Zapowiedź dziewiętnastej kolejki forBET IV Ligi!

Tęcza Biskupiec –Warmia Olsztyn

Tęcza po słabym meczu w Rybnie i utracie kolejnych ważnych punktów rundę jesienną zakończy rywalizacją z drużyną, która również potrzebuje zwycięstw. Warmia zajmuje miejsce w dolnej części tabeli, ale ostatni tydzień z pewnością może zaliczyć do udanych. Drużyna Tomasza Aziewicza przed tygodniem wygrała zaległe spotkanie z Mazurem Ełk, by w ostatniej kolejce znowu zgarnąć komplet w meczu ze Stomilem II Olsztyn. Zwycięstwo Tęczy pozwoli Dariuszowi Balcerzakowi z optymizmem spoglądać na rundę wiosenną, ale w  przypadku porażki będzie miał problem z wygrzebaniem się z dołka.

Polonia Lidzbark Warmiński – Olimpia II Elbląg

Obydwa zespoły rundę rewanżową zaczęły z przytupem. Polonia wygrywając 3:0 z Ornetą powtórzyła wynik z I kolejki tego sezonu, natomiast Olimpia zrewanżowała się za porażkę z początku rundy pokonując rywali z Braniewa 7:0. Piłkarze Czesława Żukowskiego przekroczyli barierę 50 bramek zdobytych co lokuje ich na drugiej pozycji pod względem ilości trafień. Faworytem będą gospodarze, ale ostatni wynik Olimpii musi dać do myślenia zawodnikom Polonii.

Błękitni Orneta – Granica Kętrzyn (przełożony na 28 listopada)

Błękitni na swoim obiekcie są niezwykle niewygodną i stawiającą opór drużyną. Przekonały się o tym m.in. Jeziorak Iława i Zatoka Braniewo. Tym razem z zaciętością gospodarzy zmierzy się Granica Kętrzyn. Drużyna Adama Fedoruka z 28 punktami na koncie plasuje się na 8 pozycji w tabeli, co nie jest wymarzonym wynikiem biorąc pod uwagę możliwości i personalia kętrzynian. Wydaje się, że gości w nadchodzącym spotkaniu interesować będą tylko i wyłącznie trzy punkty.

Pisa Barczewo – Motor Lubawa

W Barczewie naprzeciwko siebie staną drużyny, które dzieli zaledwie 6 punktów. Obie ekipy do zbliżającego się spotkania podchodzą w odmiennych nastrojach. Pisa po porażce w Kętrzynie, natomiast Motor po pokonaniu MKS’u Korsze. Paweł Radziwon z pewnością liczy na komplet oczek i doskoczenie ligowego rywala na 3 punkty. W Lubawie natomiast istnieje szansa, że po 19 serii gier Motor zamelduje się w TOP 3 forBET IV Ligi.

Olimpia Olsztynek – Mamry Giżycko

35 punktów – dokładnie tyle w ligowej tabeli dzieli obydwa zespoły. Różnica klas pomiędzy tymi drużynami była widoczna już w sierpniu, kiedy to Przemysław Łapiński i jego piłkarze pokonali przyjezdnych 8:0. Nic nie zapowiada, żeby gospodarze jakkolwiek mieliby zagrozić bramce Murawskiego. Nie będziemy oryginalni i typujemy wysoką wygraną gości.

ITS Jeziorak Iława – Mrągowia Mrągowo (przełożony na 28 listopada)

Ciężko w to uwierzyć, ale Jeziorak ostatni mecz wygrał przed miesiącem w Kętrzynie. Od tamtej pory zanotował remis i dwie porażki, w których dał sobie wbić łącznie 8 bramek. Drużyna Wojciecha Figurskiego w niczym nie przypomina zespołu sprzed roku lub dwóch lat, kiedy to nadawała ton rozgrywkom. Zdecydowanie korzystniej radzi sobie wicelider z Mrągowa, który co prawda ostatnio stracił punkty z niżej notowaną drużyną Błękitnych Pasym, ale z boiska nie schodził w roli pokonanego od sześciu spotkań. Czy Jeziorak w końcu zacznie grać na miarę oczekiwań?

Błękitni Pasym – Stomil II Olsztyn

Całkiem nieźle spisujący się beniaminek z Pasymia zagra z będącą w kiepskiej formie drużyną Stomilu II. Podopieczni Patryka Malanowskiego już zacierają ręce na rywalizację z młodą ekipą olsztynian. Choćby z uwagi na fakt, że Stomilowcy nie wygrali od jedenastu spotkań karze stawiać w roli faworyta gospodarzy i coś nam mówi, że wynik z drugiej kolejki, gdzie Pasym przegrał 3:1, już się nie powtórzy.

GSZS Rybno – Zatoka Braniewo (przełożony na 5 grudnia)

Rybno to drużyna, która na własnym terenie ma najmniej strzelonych bramek z całej stawki forBET IV Ligi. Ten minimalizm postara się przełamać już w najbliższą sobotę w starciu przeciwko Zatoce. Braniewianie w ostatniej kolejce dość zaskakująco wrócili do domów z bagażem siedmiu goli z Elbląga, przez większą część spotkania grając w osłabieniu. Piotr Zając usprawiedliwiał się absencją kilku zawodników, jednocześnie licząc na korzystny rezultat w Rybnie. Jak będzie? Okaże się sobotnim popołudniem.

Spotkania 19. kolejki forBET IV Ligi
21 listopada 2020r.       1 X 2