MKS Korsze

Następny mecz

Venue: Stadion Miejski w Korszach, ul. Wojska Polskiego 39 Datum sobota, 02 październik 2021 - Beginn 17:00
MKS Korsze
MKS Korsze
-:- Huragan Morąg
Huragan Morąg

Ostatni mecz

Venue: Stadion Miejski w Ełku, ul. Sikorskiego 5A/117 Datum sobota, 25 wrzesień 2021 - Beginn 17:00
Mazur Ełk
Mazur Ełk
-:- MKS Korsze
MKS Korsze

Tabela

# Zespół M Z R P Pkt
1 Concordia Elbląg 6 5 1 0 16
2 Jeziorak Iława 6 5 0 1 15
3 Granica Kętrzyn 6 4 1 1 13
4 Huragan Morąg 6 3 3 0 12
5 Motor Lubawa 6 3 1 2 10
6 Pisa Barczewo 6 3 1 2 10
7 Mrągowia Mrągowo 6 3 0 3 9
8 Mazur Ełk 6 3 0 3 9
9 Olimpia II Elbląg 6 2 2 2 8
9 Polonia LW 6 2 2 2 8
11 Polonia Iłowo 6 1 3 2 6
12 Błękitni Orneta 6 2 0 4 6
13 MKS Korsze 6 1 1 4 4
14 DKS Dobre Miasto 5 0 2 3 2
15 Zatoka Braniewo 6 0 2 4 2
16 Błękitni Pasym 5 0 1 4 1

Ostatnia kolejka

MKS drugi raz pokonuje Stomil II!

Zawodnicy MKS-u Korsze w końcu zapunktowali wiosną zdobywając komplet oczek w spotkaniu ze Stomilem II Olsztyn.
Pierwszą dobrą okazję MKS stworzył w 12 minucie i od razu zamienił ją na bramkę. Piłka z głębi pola zagrana przez Piotra Sawickiego trafia pod nogi Patryka Harasima, który popędził z nią do linii końcowej, zagrał wzdłuż bramki, gdzie na długim słupku czekał Adam Gąsiorowski otwierając wynik spotkania. Wysoka gra całego zespołu zaowocowała wyjściem na prowadzenie. Po tej bramce niewiele w grze MKS-u się zmieniło ponieważ nadal próbował atakować, jednak brakowało ostatniego podania. Na przerwę podopieczni Aleksandra Lipowskiego mogli schodzić z wyższym prowadzeniem. Z prawej strony w pole karne piłkę dorzucił Michał Wołowik, do której wyskoczył Piotr Sawicki, jednak piłka po strzale głową ląduje tylko na słupku golkipera Stomilu.
Pierwszą dobrą okazję do podwyższenia wyniku w drugiej części gry MKS stworzył sobie w 61 minucie. Dobra "klepka" z lewej strony Pawła Sawickiego z Mariuszem Gąsiorowskim. Mariusz "wjeżdża" w pole karne jednak nie zauważa lepiej ustawionego Pawła Branickiego i sam próbuje zakończyć akcję, która kończy się interwencją bramkarza Stomilu i rzutem rożnym. Do piłki ustawionej w narożniku boiska podchodzi Paweł Sawicki posyłając ją mocno w pole karne, a tam ląduje na głowie grającego Trenera Aleksandra Lipowskiego i mamy już 2:0! Po tej bramce nasz zespół dał więcej pola przyjezdnym, którzy w 75 minucie zdobywają kontaktową bramkę. Ostatni kwadrans spotkania był bardzo nerwowy po obydwu stronach, ponieważ MKS chciał utrzymać wynik, a Stomil szukał okazji do wyrównania. Po trzech minutach doliczonych do regulaminowego czasu gry sędzia główny zakończył spotkanie i wszyscy odetchnęli z ulgą. Trzy punkty zostały w Korszach!
Było to bardzo męczące spotkanie dla obu ekip. Niestety stan boiska nie pozwolił na "ładniejszą" grę, a z każdą minutą coraz mocniej dawał się we znaki zawodnikom. Wynik końcowy bardzo ucieszył naszych zawodników, a Święta spędzimy w lepszych humorach.

MKS Korsze - Stomil II Olsztyn 2:1 (1:0)
Adam Gąsiorowski 12', Aleksander Lipowski 61' - Sebastian Puszkar 76'

MKS: Kamil Kotkowski - Adam Krajewski, Aleksander Lipowski, Paweł Flis (66' Mateusz Cyliński), Mariusz Gąsiorowski - Krzysztof Piwiszkis, Paweł Sawicki, Patryk Harasim, Michał Wołowik (60' Paweł Branicki), Piotr Sawicki - Adam Gąsiorowski (39' Paweł Siwek)

Trener Aleksander Lipowski po meczu:

"Było to bardzo ciężkie spotkanie, w którym ja i moi zawodnicy zostawili sporo sił i zdrowia na boisku. Mieliśmy przewagę i sporo sytuacji w pierwszej połowie meczu, jednak oprócz jednej bramki nic więcej nie wpadło do siatki Stomilu. W drugiej połowie w naszą grę wkradła się duża nerwowość. Na szczęście wygraliśmy i tylko to się liczy."

Facebook

Sponsorzy

Kontakt

Miejski Klub Sportowy w Korszach

ul. Wojska Polskiego 39

11-430 Korsze

tel. 89 754 33 50