MKS Korsze

Następny mecz

Ostatni mecz

Tabela

# Zespół M Z R P Pkt
1 Concordia Elbląg 13 9 2 2 29
2 Jeziorak Iława 13 9 1 3 28
3 Huragan Morąg 13 7 3 3 24
4 Polonia LW 13 7 2 4 23
5 Granica Kętrzyn 13 7 1 5 22
6 Mrągowia Mrągowo 13 7 0 6 21
7 Motor Lubawa 13 6 2 5 20
8 Pisa Barczewo 13 6 2 5 20
9 DKS Dobre Miasto 13 5 2 6 17
10 Olimpia II Elbląg 13 5 2 6 17
11 Polonia Iłowo 13 4 4 5 16
12 Mazur Ełk 13 5 0 8 15
13 Zatoka Braniewo 13 4 2 7 14
14 Błękitni Orneta 13 4 1 8 13
15 Błękitni Pasym 13 3 1 9 10
16 MKS Korsze 13 3 1 9 10

Ostatnia kolejka

Zapowiedź pierwszej kolejki forBET IV Ligi!

Zatoka Braniewo – Concordia Elbląg

Na inaugurację rozgrywek 2021/2022 Zatoka przed własną publicznością podejmie spadkowicza z III ligi – Concordię Elbląg. W przerwie letniej w szeregach gospodarzy doszło do nieznacznych ruchów kadrowych, ponieważ do drużyny Piotra Zająca dołączył jedynie Łukasz Pruchniewski (Zatoka II Braniewo). Natomiast po stronie strat należy zwrócić uwagę na osobę Sebastiana Tomczuka, który zasilił najbliższego rywala braniewian - Concordię Elbląg. Goście stawiani są w roli faworyta nadchodzącej kampanii. Dziwić się tym opiniom nie można, ponieważ w szeregach elblążan jest spora grupa zawodników ogranych na wyższym szczeblu rozgrywkowym. W presezonie oba zespoły rozegrały mecz sparingowy, w którym górą była Zatoka (wygrana 3:0). Mimo to wydaje się, że to Concordia powinna zgarnąć pierwsze ligowe punkty.

DKS Dobre Miasto – Huragan Morąg

Beniaminek z Dobrego Miasta swój awans do forBET IV Ligi zapewnił sobie już kilka kolejek przed końcem poprzednich rozgrywek, co pozwalało spokojnie przygotowywać się do nowego sezonu. Tym samym po okresie testowania poszczególnych graczy do zespołu dołączyło grono nowych zawodników, a wśród nich były kapitan pierwszoligowego Stomilu Olsztyn – Janusz Bucholc. Jak się okazuje, w zespole Macieja Szostka występują już doświadczeni zawodnicy, ograni nawet w czwartoligowych warunkach. Filip Francuz, Sebastian Kowalski, Kamil Lullies, Damian Lubak, Mateusz Różowicz i Bartosz Dzikowski to znane nazwiska w warmińsko-mazurskim środowisku. Ten ostatni w nadchodzącym spotkaniu będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony, ponieważ stanie do rywalizacji przeciwko swojemu byłemu klubowi. W przerwie letniej Huragan zakontraktował łącznie siedemnastu nowych zawodników, co może mieć bezpośredni wpływ na wyniki osiągane przez drużynę Andrzeja Malesy. Do Morąga dołączyli wyróżniający się w poprzednim sezonie IV Ligi Mateusz Lawrenc i Adrian Podgórski. Szeregi Huraganu zasilił również Michał Ressel, który ma napędzać ataki byłego trzecioligowca. Ciężko wytypować wynik, bo wydaje się, że zagrają drużyny, które powinny bić się o wysokie cele.    

Motor Lubawa – Mazur Ełk

W zespole Krzysztofa Malinowskiego doszło do kosmetycznych zmian względem poprzedniego sezonu. Trener lubawian najbardziej ubolewał nad stratą Piotra Sobótki, jednocześnie wyrażając optymizm nadchodzącą kampanią, w której Motor zamierza zająć miejsce w czołówce tabeli. Lubawa rywalizację w forBET IV lidze rozpocznie od spotkania z Mazurem. W nadchodzących rozgrywkach ełczan dalej prowadzić będzie Paweł Sobolewski. Jednak obowiązki trenera musi pogodzić z występami na murawie co oznacza, że kadra jest dosyć wąska. Do tej pory szeregi drużyny z Ełku zasilili wyróżniający się juniorzy. Ciężko wywróżyć o co grać będzie Mazur, ale coś nam mówi, że z pierwszego wyjazdu do Lubawy wróci bez punktu.

Pisa Barczewo – Polonia Lidzbark Warmiński

Pisa prawo gry w zbliżających się rozgrywkach zapewniła sobie po barażu z Romintą Gołdap. Zdecydowanie nie takiego zakończenia poprzedniego sezonu spodziewano się w Barczewie. Tym razem za cel postawiono uniknięcie niepotrzebnego stresu i spokojne utrzymanie się w gronie czwartoligowców. Pomóc w tym ma pozyskany z Concordii Elbląg Rafał Maciążek, który będzie solidnym wzmocnieniem zespołu Pawła Radziwona. Nowy zawodnik okazję do sprawdzenia czwartoligowego poziomu będzie miał już w najbliższą sobotę, bowiem wtedy właśnie jego zespół podejmie Lidzbark Warmiński. Czesław Żukowski rewolucji w składzie nie przeprowadzał i cieszy się ze względnej stabilizacji. Jednocześnie chce potwierdzić, że jego zespół jest czołową drużyną forBET IV Ligi. W końcu 3 lokata poprzedniego sezonu do czegoś zobowiązuje. W ostatnim czasie obie drużyny dość często się konfrontują. Ostatni mecz sezonu 20/21 wygrała Pisa 3:1. Natomiast przed tygodniem Polonia w ramach WPP ograła ekipę z Barczewa 2:0. Jak zakończy się kolejna rywalizacja pomiędzy tymi drużynami…? 

ITS Jeziorak Iława – Błękitni Pasym

Wojciech Figurski stawia sprawę jasno – Jeziorak chce walczyć o awans do III ligi. Nam takie podejście bardzo się podoba i trzeba powiedzieć, że iławianie mają ku temu podstawy. Jeziorak w letnim okienku transferowym poczynił znaczne wzmocnienia. Do drużyny dołączyli Paweł Flis, Tomasz Wacławski i najbardziej doświadczony Tomasz Sedlewski. ITS na papierze wygląda bardzo solidnie, a jako pierwsi przekonać się o tym mają Błękitni. W kadrze Pasymia znajduje się 29 zawodników, pośród których jest pozyskany z Olimpii Olsztynek Rafał Miara będący sporym wzmocnieniem zespołu znad Kalwy. Biorąc pod uwagę nadchodzący wyjazd do Iławy, to właśnie gospodarze będą zdecydowanym faworytem meczu. Stawiamy na pewne zwycięstwo iławian. 

Olimpia II Elbląg – Mrągowia Mrągowo

Karol Przybyła podobnie jak przed rokiem zapowiada, że najważniejszym celem jest przygotowanie młodych zawodników do gry w pierwszym zespole Olimpii Elbląg. Drużyna z Żuław jest najmłodszym spośród wszystkich czwartoligowych drużyn i będzie chciała zapewnić sobie byt na kolejny sezon. Na początek czeka ich arcytrudne zadanie, ponieważ do Elbląga wybiera się wicemistrz minionych rozgrywek. Mrągowia pod wodzą Mariusza Niedziółki stała się drużyną pewną swoich umiejętności i możliwości, a zwieńczeniem było zakończenie poprzedniego sezonu na drugim miejscu w tabeli. W kadrze mrągowian znajduje się zaledwie 19 piłkarzy, a drużynę opuścili Dariusz Gołębiowski i podpora linii obrony ostatnich lat zespołu z Mrągowa – Łukasz Michałowski. Za strzelanie bramek odpowiedzialny będzie Mahamadou Bah, który świetnie wkomponował się w zespół i w tym sezonie również powinien być kluczową postacią zespołu Mariusza Niedziółki. Na inaugurację stawiamy wygraną gości.   

Polonia Iłowo – Granica Kętrzyn

Polonia jest największą niewiadomą nadchodzącego sezonu. Zespół, który dość pewnie wygrał rozgrywki w Klasie Okręgowej wraca na czwartoligowy poziom po 34 latach! Trener z Iłowa zapowiada otwartą walkę o utrzymanie w forBET IV Lidze, by za rok rozgrywać spotkania na świeżo wyremontowanym obiekcie w swojej miejscowości. W ramach pierwszej kolejki w podróż do Mławy, gdzie swoje spotkania tymczasowo rozgrywać będą gospodarze, wybiera się kętrzyńska Granica. Adam Fedoruk zapowiada grę o wysokie 5 miejsce w tabeli, co w tym sezonie wydaje się nie lada wyzwaniem. Pierwszy kroczek ku celowi może zrobić już w najbliższą niedzielę. Ciężko przewidzieć jak zaprezentuje się beniaminek, ostatecznie jednak faworyta meczu upatrujemy w Granicy Kętrzyn.

 

      Spotkania 1. kolejki forBET IV Ligi                                       
7 sierpnia 2021r.       1 X 2
Zatoka Braniewo - Concordia Elbląg 15:00 6.60 5.00 1.30
DKS Dobre Miasto - Huragan Morąg 16:00 1.90 3.85 3.00
Motor Lubawa - Mazur Ełk 16:00 1.40 4.50 5.45
Błękitni Orneta - MKS Korsze 16:00 4.45 4.00 1.55
Pisa Barczewo - Polonia L.W. 17:00 4.60 4.25 1.50
8 sierpnia 2021r.            
ITS Jeziorak Iława - Błękitni Pasym 16:00 1.35 5.00 5.55
Olimpia II Elbląg - Mrągowia Mrągowo 17:00 4.10 4.00 1.60
Polonia Iłowo - Granica Kętrzyn 17:00 3.85 3.95 1.65

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook

Sponsorzy

Kontakt

Miejski Klub Sportowy w Korszach

ul. Wojska Polskiego 39

11-430 Korsze

tel. 89 754 33 50