MKS Korsze

Następny mecz

Ostatni mecz

Tabela

# Zespół M Z R P Pkt
1 GKS Wikielec 15 15 0 0 45
2 Jeziorak Iława 16 11 1 4 34
3 Stomil II Olsztyn 16 11 0 5 33
4 Motor Lubawa 16 8 4 4 28
5 Mrągowia Mrągowo 16 9 0 7 27
6 Polonia LW 16 9 0 7 27
7 Mamry Giżycko 16 8 1 7 25
8 Mazur Ełk 16 6 2 8 20
9 Pisa Barczewo 16 6 2 8 20
10 MKS Korsze 16 5 3 8 18
11 Granica Kętrzyn 16 5 3 8 18
12 Błękitni Orneta 16 5 3 8 18
13 Olimpia II Elbląg 16 5 2 9 17
14 Zatoka Braniewo 16 5 2 9 17
15 Tęcza Biskupiec 16 4 0 12 12
16 Warmia Olsztyn 15 3 1 11 10

Ostatnia kolejka

Zapowiedź szóstej kolejki forBET IV Ligi!

Ostatnia kolejka dostarczyła nam masy wrażeń, choćby za sprawą szlagieru wygranego przez GKS Wikielec, który samotnie przewodzi ligowej tabeli. Istotny mecz wygrał również ITS Jeziorak Iława, co pozwala mu utrzymywać kontakt z czołówką tabeli. Sprawdźmy, co czeka nas w nadchodzący weekend.

Mrągowia Mrągowo – Polonia Lidzbark Warmiński

Blamaż – w taki sposób administratorzy strony Mrągowii określili ostatni mecz swoich pupili, który przegrali 5:0 z ITS Jeziorakiem Iława. To faktycznie wysoka porażka ze względu na fakt, że mierzyły się czołowe drużyny forBET IV Ligi. W następnej kolejce mrągowianie będą mieli okazję polepszyć humory swoim kibicom. To jednak nie będzie takie łatwe, ponieważ na stadion przy ulicy Mrongowiusza zawita rewelacyjny beniaminek z Lidzbarka Warmińskiego. Po 5 seriach gier podopieczni Czesława Żukowskiego plasują się na wysokim drugim miejscu z zaledwie jedną porażką na koncie. To doskonale pokazuje jak świetnie odnaleźli się oni w czwartoligowej rzeczywistości. Liczymy na ofensywny, pełny składnych akcji mecz. Wyniku nie odważymy się typować.

Błękitni Orneta – Mamry Giżycko

Po pięciu pierwszych kolejkach forBET IV Ligi mało kto mógł się spodziewać, że Błękitni będą zajmowali miejsce wyższe niż ich najbliższy rywal. Tymczasem zespół z Ornety radzi sobie znakomicie, a do tego jest bramkostrzelny. Zaledwie w jednym spotkaniu, z udziałem zespołu Daniela Koguta, padło mniej niż 5 goli. To może zwiastować wymianę ciosów w meczu z Mamrami, które nie potrafiły wykorzystać przewagi jednego zawodnika i musiały uznać wyższość w ostatnim spotkaniu z Wikielcem. Podrażnieni zawodnicy Karola Lemechy z pewnością będą chcieli wyszarpać trzy punkty Ornecie, gdzie, nie zwracając uwagi na tabelę, są faworytem spotkania.

Tęcza Biskupiec – Zatoka Braniewo

Zgodnie z naszymi przewidywaniami swoje pierwsze punkty w tym sezonie zdobyła Tęcza pokonując przed tygodniem Warmię Olsztyn. To zwycięstwo od razu pozwoliło drużynie Dariusza Balcerzaka na opuszczenie ostatniego miejsca w ligowej tabeli. Odbić się od dna mogą jeszcze bardziej już w najbliższą sobotę, kiedy to podejmą na własnym terenie Zatokę Braniewo. Braniewianie, jak wiemy, nie należą do grona zespołów, które notorycznie przywożą punkty z wyjazdów. W tym właśnie aspekcie należy upatrywać Tęczę jako faworyta nadchodzącego starcia. Nikt, rzecz jasna, nie przekreśla szans gości, ale coś nam mówi, że ostatnia wygrana podopiecznych Dariusza Balcerzaka napędzi ich do kolejnego zwycięstwa.

Pisa Barczewo – ITS Jeziorak Iława

Najwcześniej, bo już o godzinie 14:00 wybiegną zawodnicy w Barczewie. Trener gospodarzy - Paweł Radziwon – może być szczęśliwy po ostatnim zwycięstwie w Korszach i pełen optymizmu przed kolejnym spotkaniem. Rywalem jednak będzie Jeziorak Iława, który w poprzedni weekend rozgromił dotychczasowego wicelidera Mrągowię Mrągowo. Jeśli do tego dodamy fakt, że Pisę w środku tygodnia czeka zaległe spotkanie w ramach Wojewódzkiego Pucharu Polski, wówczas krystalizuje nam się zdecydowany faworyt w postaci drużyny z Iławy.

Granica Kętrzyn – Motor Lubawa

Minionego tygodnia Granica Kętrzyn miło wspominać nie będzie. Trzy mecze (w tym jeden w WPP) kończyły się porażkami podopiecznych Wojciecha Jałoszewskiego. I to nie byle jakimi, ponieważ we wszystkich spotkaniach dali sobie wbić łącznie 12 bramek. To potwierdza opinię o słabej grze linii defensywnej kętrzynian. Na Bydgoską przyjeżdża Motor Lubawa, który w 5 kolejce forBET IV Ligi odniósł pierwsze ligowe zwycięstwo i przyjedzie do Kętrzyna podbudowany. Póki co oba zespoły mają po 5 punktów, jednak to może się zmienić już we wtorek. Wówczas lubawianie rozegrają zaległy mecz ze Stomilem II Olsztyn. Gospodarze u siebie jeszcze nie wygrali, goście nie zdołali zwyciężyć na wyjeździe. To zwiastuje nie lada emocje.

Olimpia II Elbląg – Warmia Olsztyn

Warmia Olsztyn to dość chimeryczny zespół. Za przykład wspomnimy pierwsze dwie porażki w nowej lidze i kolejne, również dwa, zwycięstwa. W ostatniej kolejce olsztynianie po raz trzeci w tej kampanii ulegli rywalom i, jeśli mielibyśmy ufać statystykom, możemy obstawić porażkę drużyny Marcina Wincla. To jednak puste liczby. Stan rzeczy może zmienić się już w najbliższą niedzielę, ponieważ olsztynian czeka mecz w Elblągu z rezerwami Olimpii. A te, jak do tej pory, nie potrafią zdobyć kompletu punktów. Widząc jednak chwiejną postawę zespołu z Olsztyna z pewnością liczą na trzy oczka.

Stomil II Olsztyn – Mazur Ełk

Ostatnie spotkanie 6 kolejki odbędzie się na stadionie Stomilu. Całkiem realnym jest, że nie tylko stadion będzie pierwszoligowy, ale również „drugi” zespół olsztynian. Warto zwrócić uwagę na fakt, że Stomil 3 września rozegra zaległe spotkanie forBET IV Ligi z Motorem Lubawa. Czy będzie miało to jakikolwiek wpływ na niedzielny mecz? Śmiemy wątpić. Murowanym faworytem są gospodarze. Oczywiście nie można przekreślać szans Mazura. Przemysław Kołłątaj pomimo przegranego spotkania w Lubawie dość optymistycznie wypowiadał się o swoich podopiecznych, co może wróżyć walkę w przyszłym meczu do ostatniej minuty.

Facebook

Sponsorzy

Kontakt

Miejski Klub Sportowy w Korszach

ul. Wojska Polskiego 39

11-430 Korsze

tel. 89 754 33 50