MKS Korsze

Następny mecz

Datum sobota, 24 sierpień 2019 - Beginn 17:00
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
-:- MKS Korsze
MKS Korsze

Ostatni mecz

Datum sobota, 24 sierpień 2019 - Beginn 17:00
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
-:- MKS Korsze
MKS Korsze

Tabela

# Zespół M Z R P Pkt
1 GKS Wikielec 3 3 0 0 9
2 Stomil II Olsztyn 3 2 0 1 6
3 Mrągowia Mrągowo 3 2 0 1 6
4 Polonia LW 3 2 0 1 6
5 Granica Kętrzyn 3 1 2 0 5
6 Mazur Ełk 2 1 1 0 4
7 Mamry Giżycko 3 1 1 1 4
8 Zatoka Braniewo 3 1 1 1 4
9 Błękitni Orneta 3 1 1 1 4
10 MKS Korsze 3 0 3 0 3
11 Warmia Olsztyn 3 1 0 2 3
12 Motor Lubawa 3 0 2 1 2
13 Jeziorak Iława 2 0 1 1 1
14 Pisa Barczewo 1 0 0 1 0
15 Olimpia II Elbląg 2 0 0 2 0
16 Tęcza Biskupiec 2 0 0 2 0

Ostatnia kolejka

Statystyki

Zapowiedź 25. kolejki!

Przed nami 25 kolejka forBET IV Ligi. Tym razem wszystkie spotkania odbędą się jednego dnia.

W pierwszej kolejności na murawę w Mrągowie wybiegną zawodnicy Mrągowii oraz niepokonanego do tej pory lidera z Elbląga. Wiosną gospodarze nadchodzącego meczu, na własnym terenie, goryczy porażki jeszcze nie zaznali. Podtrzymać tę passę będzie niezwykle trudno, ponieważ piłkarze Concordii Elbląg grając w delegacji potrafili, aż jedenaście meczów rozstrzygnąć na własną korzyść i tylko raz schodzili z boiska dzieląc się punktami z GKS’em Wikielec. Czy solidna drużyna Tomasza Aziewicza będzie w stanie sprawić niespodziankę ? Przekonamy się w sobotę koło godziny 15:00.

Gdy w kibice w Mrągowie będą opuszczać stadion, w międzyczasie sympatycy GKS’u Wikielec zaczną zapełniać trybuny swojego obiektu przed meczem z Granicą Kętrzyn. Podopieczni Jarosława Płoskiego ostatnie trzy potyczki zdołali wygrać i wszystko wskazuje na to, że i tym razem postarają się o komplet punktów. Granica w ostatni weekend w dobrym stylu ograła Romintę Gołdap. Teraz rywal jest o wiele bardziej wymagający. Zdecydowanym faworytem sobotniego spotkania są gospodarze i każdy punkt wywieziony spod Iławy będzie sukcesem kętrzynian. 

Ostatni zespół w tabeli – Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – od czasu pamiętnego zwycięstwa przeciwko Jeziorakowi Iława, zupełnie nie radzi sobie z kolejnymi zespołami odwiedzającymi ul. Jagiellońską 20. Można by wręcz odnieść wrażenie, że właśnie w ten mecz włożyli wszystkie swoje siły i do dzisiaj nie potrafią złapać tchu. W trakcie dwóch ostatnich spotkań potrafili stracić łącznie 13 goli… W nadchodzącej serii gier gościć będą Olimpię II Elbląg, a więc zapowiada się kolejny ostrzał bramki Jakuba Lendzionowskiego.

Początek rundy wiosennej w wykonaniu Unii Susz wyglądał imponująco. Wygląda jednak na to, że odwołany mecz z GKS’em Wikielec podziałał negatywnie na zespół Jarosława Chodowca. Od tamtego momentu dwukrotnie musieli uznać wyższość swoich rywali. W sobotę do Susza przyjeżdża Zatoka Braniewo, dla której wyjazdy są nieprzyjemną koniecznością. Goście to typowy zespół własnego boiska i w delegacjach miewa problemy ze zdobywaniem punktów. W takiej sytuacji w rolę faworyta nadchodzącego meczu wcielą się gospodarze.

Kolejne spotkanie to rywalizacja Dawida z Goliatem. Rominta przegrała wszystkie sześć dotychczasowych meczów rundy wiosennej (jeden z Zatoką Braniewo został przełożony) i jako jedyna drużyna nie zdołała zdobyć choćby punktu. Ten wynik mianuje ich najsłabszym zespołem rundy rewanżowej forBET IV Ligi. W rolę Goliata wcieli się ekipa Motoru Lubawa. W ostatni weekend w iście spektakularny sposób rozstrzygnęła rywalizację z Olimpią II Elbląg na własną korzyść. Pisząc o okazji na umocnienie się na pozycji wicelidera to za mało. Zwycięstwo jest wręcz obowiązkiem drużyny Krzysztofa Malinowskiego.

Czarni Olecko w rundzie rewanżowej na wyjazdach radzą sobie ze zmiennym szczęściem. Ich bilans to trzy porażki oraz dwa zwycięstwa z ostatnimi zespołami forBET IV Ligi. W nadchodzącym spotkaniu ciężko będzie o trzecią wyjazdową wygraną, ponieważ mierzyć się będą z zespołem znad Niegocina. Mamry Giżycko prowadzą z Mrągowią Mrągowo korespondencyjny pojedynek o piąte miejsce w tabeli IV Ligi. Podopieczni Karola Lemechy, licząc od przegranej potyczki w Wikielcu, potrafili w sześciu kolejnych spotkaniach zdobywać punkty nie odnosząc przy tym żadnej porażki. Co mecz udowadniają, że z tej ścieżki schodzić nie zamierzają. Natomiast ostatnia wysoka wygrana w Nowym Mieście Lubawskim sugeruje, iż celowniki również mają poprawnie nastawione, na co ostatnimi tygodniami w klubie z Giżycka narzekano.

W Biskupcu dojdzie do pojedynku imienniczek. Jednak to jedyna rzecz, która łączy gospodarzy z rywalami z Miłomłyna. Tęcza Biskupiec wraca na własny stadion po czterech kolejnych meczach wyjazdowych, gdzie łącznie zdołali zebrać cztery punkty. Statystyki dobitnie pokazują, że gracze Wojciecha Jałoszewskiego lepiej czują się na swoim boisku. Mianowicie są drugą drużyną (zaraz po Concordii Elbląg), która najczęściej trafia do bramki przyjezdnych. Dobrą informacją dla gospodarzy jest fakt, iż linia obrony imienniczki z Miłomłyna do najsilniejszych nie należy. Łącząc te dane można spodziewać się wysokiej wygranej biskupczan. W październiku zeszłego roku o jedno trafienie lepsi byli zawodnicy Wojciecha Jałoszewskiego. Jak będzie w najbliższy weekend? Przekonamy się niebawem…

Mecze 25 kolejki forBET IV Ligi:

18 maja 2019r.

Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – Olimpia II Elbląg, 17:00
Mrągowia Mrągowo – Concordia Elbląg, 13:00
Unia Susz – Zatoka Braniewo, 17:00
GKS Wikielec – Granica Kętrzyn, 15:30
Rominta Gołdap – Motor Lubawa, 16:00
Mamry Giżycko – Czarni Olecko, 16:00
Tęcza Biskupiec – Tęcza Miłomłyn, 16:00
ITS Jeziorak Iława – MKS Korsze, 18:00

Facebook

Sponsorzy

Kontakt

Miejski Klub Sportowy w Korszach

ul. Wojska Polskiego 39

11-430 Korsze

tel. 89 754 33 50