MKS Korsze

Następny mecz

Ostatni mecz

Tabela

# Zespół M Z R P Pkt
1 GKS Wikielec 15 15 0 0 45
2 Jeziorak Iława 16 11 1 4 34
3 Stomil II Olsztyn 16 11 0 5 33
4 Motor Lubawa 16 8 4 4 28
5 Mrągowia Mrągowo 16 9 0 7 27
6 Polonia LW 16 9 0 7 27
7 Mamry Giżycko 16 8 1 7 25
8 Mazur Ełk 16 6 2 8 20
9 Pisa Barczewo 16 6 2 8 20
10 MKS Korsze 16 5 3 8 18
11 Granica Kętrzyn 16 5 3 8 18
12 Błękitni Orneta 16 5 3 8 18
13 Olimpia II Elbląg 16 5 2 9 17
14 Zatoka Braniewo 16 5 2 9 17
15 Tęcza Biskupiec 16 4 0 12 12
16 Warmia Olsztyn 15 3 1 11 10

Ostatnia kolejka

Zapowiedź drugiej kolejki forBET IV Ligi!

Za nami pierwsza kolejka rozgrywek forBET IV Ligi. Wysoka wygrana Mrągowii Mrągowo czy też zwycięstwo Polonii Lidzbark Warmiński można uznać za małą niespodziankę. Jesteśmy jednak na początku ligowej drogi i możemy być pewni, że jeszcze niejeden wynik nas zaskoczy. Tymczasem pora skupić się na kolejnej serii gier, która już w najbliższą środę!

Granica Kętrzyn – Mamry Giżycko

Zapowiedź zaczynamy od zespołów, które latem poczyniły solidne wzmocnienia. Z tą różnicą, że w drużynie Mamr mówi się o wysokim celu jakim jest podium rozgrywek, a w Kętrzynie skupiają się na spokojnym utrzymaniu zespołu w IV-ligowej stawce. Start rozgrywek w lepszych humorach kończyli jednak podopieczni Wojciecha Jałoszewskiego, którzy z delegacji w Elblągu zdołali wrócić z kompletem punktów. Z raportu pomeczowego można wywnioskować, że potencjał ofensywny kętrzynian jest spory, ale nie potrafią ustrzec się błędów w strefie obronnej. Jeżeli młodzi zawodnicy Olimpii II Elbląg potrafili dwie okazje zamienić na bramki, to można śmiało przypuszczać, że zespół z Giżycka z zimną krwią wykorzysta luki w obronie Granicy.
W obozie drużyny znad Niegocina próżno oczekiwać radości. Piłkarze Karola Lemechy zaliczyli swoisty falstart ulegając, jak to sami określili - w ”Derbach Mazur”, 1:2 spadkowiczowi z III Ligi – Mazurowi Ełk. Humory kibicom mogą poprawić już w najbliższą środę, ale czeka ich nie lada wyzwanie, bowiem wybierają się na stadion przy ulicy Bydgoskiej. Obydwa zespoły prezentują ofensywny styl gry, co może wróżyć otwarty mecz i bramki.

Błękitni Orneta – Warmia Olsztyn

Kolejne starcie to rywalizacja świeżo upieczonych IV-ligowców. Obydwa zespoły brutalnie przekonały się na własnej skórze, że życie w najwyższej klasie rozgrywkowej na Warmii i Mazurach nie jest łatwe solidarnie przegrywając swoje pojedynki. Oba również nie zdołały zdobyć choćby premierowej bramki. Jedyne co ich odróżnia to statystyka straconych goli w pierwszych spotkaniach nowego sezonu. Błękitni stracili ich 6, natomiast Warmia 5.
Jak widać jedni, jak i drudzy nie poradzili sobie z grą w obronie. O niebo trudniejsze zadanie mieli jednak Błękitni, którzy mierzyli się ze Stomilem II Olsztyn wzmocnionym ośmioma zawodnikami pierwszej drużyny. W zeszłym sezonie, jeszcze na szczeblu klasy okręgowej, oba zespoły grając na własnym stadionie bezpośrednie starcia rozstrzygały na swoją korzyść. Czyżby to miał być delikatny handicap dla Błękitnych?

Stomil II Olsztyn - Polonia Lidzbark Warmiński

Zarówno olsztynianie jak i podopieczni Czesława Żukowskiego świetnie rozpoczęli sezon. Ci pierwsi zaaplikowali Błękitnym Orneta 6 goli, natomiast Polonia w stosunku 3:1 pokonała pretendenta do awansu – ITS Jezioraka Iława. Zapowiada się arcyciekawe spotkanie z uwagi na fakt, że drugą drużynę Stomilu mogą wzmocnić zawodnicy pierwszego zespołu, którzy mogliby tę rywalizację potraktować treningowo. Jak się okazuje nie tylko gospodarze środowego meczu posiadają stomilowców w swoich szeregach. Przed laty przy Piłsudskiego występował również Paweł Łukasik. Dzisiaj zawodnik Polonii Lidzbark Warmiński, który z pewnością będzie chciał się przypomnieć tamtejszym kibicom i z chęcią wpisze się na listę strzelców.
*Mecz odbędzie się w Lidzbarku Warmińskim (Stomil gospodarzem).

Motor Lubawa – ITS Jeziorak Iława

Czas na Derby powiatu Iławskiego. Po meczu wyjazdowym Motor zainauguruje rozgrywki na własnym stadionie, gdzie czuje się jak ryba w wodzie. Aż 13 zwycięstw na 15 możliwych odnieśli gospodarze środowego spotkania przed własnymi kibicami w zeszłym sezonie. W Lubawie możemy zatem mówić o twierdzy. Zespół Krzysztofa Malinowskiego gorzej radzi sobie na wyjazdach, gdzie potrafi zgubić punkty. Pokazał to ostatni mecz w Korszach, który powinni dość pewnie przegrać, a ostatecznie zdołali ugrać jeden punkt.
Mury lubawskiej twierdzy spróbuje zburzyć ITS Jeziorak Iława. Pierwsze wyjazdowe spotkanie iławian okazało się całkowitą klapą, ponieważ ulegli oni tegorocznemu beniaminkowi forBET IV Ligi – Polonii Lidzbark Warmiński. Z całą pewnością drużynie, która ma chrapkę na awans nie przystoi przegrywać z niżej notowanym rywalem. Tym razem poprzeczka zawieszona jest wyżej, ponieważ naprzeciw siebie staną dwie czołowe ekipy poprzedniej kampanii. To zwiastuje kawałek dobrego futbolu i ciekawego widowiska.

Mrągowia Mrągowo – Olimpia II Elbląg

Gospodarze kolejnego meczu weszli w sezon z przytupem wygrywając w Biskupcu 6:1. Mimo tego trener Mariusz Niedziółka zachowuje umiarkowany optymizm, wskazując jednocześnie, że jego zespół nie ustrzegł się błędów. Już przedsezonowe gry pokazywały, że w drużynie znad jeziora Czos, drzemie spory potencjał i może to być zespół, który namiesza w górnej części tabeli. Pomimo tego nikt nie przypuszczał, że w meczu z Biskupcem będą potrafili zdobyć aż sześć goli.
Do Mrągowa w środowe popołudnie przyjadą rezerwy Olimpii Elbląg. Szymon Waga – opiekun młodych piłkarzy – w przedsezonowych zapowiedziach mówił o utrzymaniu jako o priorytecie na zbliżający się sezon. Na niekorzyść elblążan już w pierwszym meczu nie udało się zdobyć choćby punktu w starciu przeciwko Granicy Kętrzyn. Tym razem czeka ich równie ciężka przeprawa i coś nam mówi, że elblążanie mogą wrócić na Żuławy Wiślane z bagażem kilku bramek.

GKS Wikielec – Zatoka Braniewo

Wojciech Tarnowski i jego GKS sezon zaczęli bardzo mocno. Ograli oni bowiem Warmię Olsztyn 5:0, nie dając żadnych szans przyjezdnym. Jest to jasny sygnał, że zespół jest dobrze przygotowany i bez wątpienia będzie kandydatem do awansu. Trener „Gieksy” w pomeczowym wywiadzie nie szczędził pochwał swoim podopiecznym. Cieszyć selekcjonera może na pewno skuteczność Aleksandra Kowalczyka, który czterokrotnie ulokował piłkę w siatce rywali.
Drugi mecz z rzędu zagrają gospodarze na własnym terenie, ale również po raz kolejny w podróż wybiorą się goście z Braniewa. Pierwsza delegacja podopiecznych Tomasza Klimczaka zakończyła się pełnym sukcesem. Na boisku w Barczewie pokonali oni Pisę 1:0 i do domu wracali z kompletem oczek. Teraz o punkty będzie o wiele trudniej, ponieważ zagrają na terenie bardzo mocnego kadrowo GKS’u Wikielec. Jakie cele stawia sobie zespół z Braniewa na nadchodzące spotkanie? Z pewnością wywalczenie choćby punktu będzie dużym wyczynem.

Mecz pomiędzy Tęczą Biskupiec, a Pisą Barczewo przełożono na inny termin. Odbędzie się 21 sierpnia 2019r. o godz. 17:00.

Facebook

Sponsorzy

Kontakt

Miejski Klub Sportowy w Korszach

ul. Wojska Polskiego 39

11-430 Korsze

tel. 89 754 33 50