Venue: Stadion Miejski w Korszach, ul. Wojska Polskiego 39 Datum sobota, 09 marzec 2024 - Beginn 14:00
-:- Vęgoria Węgorzewo
Vęgoria Węgorzewo

Gra "do końca" się opłaciła!

MKS Korsze w dramatycznych okolicznościach pokonał na wyjeździe Drwęcę Nowe Miasto Lubawskie 2:1 (1:0) w starciu 20 kolejki forBET IV ligi.
Komplet punktów ekipie Mariusza Niedziółki zapewnił Piotr Kozłowski, wykorzystując rzut karny w doliczonym czasie gry.

W porównaniu do derbowego spotkania w składzie nastąpiły trzy zmiany. Na środku obrony mecz rozpoczął Piotr Sawicki, za rozegranie odpowiadał debiutujący w naszym zespole od pierwszego gwizdka, 16-letni Adam Kun, a w roli prawego pomocnika zagrał Adam Krajewski. Sobotnie spotkanie ściągnęło na trybuny sporo nowomiejskich kibiców, z uwagi na powrót "do domu" ich ulubieńców. Wcześniej, przez wiele miesięcy Drwęca rozgrywała swoje mecze na wyjeździe lub w niedalekim Kurzętniku. Początek meczu był bardzo wyrównany. Pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie gospodarze i to oni powinni objąć prowadzenie, ale obrońca Drwęcy z najbliższej odległości przeniósł piłkę nad poprzeczką. Nasza drużyna odpowiedziała akcją Piotra Kozłowskiego, który płaskim strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza gospodarzy. Przed przerwą doskonałą sytuację na podwyższenie wyniku miał Piotr Sawicki, ale jego uderzenie minimalnie przeleciało obok słupka. Na przerwę zeszliśmy z jednobramkowym prowadzeniem i już bez Pawła Sawickiego, którego pokonała choroba wirusowa.
Chwilę po wznowieniu drugiej odsłony gospodarze doprowadzili do wyrównania. W zamieszaniu podbramkowym, Dawida Ziębę z najbliższej odległości pokonał Michał Piceluk. Kolejne minuty obfitowały w akcje ofensywne obydwu drużyn. MKS po raz kolejny mógł wyjść na prowadzenie za sprawą Piotra Sawickiego. Ten jednak po raz drugi nie znalazł sposobu na golkipera Drwęcy. Kiedy wszyscy myśleli, że mecz zakończy się podziałem punktów, w polu karnym bardzo nierozważnie zachował się defensor gospodarzy. Po dośrodkowaniu Mariusza Gąsiorowskiego dotknął piłkę ręką i sędzia bez wahania wskazał na jedenastkę. Na boisku nie było już wyznaczonych do jej egzekwowania, Michała Wołowika i Pawła Sawickiego, dlatego do piłki podszedł Piotr Kozłowski i pewnym strzałem pokonał Jakuba Lendzionowskiego. Chwilę później gospodarze domagali się rzutu karnego po zagraniu ręką przez Dawida Gwizdka. Sędzia pozostał jednak niewzruszony i kilka sekund później odesłał zawodników do szatni.

W 75 minucie w zespole MKS-u zadebiutował sprowadzony zimą z Juranda Barciany Daniel Nowicki.

Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - MKS Korsze 1:2 (0:1)
Michał Piceluk 52' - Piotr Kozłowski 42', 90+1' (k)

MKS Korsze: Dawid Zięba - Dawid Gwizdek, Piotr Sawicki, Paweł Branicki, Rafał Solecki - Krzysztof Piwiszkis, Paweł Sawicki (40' Adam Gąsiorowski (75' Daniel Nowicki)), Adam Kun, Michał Wołowik (68' Mariusz Gąsiorowski), Adam Krajewski - Piotr Kozłowski

Nie zagrali: Kamil Kotkowski, Kamil Synowczyk, Paweł Siwek, Patryk Harasim