No items

Komplet oczek po ciężkim meczu

MKS Korsze pokonał na wyjeździe Czarnych Olecko 2:1 (1:1) po dwóch trafieniach niezawodnego w ostatnim czasie Piotra Sawickiego. Spotkanie w Olecku poprzedziła symboliczna minuta ciszy ku pamięci Pana Andrzeja Klimkiewicza, zmarłego przed kilkoma dniami wieloletniego kierownika drużyny seniorów. Zgromadzeni na stadionie kibice już po kwadransie obejrzeli dwa gole. Nasz zespół wyszedł na poradzenie za sprawą Piotra Sawickiego. Świetnie do akcji ofensywnej prawą stroną boiska podłączył się Paweł Sawicki, wbiegł w pole karne i dograł do swojego brata Piotra, który doskonale obrócił się z piłką i płaskim uderzeniem przy słupku wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Nasza radość nie trwała długo. Kilka minut później gospodarze po rzucie rożnym doprowadzili do wyrównania. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem remisowym chociaż obie ekipy stworzyły sobie sytuacje do objęcia prowadzenia. Drugą część meczu lepiej rozpoczęli Czarni. Po jednej z akcji gospodarzy od utraty bramki uratował nas słupek. Ta sytuacja obudziła nasz zespół i przejęliśmy inicjatywę. Mieliśmy kilka okazji do objęcia prowadzenia, ale brakowało skuteczności lub doskonale wywiązywał się ze swoich zadań bramkarz gospodarzy. Gola dającego trzy punkty zdobyliśmy w końcówce spotkania. W zamieszaniu podbramkowym kapitalnie zachował się Piotr Sawicki i strzałem z najbliższej odległości skierował piłkę do bramki. Przed ostatnim gwizdkiem mieliśmy okazje do podwyższenia wyniku, jednak piłka nie chciała wpaść do bramki Czarnych.

Piotr Kozłowski:To był dla nas trudny czas z wiadomych względów. Byliśmy dodatkowo zmotywowani i głodni zwycięstwa. Mieliśmy spore problemy kadrowe przed tym meczem, bo Paweł Branicki, Andrzej Piróg i Mateusz Cyliński nie mogli zagrać przez obowiązki służbowe. Pomimo wszystko osiągnęliśmy swój cel. Zwycięstwo na trudnym terenie, z mocnym rywalem, w takich okolicznościach smakuje jeszcze bardziej. Dziękuję zawodnikom za postawę, za poświęcenie i dążenie do zwycięstwa. Mamy swój cel na ostatnie dwa mecze i chcemy go zrealizować”.