Zapowiedź piętnastej kolejki forBET IV Ligi!

Pisa Barczewo – Olimpia II Elbląg

Pisa po dość kontrowersyjnej wygranej w Korszach w ramach XV kolejki spotkań podejmie elbląską młodzież. Piłkarze Pawła Radziwona mają za sobą bardzo dobry okres, bo trzy ostatnie spotkania to same zwycięstwa i masa goli. Elbląg natomiast od jakiegoś czasu gra w kratkę, a mecze wyjazdowe w ich przypadku są wielką niewiadomą. Mecz, w którym faworytem są gospodarze, i tak też typujemy.

Polonia Lidzbark Warmiński – Olimpia Olsztynek

Pojedynek Dawida z Goliatem. Polonia to wicelider forBET IV Ligi. Zgodnie z przewidywaniami ekspertów jest tuż za plecami zespołu z Giżycka, z którym przed dwoma tygodniami przegrała. Żeby liczyć się w walce o awans gracze Czesława Żukowskiego muszą wygrać z Olsztynkiem. I wygrają. Tutaj innego rozwiązania nie przewidujemy, ponieważ Olimpia w ostatni weekend zanotowała szóstą porażkę z rzędu i nic nie zapowiada na przerwanie tej kiepskiej passy.

Granica Kętrzyn – ITS Jeziorak Iława

Sześć meczów bez porażki i dość. Błękitni Pasym znaleźli sposób nie nieźle spisujących się ostatnio kętrzynian ogrywając rywali 3:1. Swojego rytmu za to wciąż szukają zawodnicy Wojciecha Figurskiego. Zalążek pozytywizmu wlał w ich serca remis z Polonią Lidzbark Warmiński, co może świadczyć o chęci zgarnięcia kompletu oczek w Kętrzynie. Spotykają się najczęściej remisujące zespoły w lidze. Czyżby mecz miał zakończyć się podziałem punktów…?

Motor Lubawa – Błękitni Pasym

Zawodników Motoru czeka ciężki tydzień. Najpierw będą musieli zmierzyć się z Błękitnymi, następnie w środku tygodnia rozegrać zaległe spotkanie w Braniewie, by maraton zakończyć derbowym meczem w Iławie. Nie lada ból głowy musi mieć Krzysztof Malinowski i zdecydować się czy rzucić całą armię na Pasym, czy może umiejętnie rozdysponować siły i rozłożyć je na pozostałych rywali. Fakt, że Błękitni na wyjazdach nie spisują się zbyt okazale, może być dodatkowym bodźcem do zmobilizowania lubawian do gry o zwycięstwo już w najbliższej kolejce.

Mazur Ełk – Warmia Olsztyn

Piętnastą serię gier rozpocznie spotkanie w Ełku, gdzie o godzinie 13:00 tamtejszy Mazur podejmie Warmię. Arcyważne spotkanie dla obydwu drużyn w kontekście walki o utrzymanie w forBET IV Lidze. Statystyki i dotychczasowe mecze pokazują, że więcej argumentów w ręku mają gospodarze, ale Krzysztof Filipek i spółka z pewnością łatwo broni nie złożą.

Mamry Giżycko – GSZS Rybno

Kolejny mecz z typu tych ‘oczywistych’. Mamry to niezaprzeczalny lider forBET IV Ligi i jedyna, jak dotąd, drużyna która przekroczyła granicę 50 strzelonych goli. W tym meczu niespodzianki być nie może. Giżycczanie z pewnością umocnią się na szczycie tabeli i znacznie poprawią swój dorobek bramkowy. Goście natomiast muszą zadbać jedynie o to, by stracić jak najmniej goli.

Mrągowia Mrągowo – Zatoka Braniewo

Mecz XV kolejki rozegramy w Mrągowie. Czołowe zespoły naszej ligi zmierzą się w bezpośrednim starciu o miejsce w pierwszej piątce. Ewentualna wygrana gospodarzy przybliży ich do bezpośredniego kontaktu z czołówką tabeli. Biorąc pod uwagę wszystkie czwartoligowe drużyny, warto wspomnieć, że zawodnicy Mariusza Niedziółki grają najlepiej na swoim stadionie. Zatoka w delegacjach nie spisuje się na miarę oczekiwań, ale potrafi urwać punkty rywalom. Czy i tym razem zburzy mrągowską twierdzę?

Stomil II Olsztyn – Tęcza Biskupiec

Kolejny mecz ‘o sześć punktów’. Stomil remisując w Elblągu przerwał niechlubną serię sześciu przegranych meczów z rzędu, a na samo zwycięstwo czeka już od… sierpnia. Z nadzieją zatem spogląda na spotkanie z ‘Czerwoną latarnią’ forBET IV Ligi. Tęcza co jakiś czas potrafi sprawić niespodziankę i dość nieoczekiwanie wygrać z faworytem. W najbliższą sobotę z pewnością pokusi się o kolejne punkty, bo po prostu, słabszych zespołów w tej rundzie już mieć nie będzie.

Spotkania 15. kolejki forBET IV Ligi
24 października 2020r.       1 X 2