Venue: Stadion Miejski w Korszach, ul. Wojska Polskiego 39 Datum sobota, 09 marzec 2024 - Beginn 14:00
-:- Vęgoria Węgorzewo
Vęgoria Węgorzewo

Dobra passa przerwana!

MKS Korsze przegrał na wyjeździe z Romintą Gołdap 1:3 (0:2) w meczu 29 kolejki forBet IV ligi. Honorową bramkę dla naszego zespołu zdobył Paweł Flis.

W Gołdapi trener Mariusz Niedziółka dokonał kilku zmian w porównaniu z poprzednimi meczami. Od pierwszej minuty między słupkami stanął Robert Mielnik, dla którego był to debiut w seniorskiej piłce. Na ławce zasiedli podstawowi jak dotąd zawodnicy, Paweł Branicki i Paweł Flis. Ich miejsce zajęli Adam Gąsiorowski i Adam Kun.
Początek meczu był bardzo wyrównany. Zespoły atakowały, stwarzały sobie okazje, jednak nic z tego nie wynikało. Dopiero w 22 minucie Rominta przeprowadziła szybką akcję, po której Damian Ołów z kilku metrów pokonał Roberta Mielnika. Chwilę później sytuacja MKS-u skomplikowała się jeszcze bardziej. Piotr Sawicki sfaulował wychodzącego za czystą pozycję zawodnika gospodarzy, za co otrzymał czerwoną kartkę. Parę minut później doskonałej sytuacji nie wykorzystał Adam Krajewski, który zamiast opanować piłkę, uderzył bez przyjęcia wysoko nad poprzeczką. Tuż przed przerwą Rominta zdobyła drugą bramkę, za sprawą grającego trenera Michała Mościńskiego. Sytuacja naszego zespołu była nie do pozazdroszczenia, jednak nikt nie zamierzał składać broni. W przerwie trener Niedziółka dokonał dwóch zmian. Na boisku pojawili się Piotr Trafarski i Paweł Flis, którzy wyraźnie poprawili ofensywną grę naszej drużyny. MKS stworzył sobie kilka okazji, z których przynajmniej jedna powinna zakończyć się golem. Niestety, w 65 minucie gospodarze zdobyli trzeciego gola i stało się jasne, że o choćby punkt będzie w tym meczu bardzo ciężko. W 72 minucie akcja wprowadzonych w przerwie Piotra Trafarskiego i Pawła Flisa, zakończyła się bramką tego drugiego. W kocówce spotkania obie ekipy miały jeszcze klarowne okazje, ale tego dnia celowniki zawodników były rozregulowane do granic możliwości.
W ostatnim meczu sezonu 2018/19, MKS zmierzy się na własnym terenie z GKSem Wikielec.

Rominta Gołdap - MKS Korsze 3:1 (2:0)
Damian Ołów 23', Michał Mościński 37', Radosław Gulbierz 65' - Paweł Flis 78'

MKS: Robert Mielnik - Dawid Gwizdek (60' Piotr Trafarski), Piotr Sawicki, Adam Gąsiorowski (46' Paweł Branicki), Rafał Solecki (85' Paweł Siwek) - Krzysztof Piwiszkis (85' Patryk Jędrzejewski), Adam Kun (46' Paweł Flis), Paweł Sawicki, Adam Krajewski, Mariusz Gąsiorowski - Piotr Kozłowski