MKS Korsze

Następny mecz

Ostatni mecz

Tabela

# Zespół M Z R P Pkt
1 GKS Wikielec 15 15 0 0 45
2 Jeziorak Iława 16 11 1 4 34
3 Stomil II Olsztyn 16 11 0 5 33
4 Motor Lubawa 16 8 4 4 28
5 Mrągowia Mrągowo 16 9 0 7 27
6 Polonia LW 16 9 0 7 27
7 Mamry Giżycko 16 8 1 7 25
8 Mazur Ełk 16 6 2 8 20
9 Pisa Barczewo 16 6 2 8 20
10 MKS Korsze 16 5 3 8 18
11 Granica Kętrzyn 16 5 3 8 18
12 Błękitni Orneta 16 5 3 8 18
13 Olimpia II Elbląg 16 5 2 9 17
14 Zatoka Braniewo 16 5 2 9 17
15 Tęcza Biskupiec 16 4 0 12 12
16 Warmia Olsztyn 15 3 1 11 10

Ostatnia kolejka

Zapowiedź szesnastej kolejki forBET IV Ligi!

15 kolejnych zwycięstw GKS’u Wikielec, Tęcza Biskupiec zamykająca ligową tabelę oraz MKS Korsze plasujący się w środku stawki. Tak w skrócie wygląda rywalizacja w forBET IV Lidze. Skończyliśmy zmagania w ramach rundy jesiennej, a już za kilka dni zaczniemy wiosenne granie. Zapraszamy na zapowiedź XVI kolejki zmagań.

Warmia Olsztyn – GKS Wikielec

Przed kilkoma miesiącami spotkanie właśnie pomiędzy tymi zespołami otwierało nowy rozdział w forBET IV Lidze sezonu 2019/2020. Czas pokazał, że beniaminek z Olsztyna wówczas mierzył się z bezkonkurencyjną drużyną Wojciecha Tarnowskiego. GKS idzie jak burza i nic nie wskazuje, żeby tym razem miał zgubić jakiekolwiek punkty. O powtórzenie wyniku z pierwszej kolejki (5:0) będzie niezwykle trudno, ale wszystko wskazuje na to, że GKS wróci ze Stolicy Warmii z kompletem punktów.

Zatoka Braniewo – Pisa Barczewo

Po wygranej z Granicą Kętrzyn Zatoka dość nieoczekiwanie zakończyła jesienne zmagania zwycięstwem w Mrągowie. Tym razem zmierzy się z ekipą mniej wymagającą, a do tego legitymującą się identycznym rezultatem zwycięstw, remisów i porażek co drużyna Adama Borosa. Pisa, podobnie jak gospodarze nadchodzącego meczu, unikała porażki w dwóch ostatnich spotkaniach. Zapowiada się zacięte widowisko. Pytanie tylko, kto komu popsuje statystyki…?

Mrągowia Mrągowo – Tęcza Biskupiec

Piłkarze Mrągowii mają prawo czuć się podrażnieni po ostatnim pechowym spotkaniu przed własną publicznością przegranym z niżej notowaną Zatoką Braniewo. W sobotę przy ulicy Mrongowiusza 1 podejmą najsłabszy, na tę chwilę, zespół forBET IV Ligi. Tęcza Biskupiec tchnęła nadzieję w serca kibiców po zamykającym jesienne granie meczu z Granicą Kętrzyn, gdzie w kapitalnym stylu wygrała 4:2. Oczywiście faworyt rywalizacji jest znany, ale biorąc pod uwagę ostatnie wyniki można pokusić się o niespodziankę ze strony przyjezdnych.

Granica Kętrzyn – Olimpia II Elbląg

Kętrzynianie po XV kolejce muszą odczuwać niesmak. Takie mecze jak ten sobotni w Biskupcu potrafią zdołować. Nie czas jednak na użalanie się nad sobą, ponieważ za rogiem czeka kolejny zespół, z którym trzeba się liczyć. Elbląska młodzież wybiera się do Kętrzyna bez wzmocnień. To może być niezwykle ważne spotkanie dla końcowego układu tabeli, więc żaden z trenerów prowadzących zespoły nie zamierza oddać punktów bez walki. Pomimo ubytków kadrowych 3 punkty powinny zostać u miejscowych.

Mazur Ełk – Mamry Giżycko

Mazur słabo wszedł w rozgrywki forBET IV ligi, by z czasem złapać wiatru w żagle i zacząć konsekwentnie punktować. Ostatecznie po piętnastu ligowych starciach plasuje się na niezłej 8 pozycji. Tuż przed nimi znajduje się Giżycko. To właśnie drużyna znad Niegocina była wymieniana wśród zespołów, które mogą pokusić się o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Boiskowa rzeczywistość jednak zweryfikowała plany Mamr. W pierwszym meczu tych drużyn lepszy okazał się Mazur. Jak będzie w przyszły weekend…? Wydaje się, że nieco więcej szans mają właśnie gospodarze.

ITS Jeziorak Iława – Polonia Lidzbark Warmiński

Jeziorak to wicelider IV Ligi. Jej przyszły rywal z entuzjazmem rozpoczynał zmagania w gronie czwartoligowców, wcześniej przez lata rywalizując klasę, a czasem i dwie, niżej. Po powrocie na najwyższy szczebel w województwie zawodnicy Czesława Żukowskiego sensacyjnie ograli jeziorowców. Iławianie pokazali jednak, że był to wypadek przy pracy i na koniec rundy plasują się wyżej od gości. Gospodarze pałają rządzą rewanżu i przewidujemy, że uda im się ta sztuka z nawiązką.

Stomil II Olsztyn – Błękitni Orneta

Rezerwy Stomilu od dwóch meczów nie potrafią zdobyć punktu, o bramkach już nie wspominając. Ale to nic przy statystykach z ostatnich pięciu spotkań Błękitnych. Otóż zawodnicy z Ornety przegrali wszystkie mecze, stracili łącznie 19 bramek i nie zdołali ani razu ulokować futbolówki w bramce rywali. Coś nam się wydaje, że najbliższe starcie w Olsztynie będzie przedłużeniem tej niechlubnej serii. Stomil II po prostu musi to wygrać.

Facebook

Sponsorzy

Kontakt

Miejski Klub Sportowy w Korszach

ul. Wojska Polskiego 39

11-430 Korsze

tel. 89 754 33 50