Venue: Stadion Miejski w Korszach, ul. Wojska Polskiego 39 Datum sobota, 09 marzec 2024 - Beginn 14:00
-:- Vęgoria Węgorzewo
Vęgoria Węgorzewo

Druga porażka w sezonie!

Sobotni wyjazd do Orzysza okazał się być totalnym niewypałem dla drużyny Piotra Kozłowskiego. Napisać, że zagraliśmy poniżej oczekiwań, to jak nic nie napisać. Byliśmy świadomi osłabień wynikających z absencji Mateusza Cylińskiego, Piotra Sawickiego i Adriana Stadnyka, czyli zawodników, na których opiera się pierwsza jedenastka. Jednak gracze, którzy tego dnia mieli zastąpić wyżej wymienionych zdecydowanie nie podołali wyzwaniu. Na domiar złego już w 13 minucie meczu boisko zmuszony był opuścić Piotr Kozłowski, który nabawił się urazu. Jego miejsce zajął Bartosz Stec, lecz i on długo na murawie nie zabawił. Tego dnia słabych punktów było niestety za dużo, co bezlitośnie wykorzystali gospodarze. Należy oddać, że statystyki Śniardw z dotąd odnoszonych wyników na boisku w Orzyszu nie wzięły się znikąd, bowiem zespół Roberta Dobkowskiego postawił naszej drużynie ciężkie warunki. Spotkanie wyglądało jak wiele innych w naszym wykonaniu. Potrafiliśmy stworzyć sobie klarowne sytuacje, jednak problem tkwił w finalizacji akcji. Najwięcej szans do pokonania golkipera Śniardw, a zarazem największe problemy ze zdobyciem bramki miał Kacper Czepanko, który w pierwszej połowie dwukrotnie doszedł do okazji strzeleckich. Gdy w 28 minucie spotkania gola na 1:0 dla MKS'u precyzyjnym strzałem zdobył Patryk Harasim wydawało się, że wszystko wraca na właściwe tory. Niestety już chwilę później gospodarze wyrównali i gra zaczęła się na nowo. Wynik do przerwy nie uległ zmianie, ale w naszych szeregach dało się odczuć pewną nerwowość. Wiedzieliśmy, że z każdą minutą, w której nie potrafiliśmy skierować piłki do bramki rywali, sami sobie sprawiamy problemy. Po zmianie stron wspomniany wcześniej Kacper Czepanko dwukrotnie przegrał rywalizację z Patrykiem Juleckim. Swoje okazje mieli również orzyszanie, którzy mogli wyjść na prowadzenie po dość kontrowersyjnym rzucie karnym. Wówczas górą był świetnie interweniujący Kamil Kotkowski. Jednak już chwilę później nasz bramkarz musiał wyciągać futbolówkę z bramki. Po składnej akcji gospodarzy w bocznej strefie boiska, bramkę na wagę kompletu punktów zdobył Dawid Żołądkiewicz. Nie mając wiele do stracenia ruszyliśmy po gola, a w dogodnej sytuacji znalazł się Patryk Harasim, jednak i tym razem piłka nie wpadła do siatki Patryka Juleckiego. Za tydzień na boisku w Korszach rozegramy ostatni mecz rundy jesiennej, w którym podejmiemy Vęgorię Węgorzewo.

Pomeczowa wypowiedź Piotra Kozłowskiego: "Powiedzieć po tym meczu, że niewykorzystane sytuacje się mszczą, to jak nic nie powiedzieć. Po raz kolejny stworzyliśmy sobie kilka doskonałych okazji bramkowych, a byliśmy w stanie wykorzystać zaledwie jedną. Na pewno tego dnia zawiodła skuteczność. Brakowało też trochę boiskowego cwaniactwa pod bramką rywala. Pomimo faktu, że przed spotkaniem i w jego trakcie nie omijały nas problemy zdrowotne, nie powinniśmy tego meczu przegrać. Niestety, stało się inaczej. Musimy wyciągnąć wnioski z tej porażki i zrobić wszystko, żeby odpowiednio przygotować się do ostatniego spotkania rundy jesiennej."

KS Śniardwy Orzysz

2:1
(1:1)

30' Kacper Koniecko
  28' Patryk Harasim
89' Dawid Żołądkiewicz

MKS: Kamil Kotkowski - Paweł Sawicki (K), Paweł Branicki, Patryk Jędrzejewski, Marcin Filipowicz - Jakub Kaczmarek, Piotr Kozłowski (13'), Piotr Trafarski, Oskar Predko (80'), Patryk Harasim - Kacper Czepanko

Rezerwowi: Adam Skomorok, Jakub Opałka (29'), Bartosz Stec (13', 29'), Dominik Kułakowski (80'), Gabriel Mączyński

Kartki: Kacper Czepanko (39'), Marcin Filipowicz (87')