MKS Korsze

Następny mecz

Venue: Stadion Miejski w Korszach, ul. Wojska Polskiego 39 Datum sobota, 02 październik 2021 - Beginn 17:00
MKS Korsze
MKS Korsze
-:- Huragan Morąg
Huragan Morąg

Ostatni mecz

Venue: Stadion Miejski w Ełku, ul. Sikorskiego 5A/117 Datum sobota, 25 wrzesień 2021 - Beginn 17:00
Mazur Ełk
Mazur Ełk
-:- MKS Korsze
MKS Korsze

Tabela

# Zespół M Z R P Pkt
1 Concordia Elbląg 6 5 1 0 16
2 Jeziorak Iława 6 5 0 1 15
3 Granica Kętrzyn 6 4 1 1 13
4 Huragan Morąg 6 3 3 0 12
5 Motor Lubawa 6 3 1 2 10
6 Pisa Barczewo 6 3 1 2 10
7 Mrągowia Mrągowo 6 3 0 3 9
8 Mazur Ełk 6 3 0 3 9
9 Olimpia II Elbląg 6 2 2 2 8
9 Polonia LW 6 2 2 2 8
11 Polonia Iłowo 6 1 3 2 6
12 Błękitni Orneta 6 2 0 4 6
13 MKS Korsze 6 1 1 4 4
14 DKS Dobre Miasto 5 0 2 3 2
15 Zatoka Braniewo 6 0 2 4 2
16 Błękitni Pasym 5 0 1 4 1

Ostatnia kolejka

Zapowiedź dwudziestej szóstej kolejki forBET IV Ligi!

 

Mamry Giżycko – Mazur Ełk

Giżycczanie musieli odetchnąć z ulgą słysząc o wygranej Granicy Kętrzyn nad Mrągowią. Jednocześnie sami zdołali wrócić z Lubawy ze zwycięstwem, co daje im sześciopunktową przewagę nad zespołem Mariusza Niedziółki. Z tą myślą przystąpią do rywalizacji z ełckim Mazurem, który wiosną jeszcze nie schodził z boiska w roli pokonanego i prezentuje się bardzo dobrze. Mecz drużyn w formie, będzie ciekawie.   

Zatoka Braniewo – Błękitni Orneta

Piłkarze Zatoki w zeszłą sobotę po raz pierwszy w rundzie rewanżowej opuszczali murawę z opuszczonymi głowami, bowiem musieli uznać wyższość Pisy Barczewo. Porażkę odnieśli również Błękitni, którzy nie sprostali rozpędzonej Tęczy Biskupiec. O ile gospodarze nadchodzącego spotkania nie muszą martwić się o byt w forBET IV Lidze, o tyle Błękitni będą toczyć walkę o utrzymanie prawdopodobnie do końca rozgrywek.

GSZS Rybno – Pisa Barczewo

Zespół z Rybna po porażce w Korszach zamienił się miejscami w czwartoligowej tabeli z Tęczą Biskupiec. Po przegranej upust emocjom dał trener Radosław Wasielewski, który nie pozostawił suchej nitki na sędziach spotkania. Jak widać widmo spadku do klasy okręgowej udziela się coraz bardziej sztabowi drużyny z Rybna. Kolejnym rywalem GSZS będzie Pisa, która przed tygodniem ograła wyżej notowaną Zatokę Braniewo, a w nadchodzącym meczu będzie zdecydowanym faworytem.   

Błękitni Pasym – Olimpia Olsztynek

Błękitni wiosną już po raz czwarty zagrają na własnym terenie. Do tej pory odnieśli 2 zwycięstwa i jedną minimalną porażkę z Zatoką Braniewo. W sobotę gościć będą ostatnią drużynę forBET IV Ligi. Olimpia, bo o niej mowa, przed tygodniem zdołała zremisować z olsztyńską Warmią co zapewniło jej dziesiąty punkt w sezonie. Oczywiście faworytem najbliższego spotkania nie są, ale z pewnością postarają się znowu zapunktować. 

Mrągowia Mrągowo – Motor Lubawa

Spotkanie na szczycie. Zagrają ze sobą drużyny, które w 25 serii gier schodziły z boiska pokonane. I o ile wynik z Lubawy nie dziwi (Motor grał z Mamrami Giżycko), o tyle porażka mrągowian w Kętrzynie zaskakuje. Granica tym samym przerwała świetną serię rywala, który do tej pory zwyciężał w każdym kolejnym meczu. Co ciekawe, sobotni przeciwnik Mrągowii przed kilkoma tygodniami również nie sprostał Granicy Kętrzyn. Zapowiada się bardzo wyrównane, atrakcyjne spotkanie.

Stomil II Olsztyn – Granica Kętrzyn

Niedzielę rozpoczniemy od meczu w Mrągowie. Wcześnie, bo już o godz. 11:00 na sztucznym boisku swój mecz rozegrają kętrzynianie i rezerwy Stomilu. Zespół z Olsztyna jest w sytuacji kiepskiej, żeby nie powiedzieć beznadziejnej. Zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z zaledwie 17 punktami na koncie, co w tej chwili oznacza spadek do Klasy Okręgowej. O wiele wyżej w tabeli jest Granica, która przed tygodniem dość nieoczekiwanie wygrała z Mrągowią Mrągowo. To właśnie kętrzynianie powinni zdominować niedzielne spotkanie i wrócić do domu z 3 kolejnymi oczkami.

Olimpia II Elbląg – ITS Jeziorak Iława                          

Olimpia ma za sobą środowe, zaległe spotkanie przeciwko kętrzyńskiej Granicy. Wówczas młodzi elblążanie podzielili się punktami z rywalem, a już kilka dni później przyjdzie im się mierzyć z będącą w formie ekipą z Iławy. Jeziorak ostatnie 3 mecze rozegrał koncertowo strzelając łącznie szesnaście goli i tracąc przy tym zaledwie trzy. To złożyło się na 9 punktów i 6 miejsce w tabeli forBET IV Ligi. Podopieczni Wojciecha Figurskiego są na fali wznoszącej i należy przypuszczać, że tę passę przedłużą.

Tęcza Biskupiec – Polonia Lidzbark Warmiński

Tęcza radzi sobie wyśmienicie. Zaledwie jedna porażka przy pięciu zwycięstwach wygląda imponująco. Do tej pory mierzyła się z rywalami z końca lub środka tabeli. Teraz przychodzi czas na serię meczów z zespołami walczącymi o najwyższe cele. Polonia będzie zdecydowanie najtrudniejszym z dotychczasowych przeciwników, jednak swoje problemy również ma. Mimo, że ostatni mecz wygrała wysoko, bo 4:1 z olsztyńskim Stomilem to wcześniej takim samym stosunkiem bramek przegrywała w Mrągowie czy Ełku. Czesław Żukowski będzie miał handicap w postaci własnego boiska, z którego rzadko kto wyjeżdża z pełną pulą.

 

      Spotkania 26. kolejki forBET IV Ligi                                       
30 kwietnia 2021r.       1 X 2
Warmia Olsztyn - MKS Korsze 17:30 4.15 3.95 1.60
01 maja 2021r.            
Mamry Giżycko - Mazur Ełk 14:00      
Zatoka Braniewo - Błękitni Orneta 15:00      
GSZS Rybno - Pisa Barczewo 15:30      
Błękitni Pasym - Olimpia Olsztynek 16:00      
Mrągowia Mrągowo - Motor Lubawa 16:00      
Tęcza Biskupiec -  Polonia L.W. 17:00      
02 maja 2021r.            
Stomil II Olsztyn - Granica Kętrzyn 11:00      
Olimpia II Elbląg - ITS Jeziorak Iława 13:00      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook

Sponsorzy

Kontakt

Miejski Klub Sportowy w Korszach

ul. Wojska Polskiego 39

11-430 Korsze

tel. 89 754 33 50