No items

Solidne otwarcie sezonu w wykonaniu MKS'u

Wysokim zwycięstwem MKS'u zakończyło się inaugurujące spotkanie Klasy Okręgowej przeciwko Mazurowi Pisz. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze i już po 3 minutach prowadzili 1:0, a sam wynik utrzymywał się przez kolejne pół godziny. W momencie przełamania strefy obronnej Mazura i zdobycia bramki wyrównującej, zaczęliśmy kontrolować mecz, a nasza przewaga była bezapelacyjna. W 35 minucie gola na 1:1 zdobył Patryk Jędrzejewski wykorzystując świetne podanie Piotra Trafarskiego. Sam asystent 5 minut później kapitalnie przymierzył z rzutu wolnego i prowadziliśmy już 2:1. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy spotkania. Na drugą wyszliśmy z celem zdobycia kolejnej bramki i odebrania nadziei na korzystny rezultat naszemu rywalowi. Plan wykonaliśmy już po dwóch minutach od powrotu na boisko, a do bramki Marcina Pisowodzkiego trafił Piotr Kozłowski. W 79 minucie spotkania grający trener raz jeszcze wpisał się na listę strzelców, jednak nie on był bohaterem drugiej połowy, bowiem międzyczasie w przeciągu 12 minut hattricka skompletował Patryk Harasim. Po początkowych problemach nasz zespół opanował sytuację na boisku i zdołał z nadwyżką odwrócić losy meczu. Swoje pierwsze minuty w seniorskiej piłce zaliczyło dwóch Jakubów - Kaczmarek i Opałka. Okazję do zaprezentowania swoich umiejętności dostał również Dominik Kułakowski.

Swoje zdanie o meczu wyraził także grający trener MKS'u Piotr Kozłowski: "Okazałe zwycięstwo na inaugurację zawsze cieszy. Tym bardziej, że zespół pokazał charakter i pozbierał się do walki po szybko straconej bramce. W pierwszej połowie mieliśmy sporo dogodnych okazji, jednak zawodziła skuteczność albo w decydującym momencie wybieraliśmy złe rozwiązania. W drugiej części meczu, po trzecim golu, nasza dominacja nie podlegała żadnej dyskusji. Byliśmy dobrze zorganizowani w defensywie. W ataku graliśmy z pasją i rozmachem. Stworzyliśmy sobie wiele doskonałych sytuacji, z których większość  wykorzystaliśmy. Cieszy mnie przełamanie Patryka Harasima oraz postawa pozostałych młodzieżowców. Warto dodać, że w końcówce spotkania było ich na boisku aż sześciu."

KS Mazur Pisz

1:7
(1:2)

3' Łukasz Barański

35' Patryk Jędrzejewski