MKS Korsze

Następny mecz

Datum sobota, 24 sierpień 2019 - Beginn 17:00
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
-:- MKS Korsze
MKS Korsze

Ostatni mecz

Datum sobota, 24 sierpień 2019 - Beginn 17:00
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
-:- MKS Korsze
MKS Korsze

Tabela

# Zespół M Z R P Pkt
1 GKS Wikielec 3 3 0 0 9
2 Stomil II Olsztyn 3 2 0 1 6
3 Mrągowia Mrągowo 3 2 0 1 6
4 Polonia LW 3 2 0 1 6
5 Granica Kętrzyn 3 1 2 0 5
6 Mazur Ełk 2 1 1 0 4
7 Mamry Giżycko 3 1 1 1 4
8 Zatoka Braniewo 3 1 1 1 4
9 Błękitni Orneta 3 1 1 1 4
10 MKS Korsze 3 0 3 0 3
11 Warmia Olsztyn 3 1 0 2 3
12 Motor Lubawa 3 0 2 1 2
13 Jeziorak Iława 2 0 1 1 1
14 Pisa Barczewo 1 0 0 1 0
15 Olimpia II Elbląg 2 0 0 2 0
16 Tęcza Biskupiec 2 0 0 2 0

Ostatnia kolejka

Statystyki

Zapowiedź 22. kolejki!

Świąteczne granie już za nami, więc czas zapowiedzieć następną ligową kolejkę.
Najwcześniej, bo już w piątek, zagrają na boisku w Braniewie zawodnicy Zatoki i Olimpii II Elbląg. Goście po trzech zwycięstwach z rzędu, przed tygodniem musieli uznać wyższość Unii Susz, natomiast klub z Botanicznej 4 rozegrał świetne spotkanie przeciwko Tęczy Biskupiec. Kluczową postacią meczu był Łukasz Wolak, który ustrzelił hattricka i zanotował asystę. Z uwagi na dobrą formę napastnika braniewskiej drużyny gospodarze mogą śmiało myśleć o kolejnym komplecie punktów na własnym terenie.
Tęcza Miłomłyn ostatnie ligowe spotkanie wygrała 8 września pokonując wówczas 1:0 Drwęcę Nowe Miasto Lubawskie. Po 7 miesiącach bez zdobyczy punktowej w końcu zdołali zgarnąć komplet oczek w meczu przeciwko… Drwęcy. Tym razem wygrywając na terenie rywala 1:3. W najbliższy weekend o powtórzenie świątecznego wyniku będzie niezwykle trudno, ponieważ drużyna Tęczy wybiera się do Elbląga na mecz liderem. Concordia do tej pory nie zaznała porażki i szanse na to, że tym razem się potknie są znikome. Faworyci powinni dopisać sobie 3 punkty z o wiele niżej notowanym rywalem i przy okazji zdobyć kilka bramek.
Jeziorak wiosną radzi sobie znakomicie. 10 punktów zdobytych w czterech spotkaniach potwierdzają, że świetnie przygotowali się do rundy rewanżowej. W sobotę wybierają się na stadion w Nowym Mieście Lubawskim, które ostatnio przegrało i zakotwiczyło na ostatnim miejscu w tabeli forBET IV Ligi. Nic nie wskazuje na to, by Jeziorak zszedł ze zwycięskiej ścieżki i powinien spokojnie dopisać sobie komplet oczek.
Motor Lubawa po słabszym, ale mimo wszystko wygranym, meczu z MKS’em Korsze podejmować będzie Tęczę Biskupiec. Zawodnicy Wojciecha Jałoszewskiego po blamażu w Braniewie spróbują przeciwstawić się wiceliderowi rozgrywek, jednak statystyki pokazują, że wyjazdy nie są najmocniejszą stroną drużyny z Biskupca. Zupełnie inaczej prezentują się wyniki Motoru Lubawa, który na własnym stadionie doznał zaledwie jednej porażki przy dziewięciu wygranych spotkaniach. Jesteśmy przekonani, że Tęcza będzie chciała sprawić niespodziankę, ale zdecydowanie większe szanse daje się gospodarzom.
W najbliższy weekend do Kętrzyna wybierają się Mamry Giżycko. Oba zespoły świąteczne granie zakończyły w odmiennych nastrojach. ITS Jeziorak Iława pewnie ograł kętrzynian, natomiast drużyna Gieksy zdołała odwrócić losy meczu z Mrągowią zdobywając zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry. Bezpośrednie spotkanie zapowiada się emocjonująco i bardzo ciężko wskazać, która z drużyn ma większe szanse na końcowy sukces.
3:13 w bramkach i 0 punktów – tak właśnie przedstawiają się wiosenne statystyki Rominty Gołdap. Zespół Michała Mościckiego nie wygląda na drużynę, która uporczywie broni się przed degradacją do klasy okręgowej. Przegrywają mecz za meczem i nie widać światełka w tunelu jeśli chodzi o potencjalną zdobycz punktową. Tym razem drużyna z Gołdapi wybiera się w drogę do Mrągowa. Podopieczni Tomasza Aziewicza w wielkanocny weekend dali sobie wyrwać punkty w ostatnich sekundach meczu z Mamrami Giżycko, w którym prezentowali się nieco lepiej od gospodarzy. Wydaje się, że tym razem bardziej zadbają o to, by zapisać na swoje konto trzy oczka.
Ostatnie starcie to pojedynek wiosennej rewelacji rozgrywek – Unii Susz, z aktualnie trzecim zespołem forBET IV Ligi – GKS’em Wikielec. Biorąc pod uwagę wyniki odnoszone przez gospodarzy rywalizacja z Wikielcem zapowiada się bardzo ciekawie i pomimo 25 punktowej różnicy pomiędzy zespołami Unia nie jest na straconej pozycji. Wręcz przeciwnie, drużyna Fabiana Wieliczko jest zewsząd chwalona za swoją grę i poważnie może myśleć o zdobyczy punktowej w starciu z Wikielcem. Tym bardziej, że realnie zaczęli walczyć o utrzymanie w forBET IV Lidze.

Pary 22 kolejki forBET IV Ligi Warmińsko - Mazurskiej:

26 kwietnia 2019r.

Zatoka Braniewo - Olimpia II Elbląg, 17:30

27 kwietnia 2019r.

Concordia Elbląg - Tęcza Miłomłyn, 16:00
Czarni Olecko - MKS Korsze, 17:00
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - Jeziorak Iława, 16:00
Motor Lubawa - Tęcza Biskupiec, 16:00
Granica Kętrzyn - Mamry Giżycko, 16:00
Mrągowia Mrągowo - Rominta Gołdap, 15:00
Unia Susz - GKS Wikielec, 17:00

Facebook

Sponsorzy

Kontakt

Miejski Klub Sportowy w Korszach

ul. Wojska Polskiego 39

11-430 Korsze

tel. 89 754 33 50