Venue: Stadion Miejski w Korszach, ul. Wojska Polskiego 39 Datum sobota, 09 marzec 2024 - Beginn 14:00
-:- Vęgoria Węgorzewo
Vęgoria Węgorzewo

Zapowiedź 29. kolejki!

Przed nami ostatnie dwie kolejki sezonu 2018/2019 forBET IV Ligi. Póki co poznaliśmy mistrza – Concordię Elbląg, oraz drużynę, która opuści szeregi czwartoligowców – Tęczę Miłomłyn. To jednak nie koniec emocji. Zapraszamy na zapowiedź 29 kolejki.

Najszybciej, bo już w piątek, odbędzie się spotkanie w Elblągu, gdzie rezerwy Olimpii podejmą ITS Jezioraka Iława. Gospodarze meczu po porażce w Korszach stracili szansę na zajęcie miejsca wyższego niż ósme w klasyfikacji końcowej, ale toczą jeszcze bój o to, by przeskoczyć w stawce Tęczę Biskupiec. W nadchodzącej kolejce może być to zadanie arcytrudne zwracając uwagę na fakt, z jakim zespołem przyjdzie im się zmierzyć w ramach 29 serii spotkań. Do Elbląga bowiem przyjeżdża drużyna Wojciecha Figurskiego, która ma za sobą kapitalną wiosnę. Aż 9 z 11 rozegranych spotkań kończyło się zwycięstwem jeziorowców. W takim przypadku faworyt jest oczywisty.

Drwęca Nowe Miasto Lubawskie w sobotnie popołudnie gościć będzie Mrągowię Mrągowo. Przyjezdni ostatnio nieznacznie ulegli Motorowi Lubawa i nie wyobrażają sobie straty punktów w najbliższej kolejce. Możemy jednak być pewni, że gospodarze łatwo się nie poddadzą. Chociażby ze względu na ostatnie okazałe zwycięstwo przed własną publicznością z Unią Susz (4:1). Warto nadmienić, że tylko i wyłącznie zwycięstwo utrzyma ich przy życiu i w nadziei, że bezpośredni rywal w walce o utrzymanie – Rominta Gołdap – swój mecz przegra. I to nie tylko ten sobotni, ale również zaległe środowe spotkanie z Zatoką Braniewo.

Zatoka Braniewo bezpośrednio do Klasy Okręgowej spaść już nie może. Jednak zawodnicy Tomasza Klimczaka muszą z niepokojem zerkać na wydarzenia z trzecioligowych boisk i trzymać kciuki za jednego z naszych przedstawicieli, który walczy o utrzymanie. Drużyna znad Pasłęki jako nieliczna ma do rozegrania jedno spotkanie więcej, bowiem w środę zmierzy się w zaległym meczu z Romintą Gołdap. Natomiast już w sobotę w ramach 29 kolejki forBET IV Ligi stadion przy ul. Botanicznej 4, odwiedzi wicelider rozgrywek, tj. Motor Lubawa. Tomasz Klimczak zbyt szeroką kadrą raczej nie dysponuje, więc możemy być niemal pewni, że wszystkie siły rzuci na spotkanie środowe, co z pewnością odbije się na kondycji poszczególnych zawodników przed meczem z Motorem. Stawiamy pewną wygraną gości.

Na tę chwilę zarówno Unia Susz jak i Czarni Olecko zajmują miejsca w strefie gwarantującej grę w barażach z zespołami z Klasy Okręgowej. Z uwagi jednak na całkiem prawdopodobny spadek z trzeciej ligi Mazura Ełk oraz Huraganu Morąg, sytuacja komplikuje się na tyle, że jedna z tych drużyn może znaleźć się bezpośrednio w strefie spadkowej. Powyższa sytuacja doskonale ilustruje jak ważne jest to spotkanie dla obydwu ekip. Wydaje się, że to właśnie na te dwie drużyny będzie zwrócona uwaga sympatyków czwartoligowej piłki w naszym województwie. Oba zespoły również solidarnie przegrywały swoje ostatnie mecze. Z pewnością zapowiada się mecz walki, a na powtórzenie wyniku z jesieni zespół Adama Wyszyńskiego nie ma co liczyć.

Tęcza Miłomłyn po dwóch latach spędzonych w IV Lidze wraca tam gdzie jej miejsce, tj. do Klasy Okręgowej. Zespół ten odstawał od reszty stawki przede wszystkim infrastrukturalnie, a w tym sezonie również piłkarsko, co miało największe znaczenie. Na ostatni wyjazdowy mecz Tęcza wybierze się do Wikielca, by zmierzyć się z walczącym o trzecie miejsce GKS’em. Coś nam mówi, że powrót spod iławskiej miejscowości nie będzie wesoły, zresztą tak jak i cały miniony sezon. Spodziewamy się zatem gradu goli po stronie gospodarzy i rozpaczliwej obrony przyjezdnych.

Ostatnie sobotnie spotkanie odbędzie się w Giżycku, gdzie przyjedzie drużyna Wojciecha Jałoszewskiego. Zespół Karola Lemechy ostatnio spuścił z tonu i zaczął gubić punkty. Najpierw remis z outsiderem rozgrywek – Tęczą Miłomłyn, a później dwie porażki z rzędu. Natomiast Tęcza Biskupiec od trzech meczów nie potrafi pokonać bramkarzy rywali. O ile wcześniej w rolę lidera zespołu wcielał się Bartłomiej Bogdaniuk, tak teraz nie ma zawodnika, który by tę grę pociągnął. Oba zespoły ewidentnie są w dołku i chyba jest im na rękę, że do zakończenia rozgrywek pozostały zaledwie dwie kolejki.

29 serię gier zakończymy meczem w Kętrzynie, gdzie tamtejsza Granica podejmie mistrza forBET IV Ligi – Concordię Elbląg. Drużynę gości w środku tygodnia czeka mecz finałowy w ramach Wojewódzkiego Pucharu Polski, w którym staną naprzeciwko piłkarzy Znicza Biała Piska. Chodzą pogłoski, że elblążanie po tym spotkaniu zaczną przygotowywać się do rozgrywek trzecioligowych, co może świadczyć o możliwości odpoczynku kluczowych zawodników w ostatnich meczach ligowych. Skorzystać na tym może zespół Piotra Chamika, który ma chrapkę na zdobycie pierwszych trzech punktów na nowym stadionie. Czy w Kętrzynie doczekają się pierwszej wygranej przy Bydgoskiej…?

Spotkania 29 kolejki forBET IV Ligi:

07 czerwca 2019r.

Olimpia II Elbląg – ITS Jeziorak Iława 18:00