22.07.2023r. - 17:00 - Reszel
Orlęta Reszel - MKS Korsze 4:4 (1:0)
Piotr Kozłowski, Wiktor Przygoda, Kamil Kotkowski, zawodnik testowany

Kolejna porażka MKS'u

Powiedzieć, że MKS'owi w tym sezonie nie idzie, to jak nic nie powiedzieć. Zawodnicy Aleksandra Lipowskiego zanotowali właśnie trzecią porażkę z rzędu, a łącznie piątą w aktualnych rozgrywkach forBET IV Ligi. Biorąc pod uwagę niezłą grę na własnym obiekcie, do rywalizacji z Polonią przystępowaliśmy pełni nadziei na korzystny rezultat. Ostatecznie jednak boisko zweryfikowało różnicę pomiędzy zespołami. Pierwsza połowa w wykonaniu obydwu drużyn była niemrawa i niezbyt ciekawa. Wszystko zmieniło się w 39 minucie. Wówczas worek z bramkami otworzył Wojciech Dziemidowicz wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego. Było to jedyne trafienie w pierwszej części gry, gdzie gospodarze sporadycznie próbowali przedostać się pod bramkę rywala, zbytnio nie zagrażając Piotrowi Gasperowiczowi. Nieco lepiej rozpoczęliśmy drugą połowę, w której już na początku groźnie uderzał Patryk Jędrzejewski, po raz pierwszy tego dnia poważnie zatrudniając golkipera gości. Bramkarz przyjezdnych miał również problem ze strzałem Piotra Sawickiego, który trafił w poprzeczkę. Z czasem gra się rozluźniła i na boisku można było dostrzec większe przestrzenie. MKS nie mając wiele do stracenia atakował coraz to większą liczbą zawodników, co z kolei skrupulatnie wykorzystywali podopieczni Czesława Żukowskiego. W 71 minucie gry na 2:0 podwyższył Dawid Bogdański, co bardzo skomplikowało poczynania gospodarzy. Ostatnie dwa trafienia, których można było uniknąć padły po 90 minucie, co znacznie pogorszyło ostateczny wynik. Nie zmienia to faktu, że Polonia była zespołem lepszym i zasłużyła na wygraną. MKS'owi pozostaje czekać do następnego spotkania z Mazurem w Ełku, gdzie zawodnicy Pawła Sobolewskiego wygrali wszystkie mecze w tym sezonie.

MKS Korsze
0:4 (0:1)
Polonia Lidzbark Warmiński
     39' Wojciech Dziemidowicz
     71' Dawid Bogdański
     90' Wojciech Dziemidowicz
    90'+2' Dominik Wasiak

MKS: Kamil Kotkowski - Aleksander Lipowski, Adam Gąsiorowski (22'), Adam Krajewski (82'), Mariusz Gąsiorowski (58') - Krzysztof Piwiszkis (85'), Paweł Sawicki (K), Tomasz Ożga (46'), Patryk Harasim, Kamil Warda (46') - Piotr Sawicki (75')

Rezerwowi: Paweł Branicki (22'), Ignacy Bukowski (85'), Maciej Jarguz (46'), Bartosz Rzeźnik (58'), Adrian Stadnyk (82'), Michał Wołowik (75'), Patryk Jędrzejewski (46')

Kartki: Adam Gąsiorowski (21'), Paweł Sawicki (24'), Paweł Branicki (83')