Venue: Stadion Miejski w Korszach, ul. Wojska Polskiego 39 Datum sobota, 09 marzec 2024 - Beginn 14:00
-:- Vęgoria Węgorzewo
Vęgoria Węgorzewo

Stracone punkty w Pasymiu!

Z pewnością nie takiego wyniku spodziewali się po meczu w Pasymiu kibice MKS'u. Spory niedosyt towarzyszy również samym zawodnikom, którzy na stadion Błękitnych wybierali się po komplet oczek. Samo spotkanie okazało się być istnym rollercoaster'em. Ale po kolei. Mecz rozpoczął się kapitalnie dla zespołu gości, którzy już w 3 minucie za sprawą Piotra Sawickiego wpakowali piłkę do siatki rywala. Zapędy MKS'u ostudził Kamil Kępka pokonując Roberta Mielnika kapitalnym strzałem zza pola karnego. Z czasem żadna z drużyn nie potrafiła znaleźć odpowiedniego rytmu, stąd też gra była szarpana i niedokładna. Pod koniec pierwszej części gry Krzysztof Piwiszkis świetnym, prostopadłym podaniem obsłużył Piotra Sawickiego, jednak napastnik Korsz nie potrafił znaleźć drogi do bramki Brzozowskiego. Skutecznością natomiast błysnął Jakub Kulesik wykorzystując dokładne dośrodkowanie w pole karne i ustalił wynik pierwszej połowy na 2:1. Aleksander Lipowski chcąc gonić wynik w bój posłał Tomasza Ożgę i Kamila Wardę. Swój cel minimum zrealizował, bo w 55 minucie spotkania Piotr Sawicki po raz drugi tego dnia ulokował futbolówkę w bramce gospodarzy. Chwilę później został zmieniony przez Piotra Trafarskiego, który również wpisał się na listę strzelców wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Radość jednak nie trwała długo, ponieważ już minutę później Aleksander Lipowski dał się ograć rywalowi, ten wyłożył piłkę Maciejowi Duplickiemu, a skrzydłowy Błękitnych umieścił ją obok bezbronnego Roberta Mielnika. Pomimo dogodnych sytuacji wynik już nie uległ zmianie i zespoły zgodnie podzieliły się punktami.