MKS Korsze

Następny mecz

Venue: Stadion Miejski w Korszach, ul. Wojska Polskiego 39 Datum sobota, 21 wrzesień 2019 - Beginn 17:00
MKS Korsze
MKS Korsze
-:- Warmia Olsztyn
Warmia Olsztyn

Ostatni mecz

Venue: Stadion Miejski w Korszach, ul. Wojska Polskiego 39 Datum sobota, 14 wrzesień 2019 - Beginn 17:00
MKS Korsze
MKS Korsze
-:- Błękitni Orneta
Błękitni Orneta

Tabela

# Zespół M Z R P Pkt
1 GKS Wikielec 6 6 0 0 18
2 Polonia LW 6 5 0 1 15
3 Jeziorak Iława 6 4 1 1 13
4 Stomil II Olsztyn 6 4 0 2 12
5 Mamry Giżycko 6 3 1 2 10
6 Błękitni Orneta 6 3 1 2 10
7 Mrągowia Mrągowo 6 3 0 3 9
8 Granica Kętrzyn 6 2 2 2 8
9 Motor Lubawa 6 2 2 2 8
10 Pisa Barczewo 6 2 1 3 7
11 Zatoka Braniewo 6 2 1 3 7
12 Warmia Olsztyn 6 2 0 4 6
13 MKS Korsze 6 1 2 3 5
14 Olimpia II Elbląg 6 1 1 4 4
15 Mazur Ełk 6 1 0 5 3
16 Tęcza Biskupiec 6 1 0 5 3

Ostatnia kolejka

Statystyki

Bramka
# Gracz Bramka
1 Paweł Sawicki 2
- Mariusz Gąsiorowski 2
- Piotr Kozłowski 2
4 Adam Krajewski 1
Czerwona kartka
# Gracz Czerwona kartka
1 Dawid Gwizdek 1
Żółta kartka
# Gracz Żółta kartka
1 Piotr Sawicki 4
2 Piotr Kozłowski 3
- Dawid Gwizdek 3
4 Paweł Sawicki 2
- Piotr Trafarski 2
Asysta
# Gracz Asysta
1 Paweł Sawicki 1
- Mariusz Gąsiorowski 1
- Piotr Trafarski 1

Zapowiedź 28. kolejki!

W środowe popołudnie Concordia Elbląg zapewniła sobie tytuł mistrza IV Ligi Warmińsko-Mazurskiej. Ale to nie oznacza końca zmagań tegorocznych rozgrywek, ponieważ już w najbliższy weekend następna seria gier. Zapraszamy na zapowiedź 28 kolejki forBET IV Ligi!

Świeżo upieczony trzecioligowiec za dwa dni przy ul. Krakusa 25 podejmie Tęczę Biskupiec. Łukasz Nadolny i jego podopieczni z pewnością będą chcieli potwierdzić ligową dominację i nie odpuszczą najbliższego spotkania. Można jednak przypuszczać, że kilku zawodników, którzy grali nieco mniej w trakcie sezonu dostanie swoje szanse podczas sobotniej konfrontacji. Tym bardziej, że przyjeżdża zespół, który jest w dołku. Tęcza ostatnie dwa spotkania śmiało może uznać za zupełnie nieudane, ponieważ obydwa przegrali 0:3. Teraz rywal jest z najwyższej półki. Podopieczni Wojciecha Jałoszewskiego mogą liczyć na rotację w elbląskim zespole i tu szukać słabych punktów Concordii.

Mamry Giżycko ostatnią ligową porażkę odniosły podczas pierwszego wiosennego wyjazdu do Wikielca. Wówczas przegrały z GKS’em 2:1. Po tym meczu giżycczanie punktowali w kolejnych ośmiu ligowych spotkaniach z rzędu. Bilans meczów bez porażki zakończył MKS Korsze ogrywając wyżej notowanego rywala na jego terenie 0:2. W sobotę zawodników Karola Lemechy czeka delegacja do wyśmienicie ostatnio spisującego się zespołu z Iławy. Jeziorak, który 27 kwietnia sprawił niemiłą niespodziankę swoim kibicom dając się pokonać Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie, kolejne pięć spotkań pewnie wygrał notując imponujący bilans bramkowy 21:3 (w tym wysoka wygrana z Concordią Elbląg). Choćby z tego powodu możemy być pewni, że w nadchodzącym spotkaniu z Mamrami bramki ujrzymy.

GKS Wikielec powoli kończy sezon, wydaje się, w nienajlepszych humorach. Zespół, który głośno mówił o trzecioligowych aspiracjach okupuje dopiero czwartą lokatę w tabeli forBET IV Ligi. Zderzenie z czwartoligową rzeczywistością zdecydowanie przerosło ambicje podopiecznych Jarosława Płoskiego. Mimo przeciętnego sezonu mogą zakończyć rozgrywki nawet na drugim miejscu. Aby jednak tego dokonać 1 czerwca będą musieli przywieźć komplet punktów z Olecka. Ostatnią wygraną olecczanie odnieśli 13 kwietnia, kiedy to pokonali Tęczę Miłomłyn. Od tamtej pory zanotowali zaledwie jeden remis oraz… sześć porażek. Cyfra 6 nie jest tu przypadkowa, ponieważ właśnie tyle samo bramek stracili gracze Adama Wyszyńskiego grając na boisku w Wikielcu jesienią. Teraz na pogrom się nie zanosi, ale mimo wszystko to drużyna z Wikielca jest określana mianem faworyta.

Kolejny pojedynek to starcie Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie i Unii Susz. W zdecydowanie gorszej sytuacji są gospodarze nadchodzącego spotkania. Zdaje się, że przedostatni zespół forBET IV nie da rady wygrzebać się z 15 miejsca w tabeli. Duża w tym zasługa Rominty Gołdap, która wzięła sprawy w swoje ręce i zaczęła punktować. Mecz z Unią Susz może być swoistym gwoździem do trumny dla nowomieszczan. Goście natomiast stoją przed doskonałą szansą na przeskoczenie Czarnych Olecko. Ewentualna wygrana pozwoli Suszowi podejść w komfortowej sytuacji do bezpośredniego starcia z Czarnymi, które już za tydzień.

Najciekawiej w tej kolejce zapowiada się mecz w Lubawie, gdzie tamtejszy Motor podejmować będzie Mrągowię Mrągowo. Mimo faktu, iż oba zespoły grają o przysłowiową pietruszkę, powinniśmy w sobotnie popołudnie zobaczyć kawał dobrego czwartoligowego futbolu. Gospodarze ze swojego stadionu zbudowali prawdziwą twierdzę. Z całej stawki jedynie Concordia Elbląg potrafiła zgarnąć komplet oczek na ich terenie. Jesteśmy przekonani, że lubawianie za wszelką cenę będą chcieli podtrzymać tę znakomitą serię. Piłkarze Tomasza Aziewicza wciąż toczą korespondencyjny pojedynek o piątą lokatę w tabeli z Mamrami Giżycko i możemy być pewni, że w tym meczu łatwo skóry nie sprzedadzą.

Zatoka Braniewo wciąż jest niepewna ligowego bytu. Nawet przy wygranej w Dniu Dziecka w meczu przeciwko Granicy Kętrzyn, będzie musiała nasłuchiwać co dzieje się na trzecioligowych boiskach. Jednak, żeby darować sobie stresującą końcówkę sezonu, powinna rozstrzygnąć spotkanie z Kętrzynem na własną korzyść, a do tego dorzucić trzy punkty w zaległym meczu z Romintą Gołdap. Natomiast zawodnicy Piotra Chamika z pewnością będą chcieli odczarować własne, świeżo wyremontowane boisko, gdyż podczas meczu otwarcia zanotowali falstart przegrywając z Unią Susz 0:2. Zapowiada się niezwykle zacięte starcie. Coś nam mówi, że sędzia tego spotkania będzie miał ręce pełne roboty.

Ostatnie spotkanie 28 kolejki forBET IV Ligi rozegrane zostanie w niedzielę. Do Miłomłyna zawita drużyna, która w końcu zaczęła punktować. W bieżącym sezonie rzadko kiedy pisaliśmy o ekipie Michała Mościńskiego w ten właśnie sposób. Rominta jedzie na zachód województwa z nadzieją na trzy punkty, co nie jest bezpodstawnym wymysłem, a całkiem realnym celem. Gospodarze meczu zdołali osiągnąć niechlubny rekord tracąc w ostatniej kolejce z Olimpią II Elbląg swojego setnego gola w tej kampanii forBET IV Ligi. Tym samym osiedli na 16 miejscu w tabeli i już mogą szykować skład na przyszły sezon, który spędzą w okręgówce.

Spotkania 28 kolejki forBET IV Ligi:

01 czerwca 2019r.

Concordia Elbląg – Tęcza Biskupiec 16:00
ITS Jeziorak Iława – Mamry Giżycko 17:00
MKS Korsze – Olimpia II Elbląg 17:00
Czarni Olecko – GKS Wikielec 17:00
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – Unia Susz 16:00
Motor Lubawa – Mrągowia Mrągowo 16:00
Granica Kętrzyn – Zatoka Braniewo 16:00

02 czerwca 2019r.

Tęcza Miłomłyn – Rominta Gołdap 14:00

Facebook

Sponsorzy

Kontakt

Miejski Klub Sportowy w Korszach

ul. Wojska Polskiego 39

11-430 Korsze

tel. 89 754 33 50