MKS Korsze

Następny mecz

Ostatni mecz

Tabela

# Zespół M Z R P Pkt
1 Vęgoria Węgorzewo 12 9 2 1 29
2 Mazur Ełk 12 9 1 2 28
3 Victoria Bartoszyce 12 9 0 3 27
4 Błękitni Pasym 12 8 2 2 26
5 MKS Korsze 12 7 4 1 25
6 Wilczek Wilkowo 12 7 1 4 22
7 Orlęta Reszel 12 5 4 3 19
8 MKS Jeziorany 12 5 2 5 17
9 Śniardwy Orzysz 12 5 2 5 17
10 Warmia Olsztyn 12 5 0 7 15
11 Łyna Sępopol 12 3 4 5 13
12 Rona 03 Ełk 12 3 3 6 12
13 Czarni Olecko 12 3 1 8 10
14 LKS Różnowo 12 2 3 7 9
15 Mazur Pisz 12 1 0 11 3
16 Żagiel Piecki 12 0 1 11 1

Ostatnia kolejka

Sparingi

20.07.2022r. - 18:00 - Korsze
MKS Korsze - Orlęta Reszel 3:0 (1:0)
Patryk Harasim, Piotr Trafarski x2

23.07.2022r. - 11:00 - Kętrzyn
MKS Korsze - Mamry Giżycko 0:5 (0:1)
MKS Korsze - NAKI Olsztyn 1:3 (0:3)
Patryk Harasim

27.07.2022r. - 18:00 - Bartoszyce
Victoria Bartoszyce - MKS Korsze 3:3 (3:1)
Patryk Harasim, Paweł Sawicki x2

Koncert indolencji strzeleckiej w Jezioranach

Olbrzymi problem z wejściem na zwycięską ścieżkę mają zawodnicy Miejskiego Klubu Sportowego w Korszach. Okazji ku temu nie brakuje, a wczorajszy mecz najdobitniej pokazał, że pomimo wielu świetnych sytuacji nie jesteśmy w stanie definitywnie zamknąć meczu. Sobotnie spotkanie przebiegło zdecydowanie pod nasze dyktando. Gospodarze nie mieli za wiele do powiedzenia, a mimo to zdołali najpierw wyjść na prowadzenie, by później nie wykorzystać rzutu karnego. Tutaj należy wspomnieć o świetnej obronie Kamila Kotkowskiego. Już w drugiej minucie spotkania w zamieszaniu podbramkowym świetnie odnalazł się Cyprian Frączek, który mając przed sobą jedynie leżącego na ziemi bramkarza, z pięciu metrów trafił tylko w poprzeczkę. W pierwszej połowie dwukrotnie w sytuacjach "sam na sam" z golkiperem rywali swoje okazje marnował Patryk Harasim. Po dośrodkowaniach z rzutów rożnych na listę strzelców powinni wpisać się Adrian Stadnyk oraz Mateusz Cyliński. Swoich sił próbował również Jakub Kaczmarek, a z dystansu uderzał Paweł Sawicki. Ten ostatni, wespół z Patrykiem Harasimem, po rozmontowaniu obrony gospodarzy wreszcie zdołał pokonać Szymona Stukę doprowadzając do remisu tuż przed zmianą stron. A to wszystko zaledwie w trakcie pierwszej części gry. W drugiej obraz rywalizacji się nie zmienił. Korszanie nieustannie atakowali czując, że po drugiej bramce rywal już się nie podniesie. W tej odsłonie w oczy rzuciły się akcje rozprowadzane z bocznych stron boiska, gdzie brylowali Kacper Czepanko i Oskar Predko, który w przerwie zmienił Cypriana Frączka. Niejednokrotnie brakowało dogrania futbolówki wzdłuż linii bramkowej do lepiej ustawionego kolegi. Wpływ na brak goli miały również złe decyzje podejmowane w kluczowych momentach, jak na przykład ta, w której Kacprowi Czepanko po minięciu bramkarza gospodarzy pozostało dograć piłkę koledze, który z kolei miał przed sobą pustą bramkę. Ten jednak postanowił niecelnie uderzyć z ostrego kąta. Swoją okazję miał również Patryk Harasim, który ostatecznie przerwał passę czterech kolejnych spotkań ze zdobytym golem. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w sobotnim meczu nasza linia ofensywna składała się z chłopaków, którzy nie przekroczyli dwudziestego roku życia. Na pewno zabrakło ogrania, doświadczenia, zimnej krwi, a momentami dokładności, ale jesteśmy pełni nadziei, że z każdym meczem nasza młodzież będzie nieustannie się rozwijać i takie sytuacje jak te wczorajsze zacznie wykorzystywać. Ostatecznie niezliczona ilość okazji do zdobycia bramki i nasza niemoc strzelecka spowodowała, że do Korsz wróciliśmy z jednym punktem, ale czujemy, że ten mecz przegraliśmy.  

O kilka słów podsumowania pokusił się trener Piotr Kozłowski: "Festiwal niewykorzystanych okazji - tak jednym zdaniem mogę podsumować nasze ostatnie spotkanie. Czuję niedosyt i rozczarowanie tym wynikiem. Ten remis traktuję jak porażkę. Powinniśmy wygrać różnicą kilku goli, jednak byliśmy do bólu nieskuteczni. Już po pięciu minutach mogliśmy prowadzić 2:0. Fajnie weszliśmy w mecz. Dominowaliśmy na boisku, prowadziliśmy grę i mieliśmy zdecydowaną przewagę zarówno w pierwszej, jak i drugiej połowie. Niestety, zawiodła skuteczność. Jest to element, nad którym musimy pracować w najbliższym czasie, bo w Jezioranach straciliśmy dwa punkty."

MKS Jeziorany

1:1
(1:1)

MKS Korsze

15' Kacper Tucewicz
  40' Paweł Sawicki

 

MKS: Kamil Kotkowski - Paweł Branicki, Piotr Sawicki, Patryk Jędrzejewski, Adrian Stadnyk - Paweł Sawicki (K), Mateusz Cyliński, Jakub Kaczmarek (78'), Patryk Harasim, Kacper Czepanko - Cyprian Frączek (46')

Rezerwowi: Piotr Kozłowski, Oskar Predko (46'), Dominik Kułakowski (78'), Jakub Opałka, Damian Michałowski

Kartki: Adrian Stadnyk (14'), Cyprian Frączek (18'), Kacper Czepanko (56'), Piotr Sawicki (60'), Jakub Opałka (90')

Facebook

Sponsorzy

Kontakt

Miejski Klub Sportowy w Korszach

ul. Wojska Polskiego 39

11-430 Korsze

tel. 89 754 33 50