MKS Korsze

Następny mecz

Datum sobota, 24 sierpień 2019 - Beginn 17:00
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
-:- MKS Korsze
MKS Korsze

Ostatni mecz

Datum sobota, 24 sierpień 2019 - Beginn 17:00
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
-:- MKS Korsze
MKS Korsze

Tabela

# Zespół M Z R P Pkt
1 GKS Wikielec 3 3 0 0 9
2 Stomil II Olsztyn 3 2 0 1 6
3 Mrągowia Mrągowo 3 2 0 1 6
4 Polonia LW 3 2 0 1 6
5 Granica Kętrzyn 3 1 2 0 5
6 Mazur Ełk 2 1 1 0 4
7 Mamry Giżycko 3 1 1 1 4
8 Zatoka Braniewo 3 1 1 1 4
9 Błękitni Orneta 3 1 1 1 4
10 MKS Korsze 3 0 3 0 3
11 Warmia Olsztyn 3 1 0 2 3
12 Motor Lubawa 3 0 2 1 2
13 Jeziorak Iława 2 0 1 1 1
14 Pisa Barczewo 1 0 0 1 0
15 Olimpia II Elbląg 2 0 0 2 0
16 Tęcza Biskupiec 2 0 0 2 0

Ostatnia kolejka

Statystyki

Zapowiedź 23. kolejki!

Po świetnym weekendzie dla naszego zespołu i wygranej z Czarnymi Olecko, przyszedł czas na kolejkę „majówkową”, która będzie rozgrywana na przestrzeni kilku dni, a pierwsze spotkania już w środę!

Jako pierwsze do rywalizacji staną zespoły GKS’u Wikielec i Mrągowii Mrągowo. Goście środowego spotkania po ostatniej, wydaje się trudnej, ale jednak zwycięskiej przeprawie z Romintą Gołdap poszukają punktów z nieco wyżej notowanym rywalem. Ewentualny powrót z kompletem oczek pozwoli klubowi znad jeziora Czos na dogonienie bezpośredniego rywala w ligowej tabeli na jeden punkt. Drużyna Jarosława Płoskiego w ostatni weekend nie rozgrywała swojego meczu. Powodem była śmierć osoby blisko związanej z klubem. Więcej szans upatruje się w wygranej gospodarzy, jednak biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia w Wikielcu i atmosferę wokół tego panującą, wynik może być różny.
Concordia Elbląg w ostatnią sobotę ograła Tęczę Miłomłyn nie dając najmniejszych nadziei na zdobycie choćby bramki przez rywali. Tym razem na jej drodze stoi zespół, który notuje dobrą wiosnę. Trzy zwycięstwa i jeden remis to bardzo dobry wynik jak na zespół, który jesienią na swoim koncie zapisał raptem 8 punktów i w niczym nie przypomina drużyny z poprzedniej rundy. Unia Susz, bo o niej mowa, podobnie jak ekipa z Wikielca pauzowała, więc możemy być pewni, że Concordii tanio skóry nie sprzeda. Kto wie, być może poznamy zespół, który jako pierwszy poskromi niepokonanych dotąd elblążan?
Radosław Wolski – tak brzmi imię i nazwisko bohatera meczu pomiędzy Drwęcą i Jeziorakiem Iława. Zespół z Nowego Miasta Lubawskiego sprawił niemałą sensację nieznacznie ogrywając rywala zza miedzy i niewykluczone, że ma chęć na kolejne zwycięstwo. Najbliższa okazja już w środku tygodnia. W środowe popołudnie na stadion przy ulicy Jagiellońskiej 20 zawita zespół z Biskupca, który na wyjazdach spisuje się poniżej oczekiwań. 6 porażek i 21 goli straconych nie napawa optymizmem przed zbliżającym się spotkaniem z outsiderem rozgrywek forBET IV Ligi. Mimo, że zdecydowanym faworytem powinni być goście, to nie zdziwimy się jeśli Drwęca zdoła urwać choćby punkt w tym meczu. Być może okrzyki na cześć Radosława Wolskiego będą rozbrzmiewać również i po tym spotkaniu…?
Druga „tura” 23 kolejki odbędzie się w sobotę 4 maja. Najpierw przeniesiemy się do Giżycka, gdzie Mamry podejmą wicelidera rozgrywek – Motor Lubawa. Z ostatnich relacji klubowych zespołu znad Niegocina można domniemywać, że giżycczanie grają naprawdę fajną piłkę, jednak borykają się z problemem wykończenia akcji. A co za tym idzie – gubią punkty. Teraz o okazję bramkowe będzie znacznie ciężej, ponieważ na stadion przy ulicy Moniuszki 5 przyjeżdża Motor Lubawa. Dość powiedzieć, że zawodnicy Krzysztofa Malinowskiego wygrali 4 z 5 spotkań rundy wiosennej. Gospodarze przy zgarnięciu trzech punktów, Motoru z pewnością nie dogonią, ale będą mieli okazję wbić się do TOP5 forBET IV Ligi.
Fala surowych komentarzy pojawiła się na fanpage’u Jezioraka Iława po ostatniej wtopie w Nowym Mieście Lubawskim. Z krytyką jednak trzeba się zmierzyć, a najlepszym rozwiązaniem będzie zagranie na 100% swoich możliwości i zgarnięcie 3 punktów w najbliższym meczu z Czarnymi Olecko. W obozie Jezioraka zatem pełna determinacja, by odzyskać nadszarpnięte zaufanie sympatyków klubu. To nie jest najlepszy sygnał dla olecczan, którzy przed kilkoma dniami liczyli na punkty w starciu z MKS’em Korsze. To jednak się nie udało i piłkarze Adama Wyszyńskiego będą musieli poszukać punktów na terenie podrażnionych graczy Jezioraka.
Kolejkę zakończymy niedzielnym meczem w Elblągu, gdzie swój wyjazd szykuje Granica Kętrzyn. W zespole gospodarzy można spodziewać się wzmocnień z pierwszej drużyny. To właśnie drużynie z Elbląga daje się większe szanse na ostateczny sukces. Przy swoim zwycięstwie mogą przeskoczyć nawet dwa zespoły w ligowej tabeli. Także gra jest warta świeczki. Mają o co grać również kętrzynianie. Mianowicie stoją przed szansą odskoczenia bezpośredniemu rywalowi w tabeli ligowej nawet na 4 punkty, co w Kętrzynie z pewnością przyjęliby z ulgą i niepohamowaną radością.
Mecz pomiędzy Romintą Gołdap, a Zatoką Braniewo został odwołany i zostanie rozegrany 5 czerwca 2019r. o godzinie 18:00.

Pary 23 kolejki forBET IV-Ligi:

1 maja 2019r.

GKS Wikielec – Mrągowia Mrągowo, 13:00
Unia Susz – Concordia Elbląg, 15:00
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – Tęcza Biskupiec, 16:00

4 maja 2019r.

Mamry Giżycko – Motor Lubawa, 16:00
ITS Jeziorak Iława – Czarni Olecko, 17:00
MKS Korsze – Tęcza Miłomłyn, 17:00

5 maja 2019r.

Olimpia II Elbląg – Granica Kętrzyn, 14:00

Facebook

Sponsorzy

Kontakt

Miejski Klub Sportowy w Korszach

ul. Wojska Polskiego 39

11-430 Korsze

tel. 89 754 33 50