Zapowiedź dwudziestej kolejki forBET IV Ligi!

Stomil II Olsztyn – Jeziorak Iława

Wiosną jako pierwsi na boisko wybiegną zawodnicy z Olsztyna i Iławy. Ci pierwsi, pomimo, że spotkanie odbędzie się w Iławie, w sobotnie południe pełnić będą rolę gospodarza. Trener Głowacki przed rundą rewanżową chwalił swoich podopiecznych za solidne podejście do okresu przygotowawczego. Olsztynian wzmocnił Łukasz Jegliński, który będzie odpowiedzialny za nadawanie tempa poczynaniom Stomilowców. Poprawić miejsce w tabeli podczas nadchodzących miesięcy postara się Jeziorak, który zimę spędził na 9 miejscu. Iławianie podczas mijającego okresu mieli okazję sprawdzić się na tle takich zespołów jak Sokół Ostróda czy Huragan Morąg, z którymi grali jak równy z równym. Czy rywalizacja z bardziej doświadczonymi drużynami będzie miała odzwierciedlenie na czwartoligowym podwórku? Okaże się niebawem.

Zatoka Braniewo – Warmia Olsztyn

Początek sezonu w wykonaniu Zatoki był zdumiewający, bowiem ku zaskoczeniu wszystkich, po 6 jesiennych kolejkach plasowała się na samym szczycie tabeli. Z czasem jednak do głosu zaczęły dochodzić pozostałe drużyny i braniewianie ostatecznie wylądowali na pozycji numer 6. Trener Piotr Zając z pewnością marzy o powtórzeniu świetnego wyniku z początku rozgrywek, a okazja ku temu jest świetna, bo już w pierwszym meczu jego zespół podejmie Warmię Olsztyn. Warmię, która w zasadzie od początku była skazywana na spadek. Mimo to dzielnie się broniła i jesienią zdołała ugrać łącznie 19 punktów pozwalające jej osiąść na 19 miejscu w tabeli. Faworytem do lepszego zainaugurowania wiosny są gospodarze.

Tęcza Biskupiec – Błękitni Pasym

Podczas zimowych przygotowań zdecydowanie najwięcej mówiło się o Biskupcu. Pomimo okupowania przedostatniego miejsca w tabeli Tęcza nie złożyła broni i postanowiła walczyć do końca o utrzymanie. Przebudowa stadionu, fantastyczna (jak na czwartoligowe warunki) zapowiedź kadry, mocny sponsor i oczywiście solidne transfery – te ruchy pokazują, że w Biskupcu na poważnie myśli się o piłce. W zdobywaniu punktów mają pomóc ściągnięci z Huraganu Morąg Piotr Karłowicz i Daniel Michałowski, a także Rafał Dzierbicki wracający z wypożyczenia z Orła Czerwonka. W dwudziestej serii gier rywalem biskupczan będą Błękitni Pasym. Piłkarze Patryka Malanowskiego utrzymali kadrę z poprzedniej rundy i podtrzymują swój tegoroczny cel – utrzymanie w forBET IV Lidze. Mimo wszystko coś nam mówi, że to jednak Tęcza zgarnie komplet oczek na rozpoczęcie wiosny.

Mrągowia Mrągowo – Olimpia Olsztynek

Mecz, w którym można spodziewać się gradu bramek, ale tylko ze strony gospodarzy. Mrągowia świetnie prezentowała się podczas okresu przygotowawczego wygrywając wszystkie spotkania. Goście natomiast nie wyglądają na zespół, w którym doszło do pozytywnych ruchów pozwalających skutecznie powalczyć o ligowy byt. Spodziewamy się wysokiej wygranej gospodarzy.

Mazur Ełk – Pisa Barczewo

Oba zespoły w ligowej tabeli dzieli 10 oczek. Mazur w meczach sparingowych imponował skutecznością wygrywając osiem spotkań i jedno remisując. Patrząc na wyniki meczów testowych można wnioskować, że Paweł Sobolewski zdołał odpowiednio poukładać zespół, jednak prawdziwa weryfikacja zaczyna się w najbliższą sobotę. Do Ełku przyjedzie Pisa, która pomimo niezłych wyników na jesień, pożegnała się z dotychczasowym opiekunem i w styczniu zatrudniła nowego szkoleniowca. Oprócz Radosława Rogowskiego w Barczewie zawitał były zawodnik Pisy – Sebastian Krzywicki. W podolsztyńskiej miejscowości otwarcie mówi się o poprawieniu wyniku z poprzedniej rundy. Mecz zapowiada się na niezwykle wyrównany i całkiem możliwe, że podobnie jak na jesień, zakończy się podziałem punktów.

Motor Lubawa – Błękitni Orneta

Postawa Krzysztofa Malinowskiego (trenera Motoru) może się podobać. Pomimo straty siedmiu oczek do liderujących Mamr śmiało zapowiada, że chce walczyć o pierwsze miejsce. Oczywiście ma ku temu podstawy, ponieważ zespół pod jego wodzą tracił dotąd najmniej bramek spośród całej czwartoligowej stawki. Do Lubawy wybiera się drużyna z Ornety. Daniel Kogut przed rundą stwierdził, że ma bardzo chimeryczny zespół, który potrafi wygrać z mocnym rywalem, by tydzień później oddać punkty teoretycznie słabszemu. Tutaj faworytem są gospodarze i to oni powinni zdobyć komplet oczek.

Granica Kętrzyn – Polonia Lidzbark Warmiński

Kętrzynianie przed sezonem zapowiadali walkę o wysokie lokaty. Rzeczywistość okazała się być zgoła odmienna, po czym trener Adam Fedoruk stwierdził, że… w przyszłym sezonie Granica będzie się bić o bardziej ambitne cele. Do drużyny dołączył znany kętrzyńskiej publiczności Paweł Aleksandrowicz, który ma za zadanie wnieść nieco doświadczenia. W sobotnie popołudnie do Kętrzyna zawita trzecia siła ligi. Polonia zimą pozbyła się dwóch kluczowych piłkarzy, ponieważ szeregi lidzbarczan opuścili Maciej Waląg i Paweł Łukasik. Zarówno jeden jak i drugi odcisnęli piętno na grze drużyny Czesława Żukowskiego. W ich miejsce pozyskano zawodnika DKS’u Dobre Miasto – Pawła Szymańskiego. Mogłoby się wydawać, że transfery bardziej na in minus, jednak dopiero ostateczne rozstrzygnięcia pokażą czy rzeczywiście tak będzie.

Olimpia II Elbląg – GSZS Rybno

Spotkaniem zamykającym pierwszą wiosenną kolejkę będzie mecz w Elblągu, w którym młoda drużyna Olimpii podejmie walczącą o utrzymanie ekipę z Rybna. Gospodarze od dłuższego czasu zmierzają w jednym kierunku – chcą ogrywać najmłodszych zawodników pod kątem drużyny seniorów. Jak widać idzie im całkiem dobrze, bo zajmują wysokie miejsce pozwalające na wprowadzanie coraz to młodszych graczy. Dodatkowym atutem jest ich boisko, na którym stracili dotąd zaledwie siedem goli. Ich rywali podczas zimowych przygotowań opuścił filar defensywy – Tomasz Chądzyński. Jeszcze nie wiemy jak to wpłynie na postawę całej drużyny w rundzie wiosennej, ale już jesienią nie wyglądało to najlepiej.

Spotkania 20. kolejki forBET IV Ligi
20 marca 2021r.       1 X 2