Venue: Stadion Miejski w Korszach, ul. Wojska Polskiego 39 Datum sobota, 23 marzec 2024 - Beginn 17:00
-:- Victoria Bartoszyce
Victoria Bartoszyce

Venue: Stadion Miejski w Korszach, ul. Wojska Polskiego 39 Datum sobota, 09 marzec 2024 - Beginn 14:00
-:- Vęgoria Węgorzewo
Vęgoria Węgorzewo

Zapowiedź siedemnastej kolejki forBET IV Ligi!

Błękitni Orneta – Olimpia II Elbląg

Olimpia II Elbląg ostatni raz na boisko wybiegła 18 października, kiedy to bezbramkowo zremisowała z drugim zespołem Stomilu Olsztyn. Od tamtej pory elblążanie dwukrotnie byli zmuszeni przełożyć swoje spotkania z 15 i 16 kolejki rundy jesiennej na termin późniejszy. To jednak nie miało odzwierciedlenia w ligowej tabeli, ponieważ ciągle plasują się w środku stawki z 24 punktami na koncie. Do Ornety jadą wypoczęci i głodni zwycięstw. Ewentualna wygrana pozwoli wrócić do rywalizacji o czołówkę tabeli forBET IV Ligi.

Polonia Lidzbark Warmiński – Pisa Barczewo

Polonia po dość szczęśliwie zremisowanym meczu w Korszach, gościć będzie na własnym stadionie Pisę Barczewo. Podopieczni Czesława Żukowskiego co kolejkę przedłużają passę meczów bez porażki, a tych na ich koncie jest już dziesięć. Ciekawą serię ma również zespół z Barczewa. Pisa również nie zaznała goryczy przegranej już od czterech spotkań. Czy któraś z drużyn w końcu zejdzie z murawy pokonana…?

Motor Lubawa – Olimpia Olsztynek

Po 5 zwycięstwach z rzędu Motor w końcu stracił punkty. Ale gdy spojrzymy na rywala, z którym się mierzył, jakakolwiek zdobycz punktowa może cieszyć (mecz z Jeziorakiem Iława 2:2). Teraz lubawian czeka o niebo łatwiejszy rywal, a w przeciągu całej rundy jesiennej, jak pokazuje tabela na ten moment najsłabszy w lidze. Olimpia to beniaminek czwartej ligi, który stracił najwięcej, bo aż 61 goli w dotychczasowych piętnastu spotkaniach. Motor powinien ten mecz spokojnie wygrać i z przytupem zakończyć rundę jesienną forBET IV Ligi.

Mazur Ełk – ITS Jeziorak Iława

Ełcki Mazur nadal nie może być pewny czwartoligowego bytu. W serii zamykającej jesienne rozgrywki przyjdzie mu mierzyć się z Jeziorakiem, który zdecydowanie nie spełnia pokładanych w nim nadziei i plasuje się dopiero na siódmym miejscu w tabeli. Faworytem, rzecz jasna, będzie drużyna prowadzona przez Wojciecha Figurskiego, która wybiera się po 3 punkty. Te z kolei pozwolą wierzyć w nawiązanie walki o czołowe lokaty forBET IV Ligi. Każdy punkt zdobyty przez gospodarzy będzie na wagę sukcesu.

Mamry Giżycko – Błękitni Pasym

Przemysław Łapiński myśląc o pozytywnym zakończeniu pierwszej rundy i utrzymaniu się na pozycji lidera rozgrywek musi nadchodzący mecz wygrać. Los chciał, że w XVI kolejce spotka się z jedną najgorzej grających drużyn na wyjazdach. Pasymianie dotąd zdołali rozstrzygnąć na swoją korzyść zaledwie 2 mecze w delegacjach, a o poprawienie tego rezultatu będzie niezwykle trudno. Rozpędzona maszyna znad jeziora Niegocin nie powinna mieć problemów z zainkasowaniem kompletu oczek.

Mrągowia Mrągowo – Warmia Olsztyn

Mrągowia zgodnie z przedsezonowymi przewidywaniami zajmuje miejsce w górnej części tabeli. Zaskoczeniem natomiast jest miejsce tuż za plecami lidera z Giżycka. Mariusza Niedziółkę i spółkę na zakończenie rundy jesiennej czeka spotkanie z niżej notowaną Warmią Olsztyn i wiele wskazuje na to, że gospodarze utrzymają swoją pozycję w stawce, a jeśli szczęście dopisze to i mogą po rundzie jesiennej znaleźć się na szycie forBET IV Ligi. Plany pokrzyżować postara się ambitnie grająca drużyna Warmii, która ostatnie oczka dopisała sobie przed miesiącem w Kętrzynie. Zapowiada się pewna wygrana gospodarzy.

Stomil II Olsztyn – GSZS Rybno

W Jezioranach, gdzie rozgrywa swoje spotkania drugi zespół Stomilu, dojdzie do konfrontacji drużyn, które są w głębokim kryzysie. Olsztynianie w ostatnich dziewięciu meczach zdobyli łącznie 1 punkt, natomiast komplet oczek dopisanych w tabeli to pamiętne zwycięstwo w Ornecie pod koniec sierpnia. Identyczny bilans w tych samych dziewięciu rywalizacjach ma zespół z Rybna. Jemu również udało się zdobyć jedno oczko, o zwycięstwie nie wspominając. Typowy mecz na przełamanie. Dla której z drużyn okaże się szczęśliwy…?

Zatoka Braniewo – Tęcza Biskupiec

Czas na najbardziej bezkompromisowe drużyny ligi. Ani Zatoka, ani Tęcza nie zamierzały dzielić się punktami z rywalami i tak oto w tabelowej rubryce ‘remisy’ widnieją dwa zera. Faworytem są oczywiście gospodarze, ale nie należy okradać z szans Tęczy, która już trzykrotnie w przeciągu rundy jesiennej pokazywała, że stać ją na nie lada niespodziankę. Ostatnie trzy spotkania Zatoki kończyły się wynikami 2:1, bądź 1:2. Czy tym razem również padnie taki rezultat…?