Zapowiedź 27. kolejki!

Wyjątkowo, bo już w środę zostanie rozegrana 27 seria gier forBET IV Ligi. Zapraszamy na zapowiedź nadchodzącej kolejki.

W ostatnim meczu Drwęca Nowe Miasto Lubawskie dość niespodziewanie doznała porażki z Romintą Gołdap, która zainkasowała komplet punktów po niemal 7 miesiącach posuchy. Tym samym nowomieszczanie sami postawili się w trudnej sytuacji w końcówce rozgrywek. Przegranej doznali również piłkarze GKS’u Wikielec , którzy przerwali passę czterech wygranych meczów z rzędu. Goście środowego pojedynku z pewnością są podrażnieni ostatnią porażką z wiceliderem i nie wyobrażają sobie innego scenariusza jak wygrana z Drwęcą.

Zespół Zatoki Braniewo może czuć niedosyt po ostatnim spotkaniu przed własną publicznością, gdzie minimalnie uległa 2:3 Mrągowii Mrągowo. Tym bardziej, że potrafiła dwukrotnie wychodzić na prowadzenie. Tym razem o punkty może być jeszcze trudniej, ponieważ zespół z Braniewa czeka potyczka z liderem rozgrywek. Concordia Elbląg doznała pierwszej ligowej porażki w tym sezonie. Ich pogromcą okazał się być Jeziorak Iława. Tym samym podopieczni Łukasza Nadolnego fetę z okazji awansu do III Ligi muszą odłożyć na później. 3 punkty wywiezione z Braniewa zapewnią elblążanom tytuł mistrza forBET IV Ligi. Jesteśmy przekonani, że takiej szansy z rąk już nie wypuszczą.

Piotr Chamik i jego Granica Kętrzyn po dłuższym rozbracie ze stadionem przy ulicy Bydgoskiej nareszcie wrócili na własne śmieci. Powrót ten jednak do udanych nie należał, ponieważ gospodarze ulegli wówczas Unii Susz 0:2. W następnej kolejce kętrzynianie wybiorą się na mecz do Mrągowa, która na własnym podwórku nie zwykła przegrywać. Spotkania obydwu zespołów przez lata dostarczały wielu emocji i wszystko wskazuje na to, że i tym razem o poziom adrenaliny możemy być spokojni.

Unia Susz wygrywając ważne dla losów tabeli spotkanie w Kętrzynie zrównała się punktami z Czarnymi Olecko. Jest to o tyle ważne, że w końcowym rozrachunku może decydować o tym, który z tych zespołów przystąpi do barażu z drużyną z klasy okręgowej. Ich przyszły rywal – Motor Lubawa – mimo, że wiosną stracił komplet punktów tylko podczas wyjazdu do Iławy, wcale nie jest pewny drugiego miejsca na koniec sezonu. Zarówno jedni, jak i drudzy mają o co grać, a więc na stadionie w Suszu zapowiada się bardzo ciekawe widowisko.

Na wschodzie województwa warmińsko-mazurskiego rozegra się batalia „o być albo nie być” w stawce IV ligowych zespołów na następny sezon. Rominta Gołdap przywożąc, dość nieoczekiwanie, trzy punkty z Nowego Miasta Lubawskiego rozbudziła nadzieje kibiców na utrzymanie czwartoligowej piłki w Gołdapi. Ten ostatni zryw podopiecznych Michała Mościńskiego może okazać się kluczowym w walce o pozostanie w forBET IV Lidze. W środę gołdapianie będą mieli okazję pokazać, że ostatni wynik nie był przypadkiem i pamiętają jak się walczy do końca. Mianowicie na ich stadion przyjeżdżają Czarni Olecko. Adam Wyszyński i jego zawodnicy dostali ostatnio srogą lekcję futbolu od Olimpii II Elbląg i za wszelką cenę będą chcieli poprawić sobie humory wygraną z Romintą. Zapowiada się zacięta „walka na noże”.

Olimpia II Elbląg po trzech wyjazdowych meczach wraca na własne boisko. Na Żuławach Wiślanych gościć będzie Tęcza Miłomłyn, która w ubiegłą sobotę sprawiła nie lada niespodziankę urywając punkt wyżej sklasyfikowanym Mamrom Giżycko. Mimo wszystko w nadchodzącym spotkaniu trudno doszukiwać się sensacji i dawać jakiekolwiek nadzieje „czerwonej latarni” forBET IV Ligi. Bez zastanowienia typujemy wygraną gospodarzy. I to różnicą kilku goli.

8-1-4. Te oto cyfry łączą zespoły Tęczy Biskupiec i Jezioraka Iława. W przypadku drużyny Wojciecha Jałoszewskiego są to dane mówiące kolejno o: meczach wygranych, meczach zremisowanych oraz porażkach odnoszonych na własnym terenie. Te same statystyki prezentują się po stronie ekipy Wojciecha Figurskiego, jednak w tym przypadku mowa o meczach wyjazdowych. Drugą ciekawostką jest fakt, że oba zespoły straciły do tej pory tyle samo goli (po 16). Adekwatnie, Tęcza w meczach u siebie oraz Jeziorak w delegacjach. Koniec końców, jeśli rzucimy okiem na najważniejszą statystykę, czyli miejsce w tabeli, to ta różni się zdecydowanie. Rzecz jasna na korzyść przyjezdnych. Ostatnie mecze jeziorowców to bardzo przekonujące wysokie zwycięstwa (w tym wygrana w Elblągu z Concordią 0:4). Wyniki nie pozostawiają złudzeń, Jeziorak jedzie do Biskupca po trzy punkty.

Mecze 27 kolejki forBET IV Ligi:

29 maja 2019r.

Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – GKS Wikielec, 17:00