MKS Korsze

Następny mecz

Ostatni mecz

Venue: Stadion Miejski w Korszach, ul. Wojska Polskiego 39 Datum sobota, 09 marzec 2024 - Beginn 14:00

MKS pokonał Zatokę!

Aż sześć żółtych kartek i cztery gole obejrzeli kibice podczas spotkania MKS'u z drużyną z Braniewa. Statystyki te świadczą o tym, że w sobotnie popołudnie przy Wojska Polskiego 39 nudy nie było. Korszanie po wpadce w Iłowie za cel honoru postawili sobie zdobycie kompletu oczek w spotkaniach ze wspomnianą Zatoką i Błękitnymi Orneta. Zespół Aleksandra Lipowskiego jest w połowie drogi do upragnionego celu, co nie znaczy, że zwycięstwo w 15 kolejce przyszło z łatwością. Gospodarze zaskoczyli Daniela Koguta i spółkę wysokim tempem od początku spotkania, w wyniku czego już w 5 minucie meczu bramkę zdobył Paweł Sawicki. Równie błyskawicznie padły dwa kolejne trafienia, bowiem w 10 minucie do wyrównania doprowadził Jakub Szpakowski, a chwilę później piłkę do własnej bramki skierował Daniel Jastrzębski i po 11 minutach gry gospodarze wygrywali 2:1. Po ciosach z obu stron mecz nieco ostygł i drużyny uspokoiły sytuację boiskową. MKS z każdą kolejną minutą wyglądał coraz słabiej w efekcie czego wkradł się niepotrzebny chaos. Goście natomiast próbowali kreować sytuacje, ale niewiele mogli zdziałać pod bramką Kamila Kotkowskiego. Na wyróżnienie szczególnie zasługuje strzał przewrotką Łukasza Wolaka, który sprawdził czujność naszego golkipera. Na drugą część gry trener gości dokonał dwóch zmian. O dziwo, na murawę nie wrócił najgroźniejszy tego dnia Nikita Levenko, a jego miejsce zajął Oskar Rynkowski. Aleksander Lipowski również zdecydował się na roszady i za Ignacego Bukowskiego wprowadził Macieja Jarguza, który tego dnia nie zawiódł i miał wymierny wpływ przy bramce decydującej o losach spotkania. Ta padła w 75 minucie gry, gdy do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego przez wspomnianego Macieja Jarguza, najwyżej wyskoczył Paweł Sawicki po raz drugi tego dnia pokonując Dawida Roszkowskiego. Wynik do końca spotkania już nie uległ zmianie i gospodarze mogli dopisać sobie trzy oczka. Za tydzień ostatni mecz jesieni, w którym rywalem będą Błękitni Orneta.

MKS Korsze
3:1 (2:1)
Zatoka Braniewo
5' Paweł Sawicki

10' Jakub Szpakowski
11' Daniel Jastrzębski (Sam.)
75' Paweł Sawicki

MKS: Kamil Kotkowski - Paweł Branicki, Mariusz Gąsiorowski, Ignacy Bukowski (46'), Adam Krajewski - Krzysztof Piwiszkis, Paweł Sawicki (K), Patryk Jędrzejewski, Patryk Harasim, Bartosz Rzeźnik (62') - Michał Wołowik (78')

Rezerwowi: Kamil Czeczko, Maciej Jarguz (46'), Piotr Sawicki, Kacper Czepanko, Adrian Stadnyk (78'), Kamil Warda (62')

Kartki: Bartosz Rzeźnik (13'), Michał Wołowik (45), Piotr Sawicki (65'), Patryk Jędrzejewski (65'), Kamil Warda (81')