MKS Korsze

Następny mecz

Ostatni mecz

Tabela

# Zespół M Z R P Pkt
1 GKS Wikielec 17 17 0 0 51
2 Jeziorak Iława 17 12 1 4 37
3 Stomil II Olsztyn 17 12 0 5 36
4 Mrągowia Mrągowo 17 9 1 7 28
5 Mamry Giżycko 17 9 1 7 28
6 Motor Lubawa 17 8 4 5 28
7 Polonia LW 17 9 0 8 27
8 Mazur Ełk 16 6 3 7 21
9 Pisa Barczewo 17 6 2 9 20
10 Błękitni Orneta 16 5 3 8 18
11 Olimpia II Elbląg 17 5 3 9 18
12 Granica Kętrzyn 17 5 3 9 18
13 Zatoka Braniewo 17 5 2 10 17
14 MKS Korsze 16 4 4 8 16
15 Tęcza Biskupiec 17 5 0 12 15
16 Warmia Olsztyn 16 3 1 12 10

Ostatnia kolejka

Sparingi

01.02.2020r. - 13:00 - Mrągowo
MKS Korsze - Mrągowia Mrągowo
07.02.2019r. - 18:00 - Mrągowo
MKS Korsze - Orlęta Reszel
15.02.2019r. - 12:00 - Bartoszyce
MKS Korsze - Victoria Bartoszyce
20.02.2019r. - 18:00 - Kętrzyn
MKS Korsze - Granica Kętrzyn
26.02.2019r. - 18:00 - Bartoszyce
MKS Korsze - Polonia L.W.
29.02.2019r. - 18:00 - Mrągowo
MKS Korsze - Błękitni Pasym
06.03.2019r. - 18:00 - Mrągowo
MKS Korsze - Orlęta Reszel
15.03.2019r. - 13:00 - Mrągowo
MKS Korsze - Mamry Giżycko

Zapowiedź trzynastej kolejki forBET IV Ligi!

Kolejne zwycięstwo GKS’u Wikielec, niespodziewana wygrana MKS’u Korsze w Giżycku i przełamanie Granicy po serii wysokich porażek – to kluczowe wydarzenia minionej kolejki forBET IV Ligi. Nadchodząca natomiast zapowiada się niemniej ciekawie, a więc serdecznie zapraszamy do lektury!

ITS Jeziorak Iława – Mamry Giżycko

Jeziorak jest na fali. Wystarczy wspomnieć, że drużyna Wojciecha Figurskiego odnosi cztery kolejne zwycięstwa. I choć w starciu z tymi rywalami ITS był oczywistym faworytem, to jednak iławianie skrupulatnie wypełniali plan, który na te mecze nakreślili. W porównaniu z ostatnimi przeciwnikami można śmiało powiedzieć, że przed nimi zadanie trudniejsze niż dotychczas, ponieważ na wyjazd do Iławy udadzą się gracze Karola Lemechy. Ponure humory w ekipie z Giżycka po ostatnich potyczkach nie mogą być zaskoczeniem. Trzy porażki z rzędu wiele mówią o dyspozycji Mamr, ale tak doświadczony zespół z pewnością broni nie złoży i powalczy o komplet punktów.

Polonia Lidzbark Warmiński – Olimpia II Elbląg

Gospodarze nadchodzącego spotkania w ostatniej kolejce sprawili niespodziankę swoim kibicom przegrywając wyjazdowe starcie w Biskupcu. Jest to dopiero drugi zespół, który uległ miejscowej Tęczy. Przed nimi rywal, który zainkasował raptem cztery oczka więcej od Tęczy. „Drugi garnitur” olimpijczyków zdecydowanie nie radzi sobie na czwartoligowym podwórku. Jak się okazuje bardzo potrzebna jest pomoc zawodników pierwszego zespołu, jednak mało prawdopodobne, żeby na stadion w Lidzbarku Warmińskim wybiegło grono drugoligowców. Podopieczni Czesława Żukowskiego za wszelką cenę będą chcieli jak najszybciej zmazać plamę po ostatniej konfrontacji i typujemy, że ta sztuka uda im się już w najbliższej kolejce.

Mazur Ełk – Zatoka Braniewo

Mazur Ełk powraca do „żywych”. Po dwóch zwycięstwach z rzędu wyniki zespołu Przemysława Kołłątaja napawają optymizmem. Tym bardziej, że ich najbliższy rywal nie pochodzi z najwyższej półki. To kolejny mecz, w którym ełczanie powinni zainkasować trzy punkty. Oczywiście o zwycięstwo wcale nie będzie łatwo, ponieważ do Ełku zawita zadziorna drużyna z Braniewa. Goście w ostatnim spotkaniu byli bardzo bliscy zgarnięcia kompletu oczek przeciwko faworyzowanemu Motorowi Lubawa, jednak w 90 minucie spotkania zaprzepaścili tę szansę. Z drugiej strony patrząc na upragnioną zdobycz punktową po czterech porażkach z rzędu wypada cieszyć się nawet z remisu. Naszym zdaniem ełcki Mazur powinien poradzić sobie z drużyną Adama Borosa i po meczu dopisać sobie komplet punktów.

Granica Kętrzyn- Warmia Olsztyn

Kętrzynianie to kolejny zespół, który przerwał niechlubną passę czterech porażek z rzędu odnosząc zwycięstwo w Ornecie. Co ciekawe, od pierwszych minut między słupkami zagrał Kacper Oszako, który do tej pory musiał godzić się z rolą rezerwowego. A jak już wskoczył do bramki Granicy to nie przepuścił żadnego gola i można przypuszczać, że wystąpi również w nadchodzącym meczu z Warmią. Olsztynianie do swojego najbliższego rywala tracą zaledwie trzy oczka i mają za sobą (podobnie jak wymieniane wcześniej zespoły Zatoki Braniewo i Granicy Kętrzyn) cztery porażki z rzędu. W przypadku tych drużyn piąte starcie okazało się być przełomowym. Czy podobnie będzie w przypadku Warmii?

Mrągowia Mrągowo – Błękitni Orneta

Jak się okazuje cyfra 4 poniekąd może być uznawana przez zespoły forBET IV Ligi za wyjątkową. Wspominaliśmy już, że właśnie po takiej ilości meczów niektóre zespoły po dłuższej przerwie potrafiły łapać punkty. W tym przypadku jest inaczej. Dokładnie po czterech kolejnych zwycięstwach swój następny mecz przegrała Mrągowia. Oczywiście śmiemy wątpić, by którakolwiek z drużyn przejmowała się przesądami. Tym bardziej, że Mariusz Niedziółka stoi przed szansą podreperowania swojego dorobku punktowego. Błękitni nie są zbyt wymagającą drużyną, ale na pewno niebezpieczną. Znając warsztat trenerski opiekuna Mrągowii, ten z pewnością uczuli swoich zawodników, by ustrzec się błędów, które skrupulatnie potrafią wykorzystać goście. Mimo niewielkiej różnicy w tabeli to zdecydowanym faworytem są gospodarze.

Pisa Barczewo – GKS Wikielec

Pisa jest (zaraz po Zatoce Braniewo) najgorzej punktującym zespołem na własnym obiekcie. Do tej pory potrafiła zaledwie raz rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść. Było to w rywalizacji przeciwko Granicy Kętrzyn. Wiele wskazuje na to, że po sobotnim starciu dopisze sobie kolejną ligową porażkę. A to wszystko dlatego, że do Barczewa przyjedzie lider z Wikielca. Minęło raptem dwanaście serii gier, a piłkarze Wojciecha Tarnowskiego dobijają do pięćdziesięciu strzelonych goli. To nie może skończyć się inaczej, niż sromotną porażką gospodarzy.

Tęcza Biskupiec – Motor Lubawa

Tęcza, jak pokazała ostatnia kolejka, nie składa broni. I chwała za to zawodnikom z Biskupca. W momencie, gdy praktycznie nikt w ich nie wierzył, potrafili ograć wyżej notowaną Polonię Lidzbark Warmiński. Tym razem gościć będą Motor, który przed tygodniem rzutem na taśmę uratował remis w Braniewie. Lubawianie to drużyna, która najczęściej spośród wszystkich drużyn dzieli się punktami. Jeżeli do tej informacji dodamy fakt, że na wyjazdach nie prezentują się za dobrze, to w głowie rodzi się myśl, że niedługo ponownie możemy być świadkami niespodzianki. Już wiemy, że Tęczę stać na urwanie punktów. Całkiem realnym jest, że ten mecz zakręci się w okolicach remisu.

Facebook

Sponsorzy

Kontakt

Miejski Klub Sportowy w Korszach

ul. Wojska Polskiego 39

11-430 Korsze

tel. 89 754 33 50