No items

Bez punktów i z kontuzjami!

Kolejnej już porażki doznała nasza drużyna MKS Korsze. Tym razem po słabej grze ulegliśmy gościom z Morąga 1-3. Oprócz straconych punktów, bramek z powodu urazów boisko opuściło dwóch zawodników(Gabrusewicz,Rentkowski), a dwóch innych z powodu wykorzystanych zmian musiało przebywać na boisku(Gąsiorowski,Wozniak)! Jedynym pozytywem tego meczu jest honorowa bramka jaką zdobył Adam Krajewski.

MKS Korsze - Huragan Morąg 1-3 (0-1)

0:1, 0:2 –Stefanowicz (23'53'), 0:3 - Mlonek (78'), 1:3 - Krajewski (92' asysta Sawicki)

MKS Korsze : Zięba - Gabrusewicz(70' Juraniec), Branicki, Sawicki, Woźniak- Piwiszkis, Fedczak (46' Solecki.), Cyliński (46' Rentkowski 56' Gąsiorowski M.) , Krajewski, Kozłowski - Kowalewski

Od samego początku spotkania zawodnicy Huraganu mocno ruszyli na nas, starając się szybko zdobyć bramkę. My natomiast dosyć dobrze broniliśmy, ograniczając się do kontr, które tego dnia kompletnie nam nie wychodziły. W 23 minucie po błędzie naszego bramkarza za sprawą Stefanowicza, który wykazał się dużym sprytem Morążanie wychodzą na prowadzenie. Stracona bramka wprowadziła dużo nerwowości w poczynaniach naszej ekipy. Oliwy do ognia dolała jeszcze sytuacja z 33 minuty gdzie w polu karnym piłkę ręką odbija jeden z obrońców przyjezdnych a sędzia spotkania pan Jarguz stwierdził, że ręka nie powiększyła powierzchni ciała(bzdura! co potwierdzili sami zawodnicy Huraganu jak i pan obserwator). Ta sytuacja w przypadku wykorzystania rzutu karnego mogła mieć wpływ na dalszą część meczu. W przerwie trener Marczuk dokonał dwóch zmian, które miały spowodować, że będziemy bardziej odważnie grać do przodu. Cały plan poszedł w "łeb" kiedy siedem minut po wznowieniu meczu Stefanowicz z 17 metrów po raz drugi wpisał się na listę strzelców. No i w tym momencie mecz się dla nas skończył! Do końca goście grali spokojnie, w pełni kontrolując to co działo się na boisku. W 78 minucie najniższy na boisku Mlonek strzałem z głowy z około 14 metrów zdobył trzecia bramkę. Nas było stać jedynie na honorowe trafienie w doliczonym czasie gry(był to jedyny celny strzał naszej drużyny w całym spotkaniu).

Na podsumowanie jesienni będzie jeszcze zapewne czas, jednak widać że jeżeli nic nie zmienimy w sposobie gry, każdy ewentualnie zdobyty punkt jesienią przez naszą drużynę trzeba będzie traktować jako "sukces".