Zapowiedź 19. kolejki!

Emocje po pierwszych wiosennych spotkaniach nieco opadły, więc możemy przygotowywać się do kolejnych. A te na IV-ligowych boiskach już w nadchodzący weekend.

Sześć goli w ostatniej kolejce swojemu rywalowi zaaplikowała Concordia Elbląg, która tym razem wybiera się w niemal 250 kilometrową podróż do Gołdapi. Ostatnia porażka Rominty, 1:4 z młodymi zawodnikami Olimpii II Elbląg, nie napawa optymizmem przed zbliżającym się meczem z bardzo silną kadrowo Concordią. Faworyt jest jeden i choćby stracony punkt przez zespół z Żuław będzie sensacją.
     Drwęcę Nowe Miasto Lubawskie i Czarnych Olecko łączą dwie rzeczy – oba zespoły w minionym tygodniu rozegrały swoje spotkania z Motorem Lubawa i oba uległy takim samym stosunkiem bramek, 2:1. Tym razem zmierzą się w bezpośrednim pojedynku na stadionie w Kurzętniku, bo właśnie tam tymczasowo rozgrywa swoje mecze Drwęca NML. Więcej szans na zwycięstwo daje się zawodnikom Czarnych Olecko. W drużynie beniaminka forBET IV Ligi w przerwie zimowej podjęto odpowiednie kroki, aby utrzymać zespół na tym szczeblu rozgrywek, a wygrana z „czerwoną latarnią ligi” to pozycja obowiązkowa w terminarzu trenera Adama Wyszyńskiego.
     Unia Susz ostatnim zwycięstwem nad wyżej sklasyfikowaną w ligowej tabeli Tęczą Biskupiec, dała jasny sygnał, że podejmuje rękawice w walce o utrzymanie w forBET IV Lidze. W nadchodzący weekend na ich drodze stanie drużyna sąsiadująca z Tęczą w tabeli ligowej – Mamry Giżycko. Jednak zespół znad Niegocina wydaje się być nieco mocniejszym od drużyny z Biskupca i o punkty może być znacznie trudniej. Tym bardziej, że mecz rozegrany zostanie na stadionie Mamr.
     W kolejnym spotkaniu Tęcza Biskupiec stanie przed szansą zrewanżowania się po dotkliwej porażce w Suszu. O punkty jednak będzie niezwykle ciężko, ponieważ na stadion przy ulicy Wiosennej przyjedzie Mrągowia Mrągowo, która przed tygodniem zremisowała z ITS Jeziorakiem Iława. Większy niepokój o wynik meczu mogą odczuwać gospodarze sobotniego pojedynku. Nie dość, że w przerwie zimowej personalnie więcej stracili, niżeli zyskali, to jeszcze zdecydowanie przegrali zeszłotygodniowy mecz z niżej notowaną Unią. Piłkarze Tęczy przy zainkasowaniu trzech punktów „dojdą” sobotniego rywala na jedno oczko w ligowej tabeli. Możemy zatem spodziewać się bardzo zaciętego spotkania.
     Piąte ligowe spotkanie to mecz pomiędzy ITS’em Jeziorak Iława, a Zatoką Braniewo. Obydwa zespoły w poprzedniej kolejce podzieliły się punktami ze swoimi rywalami osiągając identyczne wyniki. Iławianie mający aspiracje trzecioligowe wydają się być naturalnym faworytem sobotniego pojedynku. Gospodarze nadchodzącego meczu w domu grają bezkompromisowo, ani razu nie dzieląc się z ligowymi rywalami punktami. Zatoka zaś w roli gościa, delikatnie mówiąc, gra bardzo słabo. Jej zawodnicy w dotychczasowych dziewięciu wyjazdowych meczach, aż siedmiokrotnie schodzili z murawy pokonani, co nie jest najlepszą prognozą przez zbliżającą się potyczką w Iławie.
     Wicelidera forBET IV Ligi – Motor Lubawa – czeka, mogło by się wydawać, łatwa przeprawa w Miłomłynie. Jako jedyny zespół z całej stawki zagrał dwa mecze tej wiosny i obydwa rozstrzygnął na swoją korzyść. Ich przyszli rywale są na drugim biegunie tabeli. Spośród wszystkich 18 rozegranych spotkań, aż 16 razy schodzili z boiska pokonani. Jeśli do tego dodamy sromotną przegraną z kętrzyńską Granicą, to próżno szukać szans na zdobycie choćby punktu na własnym terenie w pojedynku z Motorem.
     Jedyne niedzielne spotkanie odbędzie się w Elblągu, gdzie Olimpia II podejmie GKS Wikielec. Drużyna spod Iławy szanse na awans do wyższej klasy rozgrywkowej ma znikome, jednak może skutecznie walczyć o drugie miejsce w klasyfikacji końcowej. Zarówno GKS jak i Olimpia II w dobrym stylu rozpoczęły wiosenne zmagania w forBET IV Lidze wygrywając swoje mecze. Kolejno 2:1 z Mamrami Giżycko i 1:4 w Gołdapi. Dodatkowo jesienią po bezbramkowym spotkaniu drużyny podzieliły się punktami, co zwiastuje dodatkowe emocje.
     Zapowiedź meczu pomiędzy MKS-em Korsze, a Granicą Kętrzyn w oddzielnym artykule.

Pary 19 kolejki forBET IV Ligi Warmińsko-Mazurskiej:

06 kwietnia 2019r.

Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – Czarni Olecko, 16:00