Zapowiedź osiemnastej kolejki forBET IV Ligi!

Olimpia II Elbląg – Zatoka Braniewo

Olimpia to zespół, który ma najmniej rozegranych spotkań spośród wszystkich czwartoligowców. Ze względu na epidemię młodzi elblążanie musieli przełożyć 2 kolejne mecze (z Pisą Barczewo i Tęczą Biskupiec). W ten oto sposób na murawę wybiegli trzy tygodnie później, jednak sam powrót nie okazał się być szczęśliwym, bowiem przed kilkoma dniami ulegli Błękitnym Orneta 1:0. Najbliższym rywalem Olimpii będzie Zatoka Braniewo, która z przytupem zakończyła rundę jesienną wysoko ogrywając Tęczę Biskupiec. Pierwsza rywalizacja pomiędzy tymi drużynami zakończyła się nieznacznym zwycięstwem Zatoki. Jak będzie tym razem?

Tęcza Biskupiec – GSZS Rybno

Wydaje się, że Tęcza na mecz do Rybna, gdzie będzie pełnić rolę gospodarza, pojedzie po 3 punkty. Zespół Dariusza Balcerzaka jest świadomy tego, że rywale to nie jest najwyższa piłkarska półka i śmiało mogą pokusić się o zwycięstwo. A takowe nie byłoby wcale niespodzianką. Podobnie zresztą myślą w Rybnie. Drużyna spod Lubawy potrzebuje punktów i przełamania w postaci wygranej, na którą czekają już od dziesięciu kolejek. Śmiało można już pisać o takich spotkaniach, jak o meczach za 6 punktów. Zwycięzca tego pojedynku będzie o krok bliżej utrzymania w forBET IV Lidze.

Stomil II Olsztyn – Warmia Olsztyn

Stomil przed kilkoma miesiącami kapitalnie rozpoczął czwartoligowe zmagania wysoko pokonując olsztyńską Warmię. Od tamtego spotkania mija 3,5 miesiąca, a czas pokazał, że oba zespoły prezentują podobny poziom. Na tę chwilę mają po 12 oczek, jednak jeden mecz więcej do rozegrania ma Warmia. Stomil na wygraną czeka od dziesięciu spotkań, natomiast ich rywal nie potrafi zwyciężyć od 7 meczów. Kolejny mecz, który może decydować w końcowym rozrachunku o utrzymaniu.

Mrągowia Mrągowo – Błękitni Pasym

Beniaminek z Pasymia zainaugurował rozgrywki 2020/2021 zwycięstwem na własnym terenie przeciwko Mrągowii Mrągowo. Wtedy był to wynik dość zaskakujący z uwagi na fakt, że piłkarze Mariusza Niedziółki należą do grona ogranych na czwartoligowym podwórku drużyn i mało kto spodziewał się takiego rezultatu. Zgodnie z przewidywaniami gospodarze najbliższego meczu zajmują pozycję wicelidera, natomiast pasymianie okupują miejsce w połowie stawki. Jeśli wszystko pójdzie po myśli gospodarzy, to ten mecz nie skończy się inaczej niż ich wygraną.

Mamry Giżycko – Jeziorak Iława

W I serii gier spotkanie to słusznie okrzyknięto hitem kolejki. Nikt jednak nie spodziewał się, że trzy miesiące później obydwie drużyny będzie dzieliło 14 punktów różnicy i siedem pozycji w tabeli. O ile Mamry spełniają pokładane w nich nadzieje, o tyle Jeziorak co rusz zawodzi. Podsumowaniem kiepskiej formy przyjezdnych jest ostatni wynik przywieziony z Ełku. W rewanżu faworytem będą gospodarze, ale Jeziorak broni jeszcze nie złożył.

Mazur Ełk – Olimpia Olsztynek

Ełcki Mazur jesienne zmagania zakończył z przytupem odprawiając z kwitkiem faworyzowanego Jezioraka Iława. Dzięki temu poprawił nieco swoją pozycję, jednocześnie odskakując zespołom z dołu tabeli. Teraz Paweł Sobolewski ma okazję pójść za ciosem i zgarnąć kolejny komplet oczek. Ich rywalem będzie ostatni zespół forBET IV Ligi – Olimpia Olsztynek. Efekt nowej miotły ewidentnie nie przyniósł oczekiwanych rezultatów i widmo spadku poważnie zagląda w oczy zawodnikom spod Olsztyna.

Granica Kętrzyn – Pisa Barczewo

Granica po derbowej porażce z Korszami postara się przywitać rundę wiosenną zwycięstwem przeciwko Pisie. Zespół z Barczewa dość nieoczekiwanie zajmuje wysokie szóste miejsce jednocześnie kompletując łącznie 30 punktów. Zapowiada się niezwykle wyrównane spotkanie. W sierpniu obie drużyny podzieliły się punktami. Czy tym razem będzie podobnie...?

Polonia Lidzbark Warmiński – Błękitni Orneta

Polonia zakończyła rundę jesienną w najgorszy możliwy sposób – przegrywając na własnym obiekcie aż 0:3. To jednak nie zmienia faktu, że w Lidzbarku Warmińskim zawodnicy Czesława Żukowskiego są bardzo groźni i coś nam mówi, że niedługo przekonają się o tym również Błękitni. Dodatkowego smaczku temu meczowi dodaje fakt, że są to derby Powiatu Lidzbarskiego. Orneta jest żądna rewanżu za porażkę z pierwszej kolejki kiedy to na własnym obiekcie uległa rywalowi 3:0.

Spotkania 18. kolejki forBET IV Ligi
14 listopada 2020r.       1 X 2