MKS Korsze

Następny mecz

Ostatni mecz

Venue: Stadion Miejski w Korszach, ul. Wojska Polskiego 39 Datum sobota, 09 marzec 2024 - Beginn 14:00

MKS znowu bez punktów ...

Zespół MKS-u Korsze przegrał u siebie z Jeziorakiem Iława 1:2. Wynik spotkania w 27 minucie otworzył Daniel Madej. Pięć minut mogliśmy wyrównać, jednak rzutu karnego nie wykorzystał Piotr Kozłowski. Ten sam zawodnik zrehabilitował się w 39 minucie asystując przy bramce wyrównującej zdobytej przez Konrada Jurańca. Goście zwycięską bramkę zdobyli w 89 minucie po strzale głową Arkadiusza Kucińskiego. Była to druga porażka z rzędu na własnym boisku piłkarzy MKS-u.

Początek spotkania to walka w środku pola, z której pierwsi do dogodnej sytuacji bramkowej doszli goście, jednak na posterunku był Dawid Zięba. W 12 minucie Jeziorak dostaje prezent od naszego zespołu, którego nie potrafi wykorzystać, a chwilę później głową niecelnie uderza Dawid Ksiuk. W 21 minucie Jeziorak powinien objąć prowadzenie w meczu, jednak z najbliższej odległości myli się Arkadiusz Kuciński. W 27 minucie bierną postawę naszych zawodników wykorzystał Daniel Madej, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Dawidem Ziębą i strzałem w długi róg nie dał szans naszemu bramkarzowi. MKS mógł bardzo szybko doprowadzić do remisu. W 32 minucie w polu karnym faulowany zostaje Piotr Trafarski, do piłki podszedł Piotr Kozłowski i nieczystym uderzeniem posyła piłkę na słupek bramki strzeżonej przez Dawida Mazurowskiego. W 39 minucie doskonałe prostopadłe podanie od Piotra Kozłowskiego wykorzystuje Konrad Juraniec doprowadzając do remisu. Do końca pierwszej części spotkania odbyło się bez sytuacji bramkowych i po 45 minutach Pan sędzia główny, Damian Krumplewski zaprosił zawodników do szatni.
Od początku drugiej połowy na boisku melduje się Daniel Fedczak, który zmienił narzekającego na stłuczenie uda Marcina Filipowicza. Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce w 63 minucie. Z futbolówką minął się Dawid Zięba, głowę "nastawił" Arkadiusz Kuciński, a piłkę z linii bramkowej wybił Piotr Sawicki. Trzeba zaznaczyć, że gra bardzo się otworzyła i oba zespoły dążyły do zdobycia bramki jednak większe zagrożenie miało miejsce po akcjach Jezioraka. MKS w drugiej połowie nie stworzył praktycznie zagrożenia pod bramką Jezioraka, a ambitnie grający goście dopięli swego w 89 minucie. Dośrodkowanie z prawej strony, najwyżej do piłki wyskakuje Arkadiusz Kuciński i strzałem głową nie daje szans Dawidowi Ziębie. Minutę przed końcem Jeziorak obejmuje prowadzenie, którego nie oddał do końca meczu.
Zasłużone zwycięstwo przyjezdnych, którzy szczególnie w drugiej połowie pokazali, że chcą w tym meczu ugrać komplet punktów. Gra naszego zespołu w drugiej połowie totalnie "siadła". Z meczu na mecz jest niestety co raz gorzej, a obecna forma MKS-u jest daleka od tej z początku rozgrywek, kiedy praktycznie w każdej kolejce punktowaliśmy. Kolejny mecz o ligowe punkty nasi zawodnicy rozegrają w sobotę (13 października) o godzinie 15:30 w Biskupcu.

MKS Korsze - ITS Jeziorak Iława 1:2 (1:1)
Konrad Juraniec 39' - Daniel Madej 27', Arkadiusz Kuciński 89'

MKS: Dawid Zięba - Adam Krajewski, Paweł Branicki, Piotr Sawicki, Mariusz Gąsiorowski - Krzysztof Piwiszkis (77' Patryk Jędrzejewski), Paweł Flis, Piotr Kozłowski, Marcin Filipowicz (46' Daniel Fedczak), Piotr Trafarski (71' Dawid Gwizdek) - Konrad Juraniec (71' Rafał Solecki)