22.07.2023r. - 17:00 - Reszel
Orlęta Reszel - MKS Korsze 4:4 (1:0)
Piotr Kozłowski, Wiktor Przygoda, Kamil Kotkowski, zawodnik testowany

Derby nasze!

Wynikiem 2:0 zakończył się sobotni mecz derbowy, w którym MKS Korsze pokonał na wyjeździe Granicę Kętrzyn. Bramki dla naszego zespołu już w pierwszej połowie strzelił Piotr Trafarski oraz Marcin Filipowicz.

Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla naszego zespołu. Już w 4 minucie na strzał z 40 metrów zdecydował się Piotr Trafarski, który precyzyjnym strzałem przelobował wysuniętego golkipera Granicy, Mateusza Paplińskiego. MKS przyjmował przeciwnika na swojej połowie licząc na groźne kontry. W 21 minucie w sytuacji sam na sam z Paplińskim znalazł się Piotr Kozłowski jednak bramkarz obronił jego uderzenie, następnie do piłki dobiegł Marcin Filipowicz, który pierwszym uderzeniem też nie potrafił podwyższyć wyniku. Dopiero druga dobitka Marcina Filipowicza znalazła drogę do bramki gospodarzy. 2:0 dla Korsz! Granica w pierwszej połowie co chwilę próbowała zagrozić naszej bramce szukając dograń z bocznych sektorów boiska, jednak na posterunku zawsze byli albo nasi obrońcy, albo Dawid Zięba.
Od początku drugiej połowy Granica rzuciła się do ataków. W 61 minucie piłka po uderzeniu Pawła Miłoszewskiego odbiła się od zewnętrznej części słupka i wyszła poza boisko. W 72 minucie Piotr Kozłowski drugi raz w spotkaniu staje przed szansą na zdobycie bramki jednak górą znowu był Papliński. W 79 minucie były zawodnik MKS-u, Paweł Kowalewski nie wykorzystuje znakomitej okazji stając oko w oko z Dawidem Ziębą. Tuż przed końcowym gwizdkiem swoich okazji nie wykorzystali jeszcze Piotr Trafarski i Mariusz Machniak. Po doliczonych czterech minutach sędzia główny, Pan Marcin Szczerbowicz zakończył spotkanie derbowe. MKS po zaciętym meczu pokonuje Granicę Kętrzyn na jej terenie 2:0 i tym samym awansował na trzecią pozycję w tabeli.

Granica Kętrzyn - MKS Korsze 0:2 (0:2)
Piotr Trafarski 4', Marcin Filipowicz 21'

MKS: Dawid Zięba - Jarosław Wołowik, Paweł Branicki, Piotr Sawicki, Adam Krajewski (89' Daniel Fedczak) - Krzysztof Piwiszkis, Paweł Flis, Michał Wołowik (73' Mariusz Gąsiorowski), Marcin Filipowicz (46' Kamil Synowczyk), Piotr Kozłowski (80' Rafał Solecki) - Piotr Trafarski (82' Adam Gąsiorowski)

Żółte kartki: Piotr Trafarski, Paweł Branicki