacji. Wydaje się, że właśnie na wyjazdowe spotkania podopieczni Pawła Radziwona zacierają ręce i już cieszą się z wypadu do Ełku.

Tęcza Biskupiec – Mamry Giżycko

Mecz, w którym należy spodziewać się gradu bramek. Przede wszystkim ze strony Radosława Gulbierza i spółki, ale możliwe, że i gospodarze coś od siebie dołożą. Goście trzy ostatnie starcia rozstrzygnęli na swoją korzyść i wszystkie znaki na niebie i ziemi przemawiają za nimi w meczu z Tęczą. Bukmacher nie może wystawić wysokiego kursu na piłkarzy Karola Lemechy. Zapowiada nam się prawdziwa kanonada na stadionie w Biskupcu.

Polonia Lidzbark Warmiński – Błękitni Orneta

Dwaj świeżo upieczeni czwartoligowcy na początku rozgrywek radzą sobie całkiem obiecująco. Utrzymują się w górnej części tabeli, a dzieli ich zaledwie punkt różnicy. Większym zaskoczeniem jest drużyna Daniela Koguta, która prezentuje bardzo prostą piłkę i obserwując ich grę można się dziwić jakim cudem punktują. Do tego dochodzi fakt, że na wyjeździe nie odnieśli jeszcze porażki co może zwiastować ewentualną niespodziankę w nadchodzącym meczu. Polonia ostatnio wyhamowała przegrywając dwa mecze z rzędu. Nieco więcej szans dajemy gospodarzom, ale jeśli wygrają Błękitni, to zaskoczeni z pewnością nie będziemy.