Venue: Stadion Miejski w Korszach, ul. Wojska Polskiego 39 Datum sobota, 09 marzec 2024 - Beginn 14:00
-:- Vęgoria Węgorzewo
Vęgoria Węgorzewo

MKS w kolejnej fazie WPP

25 sierpnia 2021r. rozegrano mecze kończące drugą rundę Wojewódzkiego Pucharu Polski. Wśród nich udział miał nasz MKS, który w wyjazdowym starciu podejmował drużynę z Klasy Okręgowej - Victorię Bartoszyce. W szeregach gospodarzy wystąpili byli zawodnicy MKS'u Korsze tj. Paweł Miłoszewski (pełniący rolę grającego trenera) oraz Rafał Solecki, który do Bartoszyc przeniósł się tuż przed startem sezonu 2021/2022. Jak się okazało samo przetarcie przez tę fazę rozgrywek przyszło dla gości z trudem, ponieważ Victoria postawiła bardzo trudne warunki. Dobra gra gospodarzy poskutkowała golem Adriana Włodarczyka, który w sytuacji 'sam na sam' z Kamilem Kotkowskim nie dał większych szans golkiperowi z Korsz. Stracona bramka podziałała na gości motywująco. Reakcja MKS'u była natychmiastowa, ponieważ w 72 minucie spotkania celnym strzałem popisał się Patryk Harasim doprowadzając do remisu, a w ostateczności do dogrywki. Z czasem zespół grający na co dzień klasę niżej tracił siły, a drużyna Aleksandra Lipowskiego coraz bardziej zagrażała bramce Rodaka. Setna minuta spotkania była przełomowa, bowiem właśnie wtedy świetną indywidualną akcją popisał się Kamil Warda, który najpierw odważnie minął dwóch zawodników gospodarzy, by na koniec wyłożyć piłkę Mariuszowi Gąsiorowskiego. Temu ostatniemu pozostało ulokować futbolówkę tuż obok bramkarza Victorii. Wynik spotkania już nie uległ zmianie i z awansu mógł się cieszyć zespół z Korsz.

Victoria Bartoszyce
pd. 1:2 1:1 (0:0)
 55' Adrian Włodarczyk

72' Patryk Harasim
    100' Mariusz Gąsiorowski