MKS Korsze

Następny mecz

Venue: Stadion Miejski w Korszach, ul. Wojska Polskiego 39 Datum sobota, 02 październik 2021 - Beginn 17:00
MKS Korsze
MKS Korsze
-:- Huragan Morąg
Huragan Morąg

Ostatni mecz

Venue: Stadion Miejski w Ełku, ul. Sikorskiego 5A/117 Datum sobota, 25 wrzesień 2021 - Beginn 17:00
Mazur Ełk
Mazur Ełk
-:- MKS Korsze
MKS Korsze

Tabela

# Zespół M Z R P Pkt
1 Concordia Elbląg 6 5 1 0 16
2 Jeziorak Iława 6 5 0 1 15
3 Granica Kętrzyn 6 4 1 1 13
4 Huragan Morąg 6 3 3 0 12
5 Motor Lubawa 6 3 1 2 10
6 Pisa Barczewo 6 3 1 2 10
7 Mrągowia Mrągowo 6 3 0 3 9
8 Mazur Ełk 6 3 0 3 9
9 Olimpia II Elbląg 6 2 2 2 8
9 Polonia LW 6 2 2 2 8
11 Polonia Iłowo 6 1 3 2 6
12 Błękitni Orneta 6 2 0 4 6
13 MKS Korsze 6 1 1 4 4
14 DKS Dobre Miasto 5 0 2 3 2
15 Zatoka Braniewo 6 0 2 4 2
16 Błękitni Pasym 5 0 1 4 1

Ostatnia kolejka

Zapowiedź dwudziestej czwartej kolejki forBET IV Ligi!

GSZS Rybno – Olimpia Olsztynek

W minionej kolejce Rybno pomimo, mogłoby się wydawać dość komfortowej sytuacji, bo w znacznej części meczu grając w przewadze jednego zawodnika, nie zdołało zdobyć choćby punktu na terenie iławskiego Jezioraka. Jakby tego było mało to drużyna Radosława Wasielewskiego straciła aż 7 bramek, co nie napawa optymizmem przed kolejnym starciem. Jednak jeśli wygrywać to z kim, jak nie z „Czerwoną latarnią ligi”? Po ogromnej niespodziance i wyeliminowaniu Polonii Lidzbark Warmiński z pucharów Olimpia zanotowała właśnie czwartą wiosenną porażkę. W spotkaniu z Zatoką była jednak bardzo blisko zdobycia punktów, jednak to ostatecznie się nie powiodło. Ostatni zespół forBET IV Ligi upatruje zatem szans w rywalizacji z Rybnem, a tu wcale nie musi być na straconej pozycji.

Tęcza Biskupiec – Pisa Barczewo

Pisa Barczewo po dość słabym początku wiosny w końcu dopisała sobie komplet oczek wygrywając z młodym Stomilem Olsztyn. Tym razem na swoim boisku podejmie Tęczę, która w XXIII kolejce dość szczęśliwie przywiozła punkty z Korsz. Wojciech Jałoszewski wybiera się do Barczewa po kolejną zdobycz punktową pozwalającą kroczyć ku utrzymaniu w forBET IV Lidze, jednak Pisa również zaciera ręce z myślą o rywalizacji z niżej notowanym przeciwnikiem.

Mrągowia Mrągowo – Polonia Lidzbark Warmiński

Mrągowia idzie jak burza ogrywając kolejnych rywali. Tym razem jej łupem padł zespół Błękitnych Orneta, których gładko ograła 3:0. Następną drużyną, którą Mariusz Niedziółka i spółka powinni ograć jest Polonia. Powinni, bo zespół Czesława Żukowskiego spisuje się poniżej oczekiwań, a o ostatnim tygodniu chciałby z pewnością zapomnieć. Nie dość, że w lidze dwukrotnie schodzili pokonani, to jeszcze w środku tygodnia odpadli z rywalizacji o Wojewódzki Puchar Polski ustępując miejsca Olimpii Olsztynek. Choć oba zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli to zdecydowanym faworytem są gospodarze.

Mamry Giżycko – Granica Kętrzyn

Mamry po delikatnej wtopie i stracie punktów z Ornetą, zdołały się zrewanżować na Polonii Lidzbark Warmiński inkasując 3 oczka. W sobotę nad jeziorem Niegocin gościć będzie Granica Kętrzyn, która przed tygodniem musiała uznać wyższość ełckiego Mazura, a w środku tygodnia rywalizowała w zaległym meczu z Błękitnymi Orneta. Faworyt tego spotkania wydaje się być oczywisty. Lider tabeli zamierza zdecydowanie wygrać mecz i umocnić się na szczycie forBET IV Ligi.

Mazur Ełk – Motor Lubawa

Mazur wysoko pokonując Granicę w Kętrzynie udowodnił, że wiosną trzeba się z nim liczyć. Wcześniej odprawił z kwitkiem Polonię Lidzbark Warmiński co też nie pozostało bez echa. Jak widać w Ełku wiedzie się coraz lepiej. A to nie jest najlepsza informacja dla Motoru. Lubawianie dopiero w ostatni weekend zdołali wiosną pierwszy raz wygrać. Samo zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo, bo młodzi elblążanie dzielnie się bronili. Analizując ostatnie poczynania obu drużyn można wywnioskować, że to gospodarze są w lepszej formie i z pewnością warto na nich postawić.

Warmia Olsztyn – Jeziorak Iława

Olsztynianie średnio radzą sobie na własnym terenie. Do tej pory wygrali zaledwie 3 mecze i zdecydowanie lepiej idzie im w delegacji. Ostatnią wygraną dopisali sobie po środowej konfrontacji z Rybnem, gdzie po zaciętym spotkaniu zwyciężyli 4:3. Zupełnie inaczej sprawa wygląda u podopiecznych Wojciecha Figurskiego, którzy od początku sezonu z wyjazdów uciułali aż 5 remisów, ale ostatecznie lepsze wyniki osiągają grając w Iławie. Jeziorak po słabym początku w końcu wygrał pewnie pokonując GSZS Rybno 7:2. Czy Warmia będzie w stanie sprawić niespodziankę? Okaże się w najbliższy weekend.

Stomil II Olsztyn – Błękitni Orneta

Stomil z pewnością liczy na zaciąg z pierwszego zespołu. Patrząc na wyniki osiągane przez graczy Pawła Głowackiego nie sposób ulec wrażeniu, że bliżej im do spadku do Klasy Okręgowej niżeli do walki o baraże. Można rzec, że to już ostatni dzwonek dla biało-niebieskich. Jeśli w niedzielę nie uda się wygrać z Błękitnymi to sprawa skomplikuje się jeszcze bardziej. Orneta po trzech kolejnych remisach w końcu przegrała ulegając Mrągowii Mrągowo. Warto dodać, że drużyna Daniela Koguta również miała do odbycia zaległe starcie z Granicą Kętrzyn, które zremisowała. Błękitni uchodzą za zespół, który całkiem nieźle się broni, także olsztynianie mogą mieć problem ze sforsowaniem szyków obronnych gości.

Olimpia II Elbląg – Błękitni Pasym

24 serię gier zakończy mecz w Elblągu, gdzie drugi zespół Olimpii podejmie Błękitnych Pasym. Obydwie drużyny przed tygodniem kończyły swoje rywalizacje wynikiem 2:1. Jednak ten rezultat był pozytywny tylko dla ekipy z Pasymia. Blisko wygrania swojego spotkania byli również olimpijczycy. Ostatecznie ich zapędy ostudził Motor Lubawa okradając młodych zawodników z punktów. Ewentualna wygrana gości pozwoli im przeskoczyć elblążan w ligowej tabeli.

 

      Spotkania 24. kolejki forBET IV Ligi                                       
17 kwietnia 2021r.       1 X 2
Zatoka Braniewo
- MKS Korsze 15:00  1.80 3.85 3.30
GSZS Rybno - Olimpia Olsztynek 15:30  1.40 4.50 5.45
Tęcza Biskupiec - Pisa Barczewo 16:00  1.65 3.85 3.90
Mrągowia Mrągowo - Polonia L.W. 16:00  2.20 3.80 2.50
Mamry Giżycko - Granica Kętrzyn 16:00  1,15 7.00 9.30
Mazur Ełk - Motor Lubawa 16:00  2.95 3.90 1.90
Warmia Olsztyn - ITS Jeziorak Iława 17:00  4.90 4.00 1.50
18 kwietnia 2021r.            
Stomil II Olsztyn - Błękitni Orneta 11:00  2.40 3.85 2.25
Olimpia II Elbląg - Błękitni Pasym 16:00  1.70 3.90 3.65

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook

Sponsorzy

Kontakt

Miejski Klub Sportowy w Korszach

ul. Wojska Polskiego 39

11-430 Korsze

tel. 89 754 33 50