22.07.2023r. - 17:00 - Reszel
Orlęta Reszel - MKS Korsze 4:4 (1:0)
Piotr Kozłowski, Wiktor Przygoda, Kamil Kotkowski, zawodnik testowany

Sięgnęliśmy dna

W 12 kolejce forBET IV Ligi MKS Korsze uległ Motorowi Lubawa 4:2. Z każdym kolejnym meczem w oczy rzuca się zatrważająca ilość błędów, które z kolei przekładają się na tracone bramki. Nie inaczej było i tym razem. Pierwszy gol dla lubawian padł już w 23 minucie spotkania, kiedy to do piłki zagranej z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Cezary Sobolewski. Pech chciał, że futbolówka spadła wprost pod nogi Damiana Gerki, któremu pozostało umieścić piłkę w siatce. Dosłownie chwilę później dalekim wyrzutem z autu w pole karne MKS'u popisał się Krzysztof Dąbkowski, a tam wobec pasywnej postawy naszych obrońców piłkę do bramki Kamila Kotkowskiego skierował Szymon Modrzewski i było 2:0. Druga odsłona spotkania zaczęła się obiecująco, ponieważ dość szybko złapaliśmy kontakt z rywalem. W roli głównej wystąpił Patryk Jędrzejewski, który najpierw odebrał piłkę rywalowi, by po krótkim rajdzie idealnie wyłożyć ją Patrykowi Harasimowi. Ten drugi z zimną krwią wykorzystuje sytuację 'sam na sam' i wracamy do gry. Gdy nasi zawodnicy łapali wiatr w żagle nadeszła 72 minuta spotkania. Wówczas do piłki ustawionej na 23 metrze podszedł Cezary Sobolewski i pięknym strzałem w okienko wyprowadził swój zespół na dwubramkowe prowadzenie. Na 4 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Piotr Sawicki bezbłędnie wykorzystuje dośrodkowanie Patryka Jędrzejewskiego (druga asysta w tym meczu) i daje nam nadzieję na wywiezienie punktu z Lubawy. Niestety całość zaprzepaściliśmy w 90 minucie, kiedy to nieporozumienie Pawła Branickiego i Tomasza Ożgi wykorzystali gospodarze pieczętując zwycięstwo czwartą bramką.

Motor Lubawa
4:2 (2:0)
MKS Korsze
23' Damian Gerka

27' Szymon Modrzewski

55' Patryk Harasim
72' Cezary Sobolewski
    86' Piotr Sawicki
90' Cezary Sobolewski