MKS Korsze

Następny mecz

Czarni Olecko
Czarni Olecko
-:- MKS Korsze
MKS Korsze
Venue: Stadion Miejski w Olecku, ul. Moniuszki 14 Datum sobota, 27 kwiecień 2019 - Beginn 17:00

Ostatni mecz

Motor Lubawa
Motor Lubawa
2:1 MKS Korsze
MKS Korsze
Venue: Stadion Łazienkowski w Lubawie, ul. Łąkowa 8 Datum sobota, 20 kwiecień 2019 - Beginn 16:00

Tabela

# Zespół M Z R P Pkt
1 Concordia Elbląg 21 19 2 0 59
2 Motor Lubawa 21 15 2 4 47
3 GKS Wikielec 21 13 4 4 43
4 Jeziorak Iława 21 14 1 6 43
5 Mamry Giżycko 21 11 4 6 37
6 Mrągowia Mrągowo 20 11 3 6 36
7 Tęcza Biskupiec 21 10 2 9 32
8 MKS Korsze 20 9 4 7 31
9 Granica Kętrzyn 21 9 3 9 30
10 Zatoka Braniewo 21 8 4 9 28
11 Olimpia II Elbląg 21 8 3 10 27
12 Czarni Olecko 21 5 6 10 21
13 Unia Susz 21 5 3 13 18
14 Rominta Gołdap 21 3 2 16 11
15 Tęcza Miłomłyn 21 3 0 18 9
16 Drwęca NML 21 1 3 17 6

Ostatnia kolejka

Zapowiedź 19. kolejki!

Emocje po pierwszych wiosennych spotkaniach nieco opadły, więc możemy przygotowywać się do kolejnych. A te na IV-ligowych boiskach już w nadchodzący weekend.
 
     Sześć goli w ostatniej kolejce swojemu rywalowi zaaplikowała Concordia Elbląg, która tym razem wybiera się w niemal 250 kilometrową podróż do Gołdapi. Ostatnia porażka Rominty, 1:4 z młodymi zawodnikami Olimpii II Elbląg, nie napawa optymizmem przed zbliżającym się meczem z bardzo silną kadrowo Concordią. Faworyt jest jeden i choćby stracony punkt przez zespół z Żuław będzie sensacją.
     Drwęcę Nowe Miasto Lubawskie i Czarnych Olecko łączą dwie rzeczy – oba zespoły w minionym tygodniu rozegrały swoje spotkania z Motorem Lubawa i oba uległy takim samym stosunkiem bramek, 2:1. Tym razem zmierzą się w bezpośrednim pojedynku na stadionie w Kurzętniku, bo właśnie tam tymczasowo rozgrywa swoje mecze Drwęca NML. Więcej szans na zwycięstwo daje się zawodnikom Czarnych Olecko. W drużynie beniaminka forBET IV Ligi w przerwie zimowej podjęto odpowiednie kroki, aby utrzymać zespół na tym szczeblu rozgrywek, a wygrana z „czerwoną latarnią ligi” to pozycja obowiązkowa w terminarzu trenera Adama Wyszyńskiego.
     Unia Susz ostatnim zwycięstwem nad wyżej sklasyfikowaną w ligowej tabeli Tęczą Biskupiec, dała jasny sygnał, że podejmuje rękawice w walce o utrzymanie w forBET IV Lidze. W nadchodzący weekend na ich drodze stanie drużyna sąsiadująca z Tęczą w tabeli ligowej – Mamry Giżycko. Jednak zespół znad Niegocina wydaje się być nieco mocniejszym od drużyny z Biskupca i o punkty może być znacznie trudniej. Tym bardziej, że mecz rozegrany zostanie na stadionie Mamr.
     W kolejnym spotkaniu Tęcza Biskupiec stanie przed szansą zrewanżowania się po dotkliwej porażce w Suszu. O punkty jednak będzie niezwykle ciężko, ponieważ na stadion przy ulicy Wiosennej przyjedzie Mrągowia Mrągowo, która przed tygodniem zremisowała z ITS Jeziorakiem Iława. Większy niepokój o wynik meczu mogą odczuwać gospodarze sobotniego pojedynku. Nie dość, że w przerwie zimowej personalnie więcej stracili, niżeli zyskali, to jeszcze zdecydowanie przegrali zeszłotygodniowy mecz z niżej notowaną Unią. Piłkarze Tęczy przy zainkasowaniu trzech punktów „dojdą” sobotniego rywala na jedno oczko w ligowej tabeli. Możemy zatem spodziewać się bardzo zaciętego spotkania.
     Piąte ligowe spotkanie to mecz pomiędzy ITS’em Jeziorak Iława, a Zatoką Braniewo. Obydwa zespoły w poprzedniej kolejce podzieliły się punktami ze swoimi rywalami osiągając identyczne wyniki. Iławianie mający aspiracje trzecioligowe wydają się być naturalnym faworytem sobotniego pojedynku. Gospodarze nadchodzącego meczu w domu grają bezkompromisowo, ani razu nie dzieląc się z ligowymi rywalami punktami. Zatoka zaś w roli gościa, delikatnie mówiąc, gra bardzo słabo. Jej zawodnicy w dotychczasowych dziewięciu wyjazdowych meczach, aż siedmiokrotnie schodzili z murawy pokonani, co nie jest najlepszą prognozą przez zbliżającą się potyczką w Iławie.
     Wicelidera forBET IV Ligi – Motor Lubawa – czeka, mogło by się wydawać, łatwa przeprawa w Miłomłynie. Jako jedyny zespół z całej stawki zagrał dwa mecze tej wiosny i obydwa rozstrzygnął na swoją korzyść. Ich przyszli rywale są na drugim biegunie tabeli. Spośród wszystkich 18 rozegranych spotkań, aż 16 razy schodzili z boiska pokonani. Jeśli do tego dodamy sromotną przegraną z kętrzyńską Granicą, to próżno szukać szans na zdobycie choćby punktu na własnym terenie w pojedynku z Motorem.
     Jedyne niedzielne spotkanie odbędzie się w Elblągu, gdzie Olimpia II podejmie GKS Wikielec. Drużyna spod Iławy szanse na awans do wyższej klasy rozgrywkowej ma znikome, jednak może skutecznie walczyć o drugie miejsce w klasyfikacji końcowej. Zarówno GKS jak i Olimpia II w dobrym stylu rozpoczęły wiosenne zmagania w forBET IV Lidze wygrywając swoje mecze. Kolejno 2:1 z Mamrami Giżycko i 1:4 w Gołdapi. Dodatkowo jesienią po bezbramkowym spotkaniu drużyny podzieliły się punktami, co zwiastuje dodatkowe emocje.
     Zapowiedź meczu pomiędzy MKS-em Korsze, a Granicą Kętrzyn w oddzielnym artykule.

Pary 19 kolejki forBET IV Ligi Warmińsko-Mazurskiej:

06 kwietnia 2019r.

Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – Czarni Olecko, 16:00
Rominta Gołdap – Concordia Elbląg, 16:00
Mamry Giżycko – Unia Susz, 16:00
Tęcza Biskupiec – Mrągowia Mrągowo, 16:00
ITS Jeziorak Iława – Zatoka Braniewo, 16:00
MKS Korsze – Granica Kętrzyn, 16:00
Tęcza Miłomłyn – Motor Lubawa, 16:00

07 kwietnia 2019r.

Olimpia II Elbląg – GKS Wikielec, 14:00

Facebook

Sponsorzy

Patron medialny:

 

Kontakt

Miejski Klub Sportowy w Korszach

ul. Wojska Polskiego 39

11-430 Korsze

tel. 89 754 33 50