Zapowiedź czwartej kolejki fprBET IV Ligi!

W ostatnim tygodniu wiele się działo podczas trzech pierwszych kolejek forBET IV Ligi. W sezon najlepiej weszli zawodnicy GKS’u Wikielec, którzy z kompletem punktów przewodzą ligowej tabeli. Natomiast na drugim biegunie z zerowym dorobkiem punktowym jest drużyna Tęczy Biskupiec. To może zmienić się już w najbliższy weekend. Przeczytajcie co nas czeka w nadchodzącej kolejce.

GKS Wikielec – Olimpia II Elbląg

Lider z Wikielca świetnie zaczął sezon wygrywając wszystkie trzy mecze. Jednocześnie pokazuje, że zapowiedzi o walce o trzecią ligę nie były pustymi słowami. W przyszły piątek na własnym stadionie podejmie rezerwy Olimpii Elbląg. Goście nadchodzącego spotkania dopiero w trzeciej kolejce dopisali sobie pierwsze punkty dzięki remisowi z Pisą Barczewo. Tym razem o kolejne oczka będzie bardzo ciężko, ponieważ drużyna Wojciecha Tarnowskiego nie ma zamiaru zwalniać tempa i mało kto przypuszcza, że w tym starciu zgubi jakiekolwiek punkty.

Mazur Ełk – Polonia Lidzbark Warmiński

Ełcki zespół całkiem nieźle wszedł w sezon inkasując do tej pory cztery punkty. W trzeciej kolejce jednak napotkał swego pogromcę, gdyż przegrał w Iławie 2:0. W najbliższy weekend po raz drugi zagra na własnym boisku i śmiało może liczyć na kolejne punkty, ponieważ rywalem Mazura będzie świeżo upieczony beniaminek z Lidzbarka Warmińskiego. Piłkarze Czesława Żukowskiego również nie mają powodów do narzekań, ponieważ na swoim koncie zapisali dwie wygrane i jedną porażkę, a w pokonanym polu zostawili takie zespoły jak Jeziorak Iława i Motor Lubawa. W tym przypadku ciężko wskazać faworyta. Szanse na ostateczny sukces dzielimy po połowie.

Granica Kętrzyn – ITS Jeziorak Iława

Kętrzynianie są jednym z trzech zespołów spośród całej czwartoligowej stawki, które nie zaznały jeszcze goryczy porażki. Jak widać przedsezonowe ruchy kadrowe już przynoszą wymierne efekty. Piłkarze z miasta Wojciecha Kętrzyńskiego szansę do podtrzymania dobrej passy będą mieli już w najbliższą sobotę. Na Bydgoską przyjeżdża ITS Jeziorak Iława mający aspiracje trzecioligowe i bez wątpienia Wojciech Figurski liczy na komplet oczek przywieziony z Kętrzyna. Zapowiada się ciekawy i zacięty mecz.

Pisa Barczewo – Mamry Giżycko

Paweł Radziwon dość krytycznie wypowiedział się o grze swoich zawodników po ostatnim spotkaniu przeciwko Olimpii II Elbląg. Ostatecznie piłkarzom z Barczewa udało się wywieźć remis, a trener Pisy przyznał, że punkt przywieziony z Żuław Wiślanych należy szanować. Teraz na ich drodze stoi zespół Karola Lemechy, ale zanim to nastąpi w międzyczasie zagrają zaległy mecz z Tęczą Biskupiec. To może mieć wpływ na występ przeciwko giżycczanom. Mamry w ostatniej kolejce dość pewnie ograły Mrągowię Mrągowo i należy przypuszczać, że do Barczewa jadą tylko i wyłącznie po trzy punkty.

Tęcza Biskupiec – Błękitni Orneta

Gospodarze niedzielnego meczu, jako jedyna drużyna spośród całej stawki forBET IV Ligi, nie mogą pochwalić się jakimkolwiek dorobkiem punktowym. Rozegrali do tej pory zaledwie dwa mecze, a i tak na swoim koncie mają najgorszą różnicę bramek. W środę (21.08.2019r.) drużyna Dariusza Balcerzaka może nieco poprawić statystyki i humory wygrywając zaległe spotkanie przeciwko Pisie Barczewo. To może okazać się dobrą prognozą przed meczem 4 kolejki, w którym zmierzą się z Błękitnymi. Zarówno jeden jak i drugi tegoroczny beniaminek z pewnością leży w zasięgu biskupieckiej Tęczy. Zespół z Ornety jak i gospodarze nadchodzącego spotkania przywitali się z ligą w najgorszy możliwy sposób. Mianowicie oba zespoły dały sobie strzelić po sześć goli. I o ile Błękitni w dwóch kolejnych spotkaniach zdołali ugrać 4 punkty, to Tęcza nadal szorowała po dnie ligowej tabeli. Śmiało należy się spodziewać zaciekłej walki o każdy metr boiska.

Warmia Olsztyn – Zatoka Braniewo

Warmiacy przed tygodniem sprawili niemałą niespodziankę ogrywając zdecydowanego faworyta – Stomil II Olsztyn. Wynik był o tyle zaskakujący, że w dwóch pierwszych meczach nie pokazali się z dobrej strony obydwie konfrontacje przegrywając. W meczu derbowym byli na straconej pozycji, a mimo wszystko wygrali. Teraz drużynie Marcina Wincla daje się o wiele więcej szans na zdobycz punktową, bowiem ich rywalem będzie Zatoka Braniewo. Zawodnicy Tomasza Klimczaka należą do grona zespołów, które mają na swoim koncie zwycięstwo, remis i porażkę. Jedną wygraną mogą pochwalić się również olsztynianie. Te statystyki z pewnością zmienią się już w najbliższą niedzielę. Pytanie tylko, który z zespołów dopisze sobie drugie zwycięstwo…?

Stomil II Olsztyn – Motor Lubawa

Mecz, który miał odbyć się w terminie 25.08.2019r. o godz. 17:00 został odwołany. Rozegrany zostanie 03.09.2019r. w Lubawie. Stomil II Olsztyn będzie gospodarzem spotkania.