MKS Korsze

Następny mecz

Ostatni mecz

Tabela

# Zespół M Z R P Pkt
1 Pisa Barczewo 15 13 0 2 39
2 Orlęta Reszel 15 11 3 1 36
3 MKS Korsze 15 9 2 4 29
4 Śniardwy Orzysz 15 8 3 4 27
5 GKS Cresovia GI 15 6 6 3 24
6 Naki Olsztyn 15 7 2 6 23
7 Vęgoria Węgorzewo 15 7 2 6 23
8 GKS Stawiguda 15 6 3 6 21
9 Wilczek Wilkowo 15 6 2 7 20
10 Błękitni Pasym 15 6 1 8 19
11 Czarni Olecko 15 5 3 7 18
12 Gwardia Szczytno 15 5 2 8 17
13 Victoria Bartoszyce 15 4 4 7 16
14 MKS Jeziorany 15 5 0 10 15
15 Warmia Olsztyn 15 2 3 10 9
16 Łyna Sępopol 15 2 0 13 6

Ostatnia kolejka

Sparingi

22.07.2023r. - 17:00 - Reszel
Orlęta Reszel - MKS Korsze 4:4 (1:0)
Piotr Kozłowski, Wiktor Przygoda, Kamil Kotkowski, zawodnik testowany

 

Derby na remis

MKS Korsze zremisował na wyjeździe z liderem rozgrywek, Orlętami Reszel 2:2 po golach Piotra Trafarskiego i Piotra Kozłowskiego.
Derby sprowadziły na reszelski stadion sporą grupę kibiców z Reszla i Korsz. Od początku spotkania oba zespoły starały się nie forsować zbyt wysokiego tempa gry, próbowały spokojnie utrzymywać się przy piłce i wyczekiwać odpowiedniego momentu do przeprowadzenia przemyślanych akcji ofensywnych. W drugiej części pierwszej połowy powinniśmy objąć prowadzenie. Piotr Kozłowski uderzył z rzutu wolnego, bramkarz gospodarzy odbił piłkę przed siebie wprost pod nogi Mateusza Cylińskiego. Niestety dla nas, nasz zawodnik uderzył wprost w interweniującego golkipera Orląt. Chwilę później w dogodnej sytuacji znalazł się Piotr Trafarski, ale jego uderzenie przeszło minimalnie nad poprzeczką. Gospodarze obudzili się chwilę przed przerwą, kiedy to w polu karnym sfaulowany został Bartosz Markisz. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Paweł Romańczuk i pewnym uderzeniem wyprowadził Orlęta na prowadzenie. Gospodarze poszli za ciosem i przeprowadzili kolejną akcję, po której od utraty bramki uratował nas słupek. Na drugą połowę wyszliśmy z jedną zmianą. Jakub Kaczmarek zastapił 15-letniego Wiktora Przygodę. Natomiast Paweł Sawicki został przesunięty do środka pola. Chwilę po wznowieniu drugiej połowy doskonałą akcję przeprowadzili Piotr Trafarski i Paweł Sawicki, po której ten pierwszy płaskim strzałem doprowadził do wyrównania. Z remisu nie cieszyliśmy się długo, bo za moment kolejny błąd indywidualny w naszej defensywie wykorzystali gospodarze i Paweł Romańczuk zdobył swoją drugą bramkę w meczu. Nasz zespół dążył do zdobycia bramki wyrównującej. Udało się to kwadrans przed końcem meczu. Wprowadzony na drugą połowę Jakub Kaczmarek precyzyjnie dośrodkował w pole karne i Piotr Kozłowski uderzeniem głową z najbliższej odlegości doprowadził do remisu. W kolejnych minutach oba zespoły szukały swoich szans na objęcie prowadzenia, ale zgromadzeni kibice więcej goli nie ujrzeli.
 
Piotr Kozłowski:Mam mieszane uczucia po tym meczu. Z jednej strony cieszę się, że potrafiliśmy dwukrotnie doprowadzić do wyrównania. Z drugiej strony żałuję, że nie potrafiliśmy wykorzystać dogodnych okazji i popełniliśmy proste błędy, po których straciliśmy bramki. Taka jednak jest piłka. Chwila dekoncentracji czy podejmowanie złych decyzji, mogą momentalnie zmienić obraz meczu. Muszę pochwalić zawodników za odpowiednie podejście do meczu i realizację założeń. Naszym celem były dziś trzy punkty i z takim nastawieniem przyjechaliśmy do Reszla. Nie udało się wygrać, więc ten remis też trzeba szanować. Na koniec chciałbym podziękować naszym Kibicom, którzy licznie stawili się na meczu i wspierali nas kulturalnym dopingiem”.
 

RKS Orlęta Rema Reszel

2:2
(1:0)

MKS Korsze

 43' Paweł Romańczuk (K)
  67' Piotr Trafarski
 71' Paweł Romańczuk
  76' Piotr Kozłowski


MKS:
Adam Skomorok - Patryk Jędrzejewski, Paweł Branicki, Paweł Sawicki (K), Bartosz Rzeźnik - Wiktor Przygoda (46’), Daniel Fedczak, Mateusz Cyliński, Piotr Kozłowski, Oskar Predko - Piotr Trafarski (86’)

Rezerwowi: Jakub Kaczmarek (46'), Mariusz Solecki (86'), Konrad Jóźwiak, Jakub Opałka, Dawid Sochacki, Bartosz Stec, Marek Bednarczyk

Kartki: Paweł Branicki (82')

Facebook

Sponsorzy

Kontakt

Miejski Klub Sportowy w Korszach

ul. Wojska Polskiego 39

11-430 Korsze

tel. 89 754 33 50